Aktualności

Dzień, który sprawił mi radość - aktywność twórcza uczniów klas III w zakresie pisania opowiadań

Twórczość jest naturalną i wrodzoną cechą każdego człowieka. Uczniowie klas trzecich podjęli się napisania twórczych opowiadań. Tematem był dzień, spędzony z rodziną, który sprawił dzieciom radość. Poniżej prezentujemy wybrane opowiadania wraz z rysunkami dzieci.

Valentine’s Day challenge

Na całym świecie Dzień Zakochanych (14 lutego) obchodzony jest na różne sposoby. Na pewno nie brakuje pięknych gestów, romantycznych piosenek oraz upominków. Słowo “miłość” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, o czym przekonali się nasi uczniowie, którzy wzięli udział w wyzwaniu dotyczącym tłumaczenia angielskich przysłów właśnie o miłości.

Kreatywne ferie

Rozpoczęły się ferie zimowe, a z nimi nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Dni wolne od szkoły to idealny czas na odkrycie własnych pasji i rozwijanie zainteresowań. Oto kilka propozycji dla Was!

St. Valentine’s Day challenge

Walentynki, święto zakochanych, obchodzone jest co roku 14 lutego. Co wiemy o tym święcie? Kim był Walenty? Dlaczego został świętym? Wszystkiego dowiecie się w artykule! Proponujemy także quizy i gry interaktywne w języku angielskim oraz walentynkowy challenge: Valentine’s escape room!

Christmas time is coming...

Święta Bożego Narodzenia już blisko. Przygotuj się do lekcji języka angielskiego wykonując interaktywne ćwiczenia w aplikacji Baamboozle, Wordwall i Jigsaw Planet.

DIY challenge, czyli zrób to sam...

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz, który służy do odliczania pierwszych 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia. Tradycja wykonywania kalendarzy adwentowych jest szczególnie lubiana przez dzieci, gdyż zazwyczaj w kalendarzu najmłodsi znajdują drobne smakołyki lub zabawki. W tym roku wykonaj samodzielnie kalendarz adwentowy lub zaproś rodzinę do wspólnej zabawy!

Las pełen skarbów

Jesień w lesie, czy parku daje mnóstwo okazji do zabawy i nauki. Trzeba tylko wiedzieć jak z nich korzystać. Nawet podczas krótkiego spaceru możemy odkryć coś nowego, odpocząć po tygodniu obowiązków i dać się ponieść przyrodniczym przygodom. Jak to zrobić? To bardzo proste. Otwórz się na to, co daje ci las!

Happy Halloween!

Halloween obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii a także w wielu innych krajach świata 31 października. Jest to jedno z najpopularniejszych świąt państw anglojęzycznych, a zwyczaje związane z obchodami tego święta wywołują wiele emocji, nie tylko u najmłodszych!

Wielkanocne zabawy z angielskim!

Święta Wielkanocne tuż tuż... Dla dzieci z przedszkola oraz dla tych starszych proponujemy gry i zabawy interaktywne. Sprawdź, ile pamiętasz słówek w języku angielskim związanych z Wielkanocą. Pobaw się w Easter Egg Hunt i przygotuj świąteczne zabawy dla swoich najbliższych. Happy Easter!

Dzień Matematyki - gry i zabawy matematyczne

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

St. Patricks Day

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – Świętego Patryka. Z okazji tego dnia proponujemy ciekawe gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Smaczne przepisy na zimowe wieczory

Długie, zimne wieczory mają swój urok. Szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji kocyk i coś rozgrzewającego do picia. Dziś mamy dla was przepisy na gorące napoje.

Niesamowite pomysły na domową nudę

Chłodne dni, mroźne wieczory, brak pomysłów na zabawy z dzieckiem? Oto kilka propozycji, jak można spędzić czas na wspaniałych zabawach w domu, bez telewizora i komputera.

Kreatywność w głowie się nie mieści

Sir Ken Robinson brytyjski pisarz, mówca i doradca, lider w dziedzinie rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich definiuje kreatywność jako proces generowania oryginalnych pomysłów, które mają wartość. Oto fragment książki "Kreatywne szkoły".

Czas – czyli jak matematyka sama się odmierza

Sprawdź, co wiesz o upływie czasu, a jeśli nie wiesz, pomyśl, jak możesz się dowiedzieć. Kluczem będzie obserwacja. Uruchom wyobraźnię, Tobie pójdzie szybko, przodkowie potrzebowali dużo czasu jak ustalić, która jest godzina?

The Christmas Symbol Tree

Święta tuż, tuż... Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą prezentacją, dzięki której poznacie wiele symboli Świąt Bożego Narodzenia w języku angielskim, dowiecie się, jak wykonać prosty rysunek świąteczny, posłuchacie wesołych piosenek oraz spróbujecie swoich sił w sztuce origami. A przede wszystkim nauczycie się wielu słów w języku angielskim w prosty i przyjemny sposób!

Świąteczna matematyka w kuchni

Święta to okres, w którym w kuchni spędzamy dużo czasu więc może będzie okazja, żeby pobawić się trochę matematyką. Poćwicz na pierniczkach. Prosty przepis na pyszne pierniczki – z tej ilości składników wyjdzie ok. 50 sztuk (pamiętaj, żeby nie wałkować zbyt cienko, mają mieć min. 4 mm – jak to sprawdzić, zmierzyć?).