Wybierz rok:

Wybierz miesiąc: 3   |    2   |    1   |   

Znaleziono 32 wyników

Archiwum - 2023-2

Logopedyczne zagadki

W ramach odchodów Dnia Logopedy ( 6 marca) zapraszamy Was – drodzy uczniowie klas I-III – do udziału w konkursie pod hasłem „Logopedyczne zagadki”.

Spotkanie z podróżnikiem-Kenia

20 lutego 2023 r. gościliśmy w naszej szkole p. Grzegorza Chachurę podróżnika z grupy Trzask, który zaprosił uczniów z klas 1-3 na wirtualną podróż po Czarnym Lądzie. Była to egzotyczna Kenia, państwo położone po obu stronach równika.

Wyniki Konkursu Fotograficznego ,,Zimowy Pejzaż”

Informujemy, że Konkurs Fotograficzny ,,Zimowy Pejzaż” dla uczniów klas I –IV został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie oraz udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Ogólnopolski Program Edukacyjny MegaMisja w świetlicy trwa!

Od września dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach z ogólnopolskiego programu Fundacji Orange MegaMisja. Podczas zajęć towarzyszą im bohaterowie MegaMisji: Julka, Kuba oraz Psotnik, którzy pomagają im zdobywać kompetencje cyfrowe oraz poszerzać swoją wiedze o świecie multimediów. Uczniowie tworzą plakaty, rysunki, komiksy, odgrywają scenki, a wszystko po to, aby zdobyć nowe umiejętności oraz pomóc bohaterom w ich wyjątkowych przygodach. Za swoją aktywność i zaangażowanie zdobywają nagrody.

Jadłospis

Tydzień od 27 lutego do 3 marca 2023 r.

Z życia klas 4

W listopadzie i grudniu uczniowie klas 4, poza pilną nauką, wyjeżdżali na wycieczki, bywali w teatrze, odwiedzał ich Mikołaj z pięknymi prezentami, brali udział w przedstawieniach teatralnych i występach chóru Berylio, zorganizowali klasowe spotkania opłatkowe ......DZIAŁO SIĘ .........

Zapraszamy do fantastycznego świata!

W lutym na korytarzu szkolnym można było podziwiać wystawę prac uczniów klasy 6c.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie

Obwód szkoły dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I w roku szkolnym 2023/2024

Konkurs biblioteczny pod hasłem "Czytanie uszlachetnia!"

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chcemy Was zaprosić do udziału w kolejnym konkursie bibliotecznym pod hasłem „Czytanie uszlachetnia!”

Projekt edukacyjny "Mysia w Europie"

W ramach kontynuacji projektu dzieci ze świetlicy nr 1 i nr 6 odwiedziły kolejny kraj- Włochy.   Uczniowie poznali hymn, flagę oraz najważniejsze miasta: Rzym, Wenecję, Genuę i Neapol. Wkrótce kolejny kraj: Francja. Przygotowali: Aneta Dębek, Arkadiusz Jarosiewicz i Agnieszka Wróblewska.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego. Z tej okazji w świetlicy dzieci obejrzały filmy edukacyjne, dzięki którym przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rozwiązywały również krzyżówki oraz w wykreślankach odszukiwały hasła związane ze światem multimediów. Przygotowały: Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Jadłospis

Tydzień od 20 do 24 lutego 2023 r.

Szef kuchni poleca!

W ramach realizacji zagadnień- żywność i żywienie zapisanych w programie edukacji zdrowotnej w klasach 1-3, szef kuchni szkolnej pan Piotr Huszcz przeprowadził warsztaty kulinarne „Szef kuchni poleca…, czyli zrób to sam” z udziałem uczniów z klasy 1.

SP 58 podbija stok w Chrzanowie

9 lutego 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie po raz pierwszy ( i na pewno nie ostatni 😊 ) zagościła na stoku narciarskim w Chrzanowie.

St. Valentine’s Day challenge

Zapraszamy do gier i quizów interaktywnych w języku angielskim oraz do Walentynkowego Escape Room’u na Genial.ly.

Jadłospis

Tydzień od 13 do 17 lutego 2023 r.

Koncert "Grając skocznie Dzieciąteczku"

W niedzielę 5 lutego 2023 r. odbył się koncert "Grając skocznie Dzieciąteczku".

Przyrodnicy z pasją na wakacjach - konferencja

Szkolna konferencja "Przyrodnicy z pasją na wakacjach".

,,Góra Grosza

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły z sercem podeszli do sprawy. Chętnie przynosiliśmy każdą monetę, która może pomóc dzieciom będącym w trudnej sytuacji rodzinnej. Uzbieraliśmy 63 KG groszy co dało nam 1441 zł. Dziękujemy, do zobaczenia za rok! Realizatorzy: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Monika Mużacz, Magdalena Szwed

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,MÓWI ZAJĄC DO BARANKA, JAKA PIĘKNA TA PISANKA”

Nauczyciele świetlicy zapraszają uczniów klas I-III do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”. Szczegóły konkursu zamieszczone w regulaminie. Zapraszamy! Organizatorzy konkursu: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Paulina Hałasa

Zbiórka dla zwierząt w świetlicy

W świetlicy szkolnej organizowana jest zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Zwierzaki potrzebują: • profesjonalnej karmy z atestem (sucha, mokra, puszki, saszetki); • kaszy, ryżu; • kocy, pościeli, ręczników, ubranek; • smyczy, obroży; • zabawek; • podkładów higienicznych, posłań. Zachęcamy do udziału w akcji! Zbiórka trwa do 31.03.2023 r. we wszystkich salach świetlicowych.

Puls życia klas 8

Wydarzenia, wycieczki edukacyjne i aktywności realizowane w klasach ósmych.

Rusza poczta walentynkowa

Dzień św. Walentego stał się prawdziwym świętem zakochanych dopiero w średniowieczu, kiedy to pasjonowano się żywotami świętych, dziś jest okazją do obdarowania się miłym gestem lub słowem.

Trening z zawodniczkami Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Trzeciego lutego 2023 rok, w ramach kontynuacji naszego cyklu spotkań „Lekcja z mistrzem”, mieliśmy zaszczyt gościć wybitne koszykarki, zawodniczki drużyny Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Odwiedziły nas: Aleksandra Kuczyńska, Natasha Mack i Olga Trzeciak.

Wycieczki z klasą

Za nami połowa roku szkolnego w tym czasie uczniowie z klas 1-3 poznawali najbliższą okolicę, zwiedzali swoje miasto i spacerowali szlakiem legend lubelskich oraz uliczkami Warszawy. Wszystko to za sprawą wycieczek jedną z najskuteczniejszych metod oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych w edukacji wczesnoszkolnej.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Jadłospis

Tydzień od 6 do 10 lutego 2023 r.

Konkurs na europejską budowlę z klocków Lego

Zapraszamy do udziału w konkursie na europejską budowlę z klocków. Do 1 marca czekamy na zdjęcia Waszych prac. Wykonajcie je w domu z mamą, tatą, bratem, siostrą, babcią, dziadkiem! Z kim chcecie! Podpisane prace należy dostarczyć do organizatorów konkursu - nauczycieli świetlicy.