Aktualności

Sukces naszej szkoły w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Uczniowie klas 1-3 wykonali zadanie konkursowe polegające na zrealizowaniu kursu e-learningowego „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, a następnie przygotowali projekt kolorowanki w oparciu o zdobytą wiedzę.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Dzień, który sprawił mi radość - aktywność twórcza uczniów klas III w zakresie pisania opowiadań

Twórczość jest naturalną i wrodzoną cechą każdego człowieka. Uczniowie klas trzecich podjęli się napisania twórczych opowiadań. Tematem był dzień, spędzony z rodziną, który sprawił dzieciom radość. Poniżej prezentujemy wybrane opowiadania wraz z rysunkami dzieci.

Warsztaty językowo- kulturowe w Berlinie

W dniach 12 – 15 marca 2023r. grupa 45 uczniów uczestniczących w kursie przygotowującym do certyfikatu Deutsches Sprachdiplom I wyjechała w celach edukacyjnych do Berlina i Poczdamu.

Dzień Świętego Patryka w szkole

Z okazji Dnia Świętego Patryka Zespół Innowacji oraz Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaproponował wiele aktywności dla uczniów naszej szkoły.

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

Światowy Tydzień Mózgu – działania mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu. W naszej szkole TYDZIEŃ MÓZGU - zapraszamy do wspólnej zabawy w ramach projektu - Główka pracuje.

ST. PATRICK’S DAY

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – świętego Patryka. Zespół Innowacji i Zespół Nauczycieli Języków Obcych zaprasza uczniów klas 1 - 5 do obchodów Dnia Świętego Patryka w naszej szkole. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, wyzwań i konkursów. Na pewno będzie bardzo wesoło i … zielono!

Valentine’s Day challenge

Na całym świecie Dzień Zakochanych (14 lutego) obchodzony jest na różne sposoby. Na pewno nie brakuje pięknych gestów, romantycznych piosenek oraz upominków. Słowo “miłość” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, o czym przekonali się nasi uczniowie, którzy wzięli udział w wyzwaniu dotyczącym tłumaczenia angielskich przysłów właśnie o miłości.

St. Valentine’s Day challenge

Zapraszamy do gier i quizów interaktywnych w języku angielskim oraz do Walentynkowego Escape Room’u na Genial.ly.

Tydzień eTwinning - działania projektowe w szkole

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nasza szkoła dołączyła do programu eTwinning poprzez realizację działań projektowych w tygodniu eTwinning 21 - 25 listopada 2022r.

Warsztaty edukacyjne w ramach konferencji IGF Polska 2022

Nasi uczniowie świetnie się spisali na warsztatach edukacyjnych. Pogłębiali swoją wiedzę w zakresie programowania.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mysia w Europie"

W świetlicy szkolnej realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mysia w Europie".

Europejski Dzień Języków w klasach starszych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas starszych mieli okazję wykazać się umiejętnościami informatycznymi i językowymi. Ich zadanie polegało na stworzeniu gry, testu lub quizu w aplikacji Wordwall, Kahoot, Quizziz lub Learning Apps na temat wybranych państw Europy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny – Dzieci programują 4 edycja - PogłówkujMY

Projekt kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym roku proponujemy zadania logiczne, łamigłówki i gry które sprzyjają rozwijaniu kreatywności i pomysłowości oraz wytrwałości, cierpliwości i współpracy. Twórczej zabawy.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji uczniowie z kl. 1-3 wykazali się znajomością języków oraz umiejętnościami plastycznymi.

SDGs: Lights, Camera, Action! - Międzynarodowy projekt eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany kolejny projekt międzynarodowy w ramach współpracy eTwinning. Tym razem uczniowie klasy piątej współpracowali z rówieśnikami z Hiszpanii, Portugalii, Serbii oraz Turcji. Projekt dotyczył Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli Agendy 2030 uchwalonej przez ONZ w 2015 roku.

Everyday English for everyone!

W ramach działań innowacyjnych z języka angielskiego uczniowie klas czwartych i piątych podjęli się nagrania krótkich filmów dotyczących sytuacji życia codziennego. Tematy, które zostały zrealizowane to poznawanie nowych przyjaciół, pytanie o drogę, udzielanie rad, robienie zakupów oraz zamawianie jedzenia przez telefon. Zapraszamy do obejrzenia klipów.

Działania projektowe w szkole

„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” Glenn Doman

The GREEN challenge

Dzień Św. Patryka był bardzo wesoły i ZIELONY w naszej szkole. Były lekcje tematyczne z języka angielskiego, gry i zabawy online, wystawa kapeluszy Leprikona oraz kreatywne sesje fotograficzne.

Giełda innowacyjnych pomysłów - I półrocze rok szkolny 2021/2022

Zespół Innowacji prezentuje podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznych w oddziałach przedszkolnych, świetlicy szkolnej, edukacji wczesnoszkolnej oraz klasach starszych ZS 13 w I półroczu roku szkolnym 2021/2022.

Kreatywne ferie

Rozpoczęły się ferie zimowe, a z nimi nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Dni wolne od szkoły to idealny czas na odkrycie własnych pasji i rozwijanie zainteresowań. Oto kilka propozycji dla Was!

Happy St. Patrick’s Day!

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – świętego Patryka. Z okazji tego dnia proponujemy ciekawe gry, zabawy i konkursy nie tylko dla najmłodszych. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się także wielu ciekawostek na temat świętego Patryka. Zapraszamy!

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Projekt „Tydzień dla zdrowia - UCZNIAK OFF-LINE”

W tym roku również postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów, dlatego przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu oraz przeprowadzimy Projekt edukacyjny Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”.

St. Valentine’s Day challenge

Walentynki, święto zakochanych, obchodzone jest co roku 14 lutego. Co wiemy o tym święcie? Kim był Walenty? Dlaczego został świętym? Wszystkiego dowiecie się w artykule! Proponujemy także quizy i gry interaktywne w języku angielskim oraz walentynkowy challenge: Valentine’s escape room!

CodeWeek 2021 - podsumowanie akcji.

Podsumowanie akcji Code Week w edukacji wczesnoszkolnej. Zapraszamy do artykułu i fotorelacji.

Christmas cards exchange - międzynarodowy projekt w ramach eTwinning

W naszej szkole został zrealizowany pierwszy międzynarodowy projekt eTwinning Christmas cards exchange. W ramach tego projektu uczniowie z Grecji, Francji i Polski mieli za zadanie przesłać sobie nawzajem kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim.

II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie w formie on-line. Zapraszamy na koncert świąteczny.

„Jasełka u górali” - montaż słowno - taneczny

Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno- tanecznego "Jasełka u górali" w wykonaniu uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Mużacz.

Jesteśmy Europejczykami!

W ramach tygodnia eTwinning uczniowie klas czwartych i piątych podjęli kolejne wyzwanie. Jak na prawdziwych Europejczyków przystało, opanowali umiejętność przywitania się w różnych językach państw Europy. Dzień dobry w języku greckim, chorwackim, hiszpańskim, niemieckim czy fińskim - to dla naszych uczniów nic trudnego.

Christmas time is coming...

Święta Bożego Narodzenia już blisko. Przygotuj się do lekcji języka angielskiego wykonując interaktywne ćwiczenia w aplikacji Baamboozle, Wordwall i Jigsaw Planet.

Układ pokarmowy kreatywnie

Wystawa prac uczniów klas siódmych przy sali 2.56 „Układ pokarmowy kreatywnie”. Termin prezentacji prac do 23.12.2021 r. Koordynacja: p. Monika Stachowicz

Tydzień eTwinning – KIERUNEK: EUROPA - podsumowanie działań projektowych

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca między nauczycielami, uczniami, szkołami i rodzicami. W eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zajęcia metodą projektów dla swoich uczniów. Zainspiruj się i poznaj tegoroczne efekty projektu eTwininng KIERUNEK: EUROPA

Kalendarze adwentowe

Kreatywność naszych uczniów nie zna granic! Kolejny challenge za nami, a rezultaty są niesamowite! Rolki po papierze toaletowym, pudełka po zapałkach, papierowe kubeczki, torebeczki, dużo kolorowego papieru i odrobina wyobraźni wystarczy, by stworzyć cudowne kalendarze adwentowe. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji w aplikacji Wakelet.

Tydzień eTwinning - działania projektowe w szkole

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. W najbliższym tygodniu działania projektowe w naszej szkole i przedszkolu KIERUNEK: EUROPA

Zbuduj swój własny przyrząd meteorologiczny

Jak zrobić wiatromierz (wiatrowskaz lub czasem używa się nazwy anemometr) szkolny? Poniżej instrukcja wykonania i użytkowania wiatromierza przeznaczona dla ucznia szkoły podstawowej, który chciałby sam prowadzić obserwacje meteorologiczne w najbliższym otoczeniu.

Kierunki świata na wesoło

Jeśli chcesz utrwalić sobie umiejętność posługiwania się kierunkami świata, wykonaj proponowane obrazki. Uczniowie kl. 4 D wykonali zadanie wzorowo. Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii zdjęć.

DIY challenge, czyli zrób to sam...

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz, który służy do odliczania pierwszych 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia. Tradycja wykonywania kalendarzy adwentowych jest szczególnie lubiana przez dzieci, gdyż zazwyczaj w kalendarzu najmłodsi znajdują drobne smakołyki lub zabawki. W tym roku wykonaj samodzielnie kalendarz adwentowy lub zaproś rodzinę do wspólnej zabawy!

Halloween Drama for Children

W ramach innowacji z języka angielskiego klasa 5B, zainspirowana tematyką Halloween, uczestniczyła w dwutygodniowym projekcie, którego rezultatem były cztery filmiki nagrane specjalnie dla uczniów klas młodszych.

Szkolne webinarium eTwinning „Kreatywne wykorzystanie smartfona w szkole”

Szkolne webinaria eTwinning organizowane przez Krajowe Biuro eTwinningu, to lekcje online, które można oglądać wspólnie z uczniami w szkole. Łukasz Gierka – nauczyciel przedmiotów informatycznych oraz wykładowca akademicki zaprezentował ciekawe aplikacje na telefon do wykorzystania w klasie.

Las pełen skarbów

Jesień w lesie, czy parku daje mnóstwo okazji do zabawy i nauki. Trzeba tylko wiedzieć jak z nich korzystać. Nawet podczas krótkiego spaceru możemy odkryć coś nowego, odpocząć po tygodniu obowiązków i dać się ponieść przyrodniczym przygodom. Jak to zrobić? To bardzo proste. Otwórz się na to, co daje ci las!

Komórka…..komórka. … komórka…najmniejsza organizmu to struktura.

Weź worki, krochmal, pieprz, czerwoną fasolę, plasterki cytryny... i działaj! Tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądała Twoja własna komórka.

Happy Halloween!

Halloween obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii a także w wielu innych krajach świata 31 października. Jest to jedno z najpopularniejszych świąt państw anglojęzycznych, a zwyczaje związane z obchodami tego święta wywołują wiele emocji, nie tylko u najmłodszych!

Zakodowana edukacja wczesnoszkolna

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W tym roku również nasza szkoła włącza się w akcję. W klasach 1-3 będą to działania do wyboru z różnych edukacji - zakodowana edukacja wczesnoszkolna.

Policzmy się - Challenge!

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności językowych.

Freblowski tydzień kolorów

Dwanaście kolorowych piłeczek w pudełeczku śpi, czerwona piłeczkę obudź teraz Ty. Czerwona piłeczka miękka jest i sprawi, że chętnie się z Tobą pobawi. Freblowski tydzień kolorów zachęca do kreatywnych działań z darami Froebla.

Giełda innowacyjnych pomysłów

Innowacje pedagogiczne mogą tworzyć nową jakość w edukacji, umożliwiając kształtowanie nowych kompetencji kulturowych czy cech osobowości uczniów. Czynią też proces uczenia się ciekawszym i łatwiejszym dla uczniów. Giełda innowacyjnych pomysłów z ZS 13 w prezentacji. Polecam.

Przedstawienie kukiełkowe – „Wiosenna łąka”

Zainspirowani tematyką teatralna podejmowaną podczas lekcji uczniowie klasy 1A przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Wiosenna łąka”.

Dzień Matematyki - gry i zabawy matematyczne

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

St. Patricks Day

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca na cześć patrona Irlandii – Świętego Patryka. Z okazji tego dnia proponujemy ciekawe gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Innowacyjna edukacja w szkole

W naszej szkole realizowane są innowacje pedagogiczne, które przyczyniają się do efektywnej i kreatywnej edukacji. Innowacje realizowane przez nauczycieli obejmują różnorodne dziedziny wiedzy i umiejętności. Prezentujemy efekty naszych działań.

Walentynki

Wyznajemy miłość po angielsku, walentynki w klasie 2C i 2D

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Dzieci programują” II edycja – ZaGRAJmy

„Układanie gier przez dzieci, dla dzieci oraz rozgrywanie gotowych gier jest znakomitym sposobem rozwijania dziecięcych umysłów i przygotowania dzieci do nauki szkolnej” – E. Gruszczyk-Kolczyńska Podsumowanie projektu po I semestrze w klasach 1.

Dary Froebla - innowacyjny materiał dydaktyczny

Friedrich Froebel korzystając ze swoich obserwacji dziecięcych zabaw oraz doświadczeń w szkole budownictwa, opracował i wykonał zestaw darów – zabawek, materiałów dydaktycznych stanowiących trzon aktywności dzieci i nauczycieli. „Dary”, a nie „zabawki”, czy „klocki”, ponieważ zostały stworzone specjalnie dla dzieci, z troską o ich prawidłowy rozwój, radość, naukę. Co kryje się pod pojęciem „dary”? Odpowiedź w poniższym materiale.

Innowacyjna edukacja

Innowacyjność i kreatywność to teraz bardzo popularne słowa. Każdy na swój sposób chce być twórczy, kreatywny i innowacyjny. A jak to przełożyć na grunt pedagogiki i edukacji? Odpowiedzi można szukać w prezentowanym artykule.

Smaczne przepisy na zimowe wieczory

Długie, zimne wieczory mają swój urok. Szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji kocyk i coś rozgrzewającego do picia. Dziś mamy dla was przepisy na gorące napoje.

Niesamowite pomysły na domową nudę

Chłodne dni, mroźne wieczory, brak pomysłów na zabawy z dzieckiem? Oto kilka propozycji, jak można spędzić czas na wspaniałych zabawach w domu, bez telewizora i komputera.

Wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy

Dziękujmy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świat Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie w formie on-line. Posłuchajmy wyjątkowego koncertu bożonarodzeniowego.

Świąteczna matematyka w kuchni

Święta to okres, w którym w kuchni spędzamy dużo czasu więc może będzie okazja, żeby pobawić się trochę matematyką. Poćwicz na pierniczkach. Prosty przepis na pyszne pierniczki – z tej ilości składników wyjdzie ok. 50 sztuk (pamiętaj, żeby nie wałkować zbyt cienko, mają mieć min. 4 mm – jak to sprawdzić, zmierzyć?).