Aktualności

Sukces naszej szkoły w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Uczniowie klas 1-3 wykonali zadanie konkursowe polegające na zrealizowaniu kursu e-learningowego „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, a następnie przygotowali projekt kolorowanki w oparciu o zdobytą wiedzę.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Dzień Świętego Patryka w szkole

Z okazji Dnia Świętego Patryka Zespół Innowacji oraz Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaproponował wiele aktywności dla uczniów naszej szkoły.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

Światowy Tydzień Mózgu – działania mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu. W naszej szkole TYDZIEŃ MÓZGU - zapraszamy do wspólnej zabawy w ramach projektu - Główka pracuje.

ST. PATRICK’S DAY

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – świętego Patryka. Zespół Innowacji i Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaprasza uczniów klas 1 - 5 do obchodów Dnia Świętego Patryka w naszej szkole. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, wyzwań i konkursów. Na pewno będzie bardzo wesoło i … zielono!

St. Valentine’s Day challenge

Zapraszamy do gier i quizów interaktywnych w języku angielskim oraz do Walentynkowego Escape Room’u na Genial.ly.

Świąteczny projekt eTwinning zakończony sukcesem!

Nasza szkoła zrealizowała projekt eTwinning przy współpracy z partnerami ze Słowacji i Polski

Cykl szkoleń w ramach tygodnia eTwinning

W ramach tygodnia eTwinning zainteresowani nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w cyklu trzech szkoleń eTwinning, które poprowadziła pani Beata Wójcik, ambasador eTwinning w województwie lubelskim.

Tydzień eTwinning - działania projektowe w szkole

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning poprzez realizację działań projektowych w tygodniu eTwinning 21 - 25 listopada 2022r.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mysia w Europie"

W świetlicy szkolnej realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mysia w Europie".

Europejski Dzień Języków w klasach starszych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas starszych mieli okazję wykazać się umiejętnościami informatycznymi i językowymi. Ich zadanie polegało na stworzeniu gry, testu lub quizu w aplikacji Wordwall, Kahoot, Quizziz lub Learning Apps na temat wybranych państw Europy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Dzieci programują 4 edycja - PogłówkujMY

Projekt kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym roku proponujemy zadania logiczne, łamigłówki i gry które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i pomysłowości oraz wytrwałości, cierpliwości i współpracy. Twórczej zabawy.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji uczniowie z kl. 1-3 wykazali się znajomością języków oraz umiejętnościami plastycznymi.

SDGs: Lights, Camera, Action! - Międzynarodowy projekt eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany kolejny projekt międzynarodowy w ramach współpracy eTwinning. Tym razem uczniowie klasy piątej współpracowali z rówieśnikami z Hiszpanii, Portugalii, Serbii oraz Turcji. Projekt dotyczył Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli Agendy 2030 uchwalonej przez ONZ w 2015 roku.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto autorów, ilustratorów, wydawców książek i czytelników. Zapraszamy do wspólnej zabawy promującej czytelnictwo.

Działania projektowe w szkole

„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” Glenn Doman

Giełda innowacyjnych pomysłów - I półrocze rok szkolny 2021/2022

Zespół Innowacji prezentuje podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznych w oddziałach przedszkolnych, świetlicy szkolnej, edukacji wczesnoszkolnej oraz klasach starszych ZS 13 w I półroczu roku szkolnym 2021/2022.

Happy St. Patrick’s Day!

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – świętego Patryka. Z okazji tego dnia proponujemy ciekawe gry, zabawy i konkursy nie tylko dla najmłodszych. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się także wielu ciekawostek na temat świętego Patryka. Zapraszamy!

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Projekt „Tydzień dla zdrowia - UCZNIAK OFF-LINE”

W tym roku również postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów, dlatego przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu oraz przeprowadzimy Projekt edukacyjny Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”.

CodeWeek 2021 - podsumowanie akcji.

Podsumowanie akcji Code Week w edukacji wczesnoszkolnej. Zapraszamy do artykułu i fotorelacji.

Przybij z nami „Piątkę dla Natury”

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjno-grantowego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. Dzięki akcji uczniowie z klas 1-3 poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii.

Christmas cards exchange - międzynarodowy projekt w ramach eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany pierwszy międzynarodowy projekt eTwinning Christmas cards exchange. W ramach tego projektu uczniowie z Grecji, Francji i Polski mieli za zadanie przesłać sobie nawzajem kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim.

Tydzień eTwinning – KIERUNEK: EUROPA - podsumowanie działań projektowych

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca między nauczycielami, uczniami, szkołami i rodzicami. W eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zajęcia metodą projektów dla swoich uczniów. Zainspiruj się i poznaj tegoroczne efekty projektu eTwininng KIERUNEK: EUROPA

Tydzień eTwinning - działania projektowe w szkole

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. W najbliższym tygodniu działania projektowe w naszej szkole i przedszkolu KIERUNEK: EUROPA

Zakodowana edukacja wczesnoszkolna

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W tym roku również nasza szkoła włącza się w akcję. W klasach 1-3 będą to działania do wyboru z różnych edukacji - zakodowana edukacja wczesnoszkolna.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Dzieci programują” III edycja – PROGRAMUJMY

Projekt edukacyjny – „Dzieci programują” trzecia edycja PROGRAMUJMY – pokażemy, jak krok po kroku zacząć przygotowanie dzieci do podjęcia nauki programowania w teorii i praktyce. Zaprezentujemy wiele ćwiczeń, zabaw i gier logicznych z wykorzystaniem Darów Froebla i innych materiałów wdrażających do tworzenia strategii i umiejętności przydatnych podczas nauki programowania.

Freblowski tydzień kolorów

Dwanaście kolorowych piłeczek w pudełeczku śpi, czerwona piłeczkę obudź teraz Ty. Czerwona piłeczka miękka jest i sprawi, że chętnie się z Tobą pobawi. Freblowski tydzień kolorów zachęca do kreatywnych działań z darami Froebla.

Europejski Dzień Języków

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są wydarzenia, które mają na celu zaakcentowanie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego oraz podkreślenie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zabaw, gier i konkursów związanych właśnie z Europejskim Dniem Języków. Zespół Innowacji

Witamy w naszej szkole!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu "Krok w krok za uczniem"

Giełda innowacyjnych pomysłów

Innowacje pedagogiczne mogą tworzyć nową jakość w edukacji, umożliwiając kształtowanie nowych kompetencji kulturowych czy cech osobowości uczniów. Czynią też proces uczenia się ciekawszym i łatwiejszym dla uczniów. Giełda innowacyjnych pomysłów z ZS 13 w prezentacji. Polecam.

Świętujemy! Freblujemy! - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Dawno temu żył sobie pewien marzyciel, który pracował jako nauczyciel. Pragnął, by dzieci szczęśliwe były i wspaniałe chwile w szkole przeżyły. Miał na imię Fryderyk, jak nasz pianista i niezły z niego był artysta... . Dalszy ciąg bajki w prezentowanym materiale. Polecam.

The alphabet is so much fun - kreatywne zabawy z angielskim alfabetem

Odwiedźcie koniecznie galerię foto/video i przekonajcie się jak uczniowie obrazują wygląd poszczególnych liter za pomocą swojego ciała. Czysta przyjemność!

Dzień Świętego Patryka w Zespole Szkół nr 13

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole był obchodzony bardzo wesoło i oczywiście na zielono. Uczniowie poznali nie tylko historię tego dnia, ale również wiele słówek, piosenek i legend związanych ze Świętym Patrykiem i Leprikonem, czyli mitycznym irlandzkim skrzatem.

Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, obchodzone jest 17 marca. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego przygotowali dla uczniów naszej szkoły ciekawe lekcje, niespodzianki, konkursy oraz gry i zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.

Innowacyjna edukacja w szkole

W naszej szkole realizowane są innowacje pedagogiczne, które przyczyniają się do efektywnej i kreatywnej edukacji. Innowacje realizowane przez nauczycieli obejmują różnorodne dziedziny wiedzy i umiejętności. Prezentujemy efekty naszych działań.

Walentynki

Wyznajemy miłość po angielsku, walentynki w klasie 2C i 2D

Memory game!

Uczymy się przez zabawę! Klasa 1G przygotowała własne memory i ćwiczy nazwy zwierzątek:-) lets play and learn!

Innowacyjna edukacja

Innowacyjność i kreatywność to teraz bardzo popularne słowa. Każdy na swój sposób chce być twórczy, kreatywny i innowacyjny. A jak to przełożyć na grunt pedagogiki i edukacji? Odpowiedzi można szukać w prezentowanym artykule.