Aktualności

Akademia Miasto

4.12.2023r. uczniowie klas siódmych, wzięli udział w konferencji dotyczącej edukacji obywatelskiej i partycypacji młodzieży. Wydarzenie było doskonałą okazją do poznania dobrych praktyk, w omawianym obszarze oraz włączenia się naszych uczniów w wypracowywanie postulatów na kolejne lata.

Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2023/2024

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

Wybory do samorządu uczniowskiego

Relacja z debaty kandydatów oraz wyborów do samorządu uczniowskiego

Dzień bez plecaka

W najbliższy piątek, czyli 12 maja organizujemy „Dzień bez plecaka”. Inicjatywa polega na tym, by nie posługując się tradycyjnym plecakiem, jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i kreatywność – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny sposób, pamiętając o przestrzeganiu kilku zasad, aby dzień ten był źródłem dobrej zabawy dla wszystkich jej uczestników.

Zbiórka słodyczy

Od dziś rozpoczynamy zbiórkę słodyczy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, której celem jest organizacja Dnia Dziecka dla naszych rówieśników.

Kongres młodych aktywistów

22 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, Mateusz Świderski i Jakub Kaczor, wzięli udział w spotkaniu, mającym na celu zintegrowanie młodych osób zaangażowanych społecznie.

Koło Szkolnego Mediatora zaprasza

Przy Samorządzie Uczniowskim naszej szkoły działa Koło Szkolnego Mediatora, jego liderki Zosia Peryt (8a) i Kasia Gosik (8b) zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać umiejętności rozwiązywania sporów, w sposób rozwojowy i twórczy.

Rusza poczta walentynkowa

Dzień św. Walentego stał się prawdziwym świętem zakochanych dopiero w średniowieczu, kiedy to pasjonowano się żywotami świętych, dziś jest okazją do obdarowania się miłym gestem lub słowem.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Wspieramy Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Od dziś rozpoczynamy zbiórkę darów dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, której celem jest organizacja mikołajek dla naszych rówieśników.

Reprezentanci SU

Znamy już wyniki tegorocznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do władz samorządu uczniowskiego

W dniu 13.10.2022r. odbędą się wybory do władz samorządu uczniowskiego, które poprzedza trwająca kampania wyborcza, prezentująca sylwetki kandydatów oraz ich programy wyborcze.

Poczta życzliwości

Przyjazne myśli i słowa wpływają na budowanie życzliwej atmosfery i nasze postrzeganie świata. Odkrywajmy je w sobie i obdarowujmy nimi innych. Pielęgnujmy dobre intencje i tylko takie starajmy się przypisywać osobom w naszym otoczeniu.

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka to przedsięwzięcie, które powstało w USA. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpiliśmy do jego realizacji w naszej szkole, dziś mogliście zobaczyć swoich kolegów i koleżanki z nietypowymi przedmiotami, które pełniły funkcję szkolnych plecaków.

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole

Spotkanie Rzecznika Praw Dziecka z uczniami naszej szkoły

Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu wszyscy okażmy solidarność z osobami z trisomią 21. Włączmy się w szkolną akcję wyrażającą naszą akceptację, zrozumienie i przychylność.

#Choinkowe zdjęcie

Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Choinkowe zdjęcie”. Święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją, do pielęgnowania ważnych relacji z innymi, my zachęcamy Was abyście zadbali o te, które tworzymy w naszej szkolnej społeczności.

Świąteczne kartki

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie wyjątkowych kartek świątecznych. Wasze życzenia, często pisane w sposób bardzo osobisty, gdzie dzieliliście się informacjami o sobie, własnych zainteresowaniach oraz rodzinnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia, stały się źródłem radości dla adresatów.

Konsultacje Strategii RP

Już 25 listopada odbędą się konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa lubelskiego. Zdecyduj jaka będzie przyszłość młodego pokolenia.

Poznaj wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd jest wspólnotą wszystkich uczniów, to praktyczna i efektywna szkoła demokracji oraz odpowiedzialności obywatelskiej. Poznaj wyniki wyborów i dowiedz się, kto będzie wspierał działania uczniów w roku szkolnym 2021/2022.

Cykl debat w szkole

Przygotowujemy się do szkolnej debaty na temat: Wartości w życiu naszej szkoły.

Stop Wulgaryzmom

Nowoczesne technologie cechuje skrótowość, nieoficjalność i emocjonalność, sprzyjająca wyrażaniu emocji przez wulgaryzmy. W Internecie czujemy się mniej odpowiedzialni za swoje słowa, czego przejawem jest tzw. internetowy hejt często obecny w komentarzach. Stykając się z językiem inwektyw, oswajamy się z nim i zaczynamy po niego sięgać.

Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy

Czy wiesz, że, Kazimierz Funk wyodrębnił witaminę B1, a także jest twórcą samego słowa witamina”, Kazimierz Prószyński skonstruował pierwszy projektor filmowy zwany pleografem a prof. Ludwik Hirszfeld wyodrębnił grupy krwi jako 0, A, B i AB, przyjęte na całym świecie?

Olga zaprasza

Dla tych, którzy są ciekawi zmian, które zaszły w szkole podczas nieobecności uczniów klas starszych. Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę.

Poczta walentynkowa

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w poczcie walentynkowej. Wystarczy napisać życzenia dla wybranej osoby i przesłać je nam na maila.

Świąteczne kartki dla Seniorów - podsumowanie akcji

Drodzy uczniowie! Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wyjątkowych, kartek świątecznych dla podopiecznych lubelskich Domów Pomocy Społecznej. Sprawiliście wiele radości seniorom, którzy byli pod wrażeniem czułości i troski, okazanych przez naszą społeczność szkolną.

Uczeń aktywny społecznie

Samorząd Uczniowski stanowią wszyscy uczniowie szkoły. Jako osoby wybrane przez Was do Zarządu SU, głęboko wierzymy, że uda nam się wypracować działania umożliwiające uczniom i uczennicom udział w życiu szkoły oraz ułatwiające realizację Waszych potrzeb, oczekiwań i pomysłów.

Kartka dla Seniora!

Drogi uczniu! Adwent to czas przygotowań do świąt. TY możesz sprawić, by były radosne dla wszystkich. Jak? Przygotowując kartkę ze świątecznymi życzeniami dla podopiecznych DPS-ów. Zachęcamy Cię do dołączenia do akcji „List do św. Mikołaja DPS, Lublin”. Prace należy dostarczyć do 11 grudnia do portierni szkoły.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 58

Pierwsze historyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.