Wybierz rok:

Wybierz miesiąc: 8   |    6   |    5   |    4   |    3   |    2   |    1   |   

Znaleziono 38 wyników

Archiwum - 2023-4

Laureacie ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Ekowyzwanie.

W ramach II. ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury, zakończył się konkurs ekologiczny Ekowyzwanie do którego przystąpiła nasza szkoła.

Złote Pasmo i wyróżnienie specjalne dla Berylio

Cieszymy się, że chór Berylio tworzy swoją historię i tradycję artystyczną naszej szkoły, idąc drogą wielu nagród i wyróżnień.

KONKURS FOTOGRAFICZNY: “Majówka na sportowo

Podczas długiego weekendu majowego warto postawić na aktywny wypoczynek. Jak mówi znane powiedzenie, sport to zdrowie, a do tego idealny sposób, aby wzmocnić ciało i naładować się pozytywną energią. Majowa pogoda zazwyczaj sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc zachęcamy do wykorzystania tego czasu, aby złapać trochę promieni słonecznych po długiej zimie oraz zrobić ciekawe zdjęcia: w lesie, nad jeziorem, na hulajnodze, na rowerze. Wybierzcie to, co lubicie najbardziej.

Mysia w Europie - Francja.

W ramach kontynuacji projektu dzieci ze świetlicy nr 1 i nr 6 odwiedziły kolejny kraj- Francję. Uczniowie poznali hymn, flagę oraz najważniejsze miasta: Paryż, Nice i Marsylię. W Paryżu dzieci odbyły wirtualną wycieczkę na Wieżę Eiffla skąd podziwiały panoramę miasta. Wkrótce kolejny kraj: Węgry. Przygotowali: Aneta Dębek, Arkadiusz Jarosiewicz i Agnieszka Wróblewska.

Świetlicowy Pokaz Eko Mody

W naszej szkole odbył się Świetlicowy Pokaz Eko Mody. Uczniowie z klas I-III zaprezentowali na wybiegu stroje ekologiczne wykonane z pomocą nauczycieli świetlicy oraz rodziców. Wyjątkowymi gośćmi pokazu były ,,Modelki z Mediolanu", w rolę których wcieliły się Panie z Obsługi. Z szykiem i elegancją przedstawiły one stroje wykonane z materiałów recyklingowych. Pokaz uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor Jolanta Włodarczyk oraz Pan Dyrektor Marek Błaszczak.

Jadłospis

Tydzień od 4 do 5 maja 2023 r.

Zajęcia z siatkarzami LUK Lublin

W ramach kontynuacji akcji "Lekcja z mistrzem", odwiedzili nas siatkarze z drużyny LUK Lublin.

Debata szkolna

W piątek 21.04.2023r. odbyła się coroczna debata, w której wzięli udział rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Lublinie. Tegoroczny temat dotyczył wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę.

Wyniki rodzinnego konkursu ekologicznego

Miło nam poinformować, ze rodzinny konkurs ekologiczny na grę planszową został rozstrzygnięty!

Kolejne trofea na koncie uczestników kursu DSD!

W międzynarodowym konkursie językowo -plastycznym mamy cztery tytuły laureatów!

Udział chórów w XX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. chóry naszej szkoły wzięły udział w XX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Jadłospis

Tydzień od 24 do 28 kwietnia 2023 r.

Szkolenie dla rodziców

We współpracy z radą rodziców, w dniu 20.04.2023r zorganizowano spotkanie dla rodziców, którego celem było zapobieganie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - konkurs fotograficzny!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dzień Czekolady

14 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci w świetlicy dowiedziały się, jak przebiega proces produkcji czekolady od ziarenek do smakowitej tabliczki. Dzieci wykonały również prace plastyczną, tworząc wspólnie ogromną babeczkę, a także zatańczyły czekoladowy taniec. Przygotowały: Paulina Hałasa, Monika Sadlej, Anna Wiertel

Laury w konkursie "Przysłowia niemieckie"

Lubelski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego ogłosił wyniki konkursu plastycznego dla szkół podstawowych „Przysłowia niemieckie”

Warsztaty on-line w ramach programu Jedz z Głową

- zaproszenie dla dzieci i rodziców od Fundacji Medicover

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka”

Z radością informujemy, że uczniowie świetlicy zostali docenieni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie. Emilia Palczewska z kl. 2f zdobyła III miejsce, natomiast Michał Winiarczyk z kl. 3f otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Informację przygotowała: Paulina Hałasa

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia w świetlicy nr 6 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak jedności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem dzieci pomalowały swoje dłonie na niebiesko. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu, a przede wszystkim zrozumienie jak ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji dla takich osób. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer i Agata Ożóg.

Konkurs recytatorski "O większego trudno zucha"

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu recytatorskiego "O większego trudno zucha". Szczegóły w regulaminie.

Warsztaty językowo- kulturowe w Berlinie

W dniach 12 – 15 marca 2023r. grupa 45 uczniów uczestniczących w kursie przygotowującym do certyfikatu Deutsches Sprachdiplom I wyjechała w celach edukacyjnych do Berlina i Poczdamu.

Dzień Świętego Patryka w szkole

Z okazji Dnia Świętego Patryka Zespół Innowacji oraz Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaproponował wiele aktywności dla uczniów naszej szkoły.

Wyniki szkolnego konkursu English Spelling Competition

W czwartek 30 marca odbył się szkolny konkurs literowania w języku angielskim dla klas czwartych. Prezentujemy laureatów konkursu.

Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów kl. 2 i 3 „Ortografek”

23 marca 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym pod nazwą „Ortografek”. Prezentujemy laureatów konkursu.

Jadłospis

Tydzień od 17 do 21 kwietnia 2023 r.

Zbiórka dla zwierząt zakończona!

W lutym oraz marcu w świetlicy trwała zbiórka a rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc zwierzakom. Dziękujemy za hojność i okazane serce! Organizatorzy: Nauczyciele świetlicy: K. Bil, P. Hałasa, A. Juźwiak, M. Ksiądz, M. Sadlej, A. Wiertel oraz wolontariat szkoły - M. Szwed

Rozstrzygnięcie konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”

Jest nam bardzo miło poinformować o wynikach konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”.

Zebrania z rodzicami

W dniach 12.04.2023 r. i 13.04.2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Świąteczne życzenia...

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość (Św. Jan Paweł II)

Jadłospis

Tydzień od 12 do 14 kwietnia 2023 r.

Konkurs biblioteczny "Czytanie uszlachetnia!"

Miło nam poinformować, że konkurs biblioteczny pod hasłem „Czytanie uszlachetnia!” został rozstrzygnięty!

RODZINNY KONKURS EKOLOGICZNY NA GRĘ PLANSZOWĄ

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy Was drodzy uczniowie klas I-III do udziału w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym na grę planszową.