Aktualności

Konkurs "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna" - rozstrzygnięty!

Z radością informujemy, że rodzinny konkurs "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna" został rozstrzygnięty.

Konkurs Rodzinny "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna"

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna".

Debata szkolna

W piątek 21.04.2023r. odbyła się coroczna debata, w której wzięli udział rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Lublinie. Tegoroczny temat dotyczył wpływu grupy rówieśniczej na jednostkę.

Szkolenie dla rodziców

We współpracy z radą rodziców, w dniu 20.04.2023r zorganizowano spotkanie dla rodziców, którego celem było zapobieganie zachowaniom ryzykownym dzieci i młodzieży.

Koło Szkolnego Mediatora zaprasza

Przy Samorządzie Uczniowskim naszej szkoły działa Koło Szkolnego Mediatora, jego liderki Zosia Peryt (8a) i Kasia Gosik (8b) zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać umiejętności rozwiązywania sporów, w sposób rozwojowy i twórczy.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Debata Uczniowska

Debata jako metoda pracy, rozwijająca w uczniach wielostronne umiejętności, na trwałe zapisuje się w życie naszej szkoły. W tym roku jej tematyka dotyczyła dwóch zagadnień, klasy 4-5 rozpatrywały temat poszanowania różnic w relacjach społecznych, natomiast klasy 6-7 podejmowały problem autorytetu we współczesnym świecie.

Szkolna inicjatywa profilaktyczna

W minionym roku szkolnym 2021/2022 wraz z wychowawcami klas 6a,7a oraz 8b, przeprowadziłyśmy szkolną inicjatywę profilaktyczną „Nawigacja w każdą pogodę” (w skrócie NWKP) opracowaną przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej w ramach programu MEiN „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

W ramach działań profilaktycznych szkoły, w dniu 15.06.2022r, odbyło się spotkanie, uczniów klas 7-8 z pracownikiem Urzędu Celno-Skarbowego, będące elementem akcji edukacyjnej zatytułowanej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”.

Wizyta w szkole ponadpodstawowej

Dni otwarte to wydarzenie organizowane w polskich szkołach, które ma na celu przedstawienie oferty edukacyjnej placówki, dziś uczniowie klas ósmych mieli okazję odwiedzić jedną ze szkół średnich, w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego.

Szkolenie dla rodziców

Udostępniamy Państwu link do nagrania ze spotkania z psychologami w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?". Spotkanie odbyło się 03.03.2022r. z inicjatywy Kuratora Oświaty w Lublinie, odtworzenie nagrania będzie możliwe do końca czerwca 2022r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów w szkole "Dnia Bezpiecznego Internetu" uczniowie klas 6-7 przygotują pogadanki poświęcone tematyce świadomego korzystania z sieci, dla kolegów i koleżanek z klas młodszych.

Podsumowanie zbiórki w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Od 1 do 15 grudnia w szkole odbywała się zbiórka darów w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać 255,43 kg darów.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zbiórka darów w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę‘’ Zbieramy dary do 15 grudnia!!

Szkolna profilaktyka

W dniu 30.11.2021r. gościliśmy pracownika Oddziału Szkolno-Profilaktycznego Straży Miejskiej w Lublinie.

Razem dla siebie

Odbudowywanie kompetencji relacyjnych i komunikacyjnych uczniów to jedno z zadań ujętych w programie wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły. Warsztaty integracyjne w klasie 7a, były dla uczniów okazją świadomego współdziałania, a efektem wzajemnych interakcji stało się porozumienie oparte na wspólnych wartościach i wzajemnej gotowości niesienia sobie wsparcia.

Edukacja pozaformalna w ramach zajęć z doradztwa zawodowego

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, w jednej z klas 7, odbyło się spotkanie z pracownikami lubelskiej Fundacji „ Sempre a Frente”, którzy zaznajomili uczniów z ideą edukacji pozaformalnej. Fundacja jest jedynym Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w województwie lubelskim, wspiera dzieci i młodzież w zdobywaniu kluczowych kompetencji społecznych, realizując programy profilaktyczne, edukacyjne i informacyjne. 

Szkolny Wolontariat- zmiana terminu spotkania!!

Zmian terminu spotkania!! Drodzy uczniowie klas IV-VII!! Zapraszam Was 12 października o godzinie 16.10 na spotkanie organizacyjne szkolnego wolontariatu.

Kreatywna nauka chemii i zawodoznawstwo

21 września 2021roku, pod opieką wychowawcy oraz pedagoga szkolnego, klasa 7a wzięła udział w pokazach chemicznych na Wydziale Biotechnologii KUL, organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Młodzież miała okazję poznać interesujące eksperymenty, bazujące na wykorzystaniu własności związków chemicznych oraz zapoznać się w praktyce, z chemiczną techniką analizy ilościowej, zwanej miareczkowaniem.

Budując więzi - zajęcia grupowe

Wrażliwość i responsywność względem potrzeb i emocji dziecka to istotne cechy dorosłego, pozwalające budować bezpieczne przywiązanie. Doświadczeni pandemiczną izolacją, rozumiemy jak istotne jest świadome tworzenie bliskich relacji w społeczności szkolnej.

Debata "Wartości w życiu szkoły"

W dniu 29.04.2021r odbyła się debata ogólnoszkolna poświęcona wartościom, wokół których pragniemy budować nasze relacje w środowisku szkolnym. Podczas spotkania uczniowie zrelacjonowali przebieg debat w klasach oraz wzięli udział w rozmowie na podstawie pytań kierowanych do dorosłych uczestników dyskursu.

Zajęcia profilaktyczne

Kryzysy są w rozwoju dzieci i młodzieży czymś koniecznym i naturalnym, jednak ich niekorzystny przebieg grozi ograniczeniami w zakresie panowania nad własnymi procesami psychicznymi i zachowaniami. Chcąc przygotować uczniów do pokonywania wyzwań rozwojowych, zaprosiliśmy jedną z klas III do wzięcia udziału z zajęciach w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego „Spójrz Inaczej”.

Cykl debat w szkole

Przygotowujemy się do szkolnej debaty na temat: Wartości w życiu naszej szkoły.

LITERACKIE audioRADOSTKI

Z radością zawiadamiamy, że nasza wiosenno-czytelnicza akcja zakończyła się sukcesem!

"Europejski Dzień Mózgu" w naszej szkole

18 marca przypada „Europejski Dzień Mózgu". Obchodzony jest od 1998 roku, a jego celem jest propagowanie wiedzy o tym, jak działa jeden z najbardziej tajemniczych i fascynujących organów naszego ciała. Nasi uczniowie mieli dziś okazję zapoznać się z funkcjonowaniem tego zagadkowego narządu, odkrywać jego zdolności poznawcze oraz czynniki wpływające stymulująco na jego rozwój.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach projektu Saferinternet.pl, którego celem jest zwiększanie świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą nowoczesne techniki komunikacji, nasza szkoła przystępuje do akcji ”Dzień Bezpiecznego Internetu”. Podczas zajęć wychowawczych oraz lekcji informatyki, zrealizowane zostaną warsztaty z trzech obszarów tematycznych.

Wsparcie dla uczniów klas IV-VII

Mamy świadomość, że wydłużający się okres nauczania w formie zdalnej, niesie dla Was wiele wyzwań, czasami również obciążeń, a codzienność pozbawiona bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami może być przytłaczająca.

Interaktywny kalendarz adwentowy

Zachęcamy do udziału w aktywnościach, które przygotowałyśmy w ramach INTERAKTYWNEGO KALENDARZA ADWENTOWEGO. Czekają tam na Was propozycje ciekawych zadań i zabaw. Mamy nadzieję, że skróci to Wam czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Aplikacja znajduję się w MENU bocznym strony szkoły.

List otwarty do uczniów Szkoły Podstawowej nr 58

Szanowni Uczniowie, kierujemy do Was list otwarty, który dotyczy zagadnień bardzo ważnych w epoce cyfryzacji człowieka XXI wieku.