Aktualności

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca w auli naszej szkoły odbył się ,,Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej”, organizowany przez świetlicę szkolną. Podczas wydarzenia wystąpili uczestnicy zajęć ,,Igłą i nitką” oraz ,,Survival kreatywności”. Całość ubarwili uczniowie z zajęć umuzykalniający oraz szkolny chór wykonując utwory ,,Piosenka o Lublinie” i ,,Dyrygent”

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Majówka na sportowo"

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego "Majówka na sportowo". Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i zaprezentowali różnorodne formy aktywnego spędzania czasu, przy okazji zgłębiając tajniki fotografowania wspólnie ze swoimi bliskimi.

Ogólnopolski program edukacyjny MegaMijsja w świetlicy

Uczniowie klas 3f i 2i przez cały rok szkolny aktywnie brali udział w zajęciach z MegaMisji zdobywając wiedzę, liczne kompetencje cyfrowe oraz nagrody. Zapraszamy do obejrzenia ich przygody z programem edukacyjnym! To była ciekawa i pełna wyzwań misja! Przygotowały: Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca 2023 roku w auli naszej szkoły odbędzie się ,,Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej”, organizowany przez świetlicę szkolną. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami do uczestnictwa w wydarzeniu.

III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa sztuką dzieci ze świetlicy szkolnej eksperymentowały kreską, plamą i kropką. Każde działanie plastyczne dostarczało dzieciom wiele radości, satysfakcji i umożliwiało dzieciom wyrażenie ekspresji plastycznej. Wszystkie dzieci czują się artystami. Program realizowały: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel.

"Mysia w Europie" z wizytą na Węgrzech - Szia eger!

W maju uczniowie ze świetlicy nr 1 i nr 6 kontynuowali projekt " Mysia w Europie", tym razem dotarliśmy do Węgier. Dzieci poznały stolicę kraju, hymn, taniec narodowy oraz węgierskie przysmaki. Zachwyciły nas lawendowe pola nad Jeziorem Balaton oraz malownicze miasteczko Szentendre. Wizytą na Węgrzech zakończyliśmy projekt "Mysia w Europie".

Konkurs Recytatorski ,,O większego trudno zucha”

W dniu 26 maja w sali teatralnej odbył się Konkurs Recytatorski ,,O większego trudno zucha” będący częścią wydarzenia artystycznego pt. Benefis Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do recytacji wierszy znanych polskich autorów przed jury konkursowym. Występ recytatorów ubarwili uczniowie klasy 1b wykonując piosenkę ,,Abecadło” oraz klasy 2f ,,Na wyspach Bergamutach” i ,,Kaczka dziwaczka”.

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Jest to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów. Z tej okazji dzieci w świetlicy dowiedziały się wielu ciekawostek o pszczołach, a także wykonały prace plastyczne – ule. Wychowawcy świetlicy nr 5 i 6

Międzynarodowy Dzień Tańca w świetlicy

Święto to ustanowione zostało w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georgesa.

Lekcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

24 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z sal świetlicowych nr 5 i 6 udały się pod opieką wychowawców świetlicy do biblioteki szkolnej. Panie pracujące w bibliotece zapoznały je z naszym księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek i innych pomocy naukowych oraz pozostałymi możliwościami, jakie oferuje biblioteka. Na zakończenie panie przeczytały dzieciom fragment książki G. Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”.

Dzień Języka Hiszpańskiego w świetlicy szkolnej

W ramach obchodów Dnia Języka Hiszpańskiego dzieci uczęszczające do sali świetlicowej nr 6, w formie zabawy i przy energicznych rytmach muzyki hiszpańskiej i latynoskiej, poznały wybrane symbole Hiszpanii i słowa w tym języku obcym oraz wykonały wspólnie tematyczny plakat, jako dekorację naszej sali. Zapraszamy do galerii. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

KONKURS FOTOGRAFICZNY: “Majówka na sportowo

Podczas długiego weekendu majowego warto postawić na aktywny wypoczynek. Jak mówi znane powiedzenie, sport to zdrowie, a do tego idealny sposób, aby wzmocnić ciało i naładować się pozytywną energią. Majowa pogoda zazwyczaj sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc zachęcamy do wykorzystania tego czasu, aby złapać trochę promieni słonecznych po długiej zimie oraz zrobić ciekawe zdjęcia: w lesie, nad jeziorem, na hulajnodze, na rowerze. Wybierzcie to, co lubicie najbardziej.

Świetlicowy Pokaz Eko Mody

W naszej szkole odbył się Świetlicowy Pokaz Eko Mody. Uczniowie z klas I-III zaprezentowali na wybiegu stroje ekologiczne wykonane z pomocą nauczycieli świetlicy oraz rodziców. Wyjątkowymi gośćmi pokazu były ,,Modelki z Mediolanu", w rolę których wcieliły się Panie z Obsługi. Z szykiem i elegancją przedstawiły one stroje wykonane z materiałów recyklingowych. Pokaz uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor Jolanta Włodarczyk oraz Pan Dyrektor Marek Błaszczak.

Dzień Czekolady

14 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci w świetlicy dowiedziały się, jak przebiega proces produkcji czekolady od ziarenek do smakowitej tabliczki. Dzieci wykonały również prace plastyczną, tworząc wspólnie ogromną babeczkę, a także zatańczyły czekoladowy taniec. Przygotowały: Paulina Hałasa, Monika Sadlej, Anna Wiertel

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka”

Z radością informujemy, że uczniowie świetlicy zostali docenieni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie. Emilia Palczewska z kl. 2f zdobyła III miejsce, natomiast Michał Winiarczyk z kl. 3f otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Informację przygotowała: Paulina Hałasa

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia w świetlicy nr 6 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak jedności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem dzieci pomalowały swoje dłonie na niebiesko. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu, a przede wszystkim zrozumienie jak ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji dla takich osób. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer i Agata Ożóg.

Konkurs recytatorski "O większego trudno zucha"

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu recytatorskiego "O większego trudno zucha". Szczegóły w regulaminie.

Zbiórka dla zwierząt zakończona!

W lutym oraz marcu w świetlicy trwała zbiórka a rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc zwierzakom. Dziękujemy za hojność i okazane serce! Organizatorzy: Nauczyciele świetlicy: K. Bil, P. Hałasa, A. Juźwiak, M. Ksiądz, M. Sadlej, A. Wiertel oraz wolontariat szkoły - M. Szwed

Rozstrzygnięcie konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”

Jest nam bardzo miło poinformować o wynikach konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”.

Wyniki Konkursu "Rodzinna Palma Wielkanocna"

Miło nam poinformować, że szkolny konkurs plastyczny ,,Rodzinna Palma Wielkanocna” został rozstrzygnięty. Komisja konkursu postanowiła nagrodzić następujące prace: I miejsce: • Natalia Krzos II miejsce: • Aniela Gregorowicz III miejsce: • Dominik Adamski Wyróżnienie: • Gabriela Brodacka Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

Międzynarodowy Dzień DJ-a 9 marca

W dniu 9 marca obchodziliśmy Międzynarodowy dzień DJ-a. Tego dnia w świetlicy dzieci mogły przekonać się, jak to jest tworzyć, puszczać, oraz miksować muzykę na żywo. Za pomocą profesjonalnego sprzętu DJ-skiego i podszeptom Pana Arka, każde dziecko mógło sprawdzić na czym polega ta niezwykle trudna praca. Zamieszczone zdjęcia pomogą wejść w klimat tego, co wydarzyło się w świetlicy. Serdecznie zapraszamy.

Wizyta Strażnika Miejskiego w świetlicy szkolnej

W ostatnim czasie świetlicę szkolną odwiedził Pan ze Straży Miejskiej UM w Lublinie. Zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się na hulajnodze oraz na rowerze w ruchu drogowym. Pobocza, przejścia dla pieszych, a nawet osiedlowe uliczki, to miejsca, po których dzieci powinny umieć się poruszać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przestrzeganie tych zasad może uratować życie. Na zakończenie Pan przeczytał dzieciom fragmenty książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa".

Dzień świętego Patryka

17 marca w świetlicy świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Na początku dzieci wysłuchały legendy o irlandzkim patronie, a następnie uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej. Zielony kolor towarzyszył nam cały dzień. Zapraszamy do galerii! Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer i Agata Ożóg.

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka” dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało mnóstwo ciekawych i pięknych prac.

Pokaz podstaw pierwszej pomocy

W tym tygodniu świetlicę szkolną odwiedzili studenci pielęgniarstwa z krótkim wykładem na temat podstaw pierwszej pomocy. Zapraszamy do galerii!

Konkurs świetlicowy - Eko moda

zaprasza uczniów do udziału w: Zapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem „Eko -moda”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.

Światowy Dzień Dinozaurów

Dnia 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaurów. Z tej okazji dzieci z sali świetlicowej nr 6 wykonały liczne podobizny tych prehistorycznych stworzeń, od najmniejszych aż po bardzo pokaźne, wykorzystując przy tym różnorodne materiały i wykazując się dużą kreatywnością. W międzyczasie wymieniały się ciekawostkami na temat znanych im dinozaurów i miały wielką frajdę ze wspólnego realizowania projektów. Zapraszamy do galerii. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

Wyniki Konkursu Fotograficznego ,,Zimowy Pejzaż”

Informujemy, że Konkurs Fotograficzny ,,Zimowy Pejzaż” dla uczniów klas I –IV został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie oraz udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Ogólnopolski Program Edukacyjny MegaMisja w świetlicy trwa!

Od września dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach z ogólnopolskiego programu Fundacji Orange MegaMisja. Podczas zajęć towarzyszą im bohaterowie MegaMisji: Julka, Kuba oraz Psotnik, którzy pomagają im zdobywać kompetencje cyfrowe oraz poszerzać swoją wiedze o świecie multimediów. Uczniowie tworzą plakaty, rysunki, komiksy, odgrywają scenki, a wszystko po to, aby zdobyć nowe umiejętności oraz pomóc bohaterom w ich wyjątkowych przygodach. Za swoją aktywność i zaangażowanie zdobywają nagrody.

Projekt edukacyjny "Mysia w Europie"

W ramach kontynuacji projektu dzieci ze świetlicy nr 1 i nr 6 odwiedziły kolejny kraj- Włochy.   Uczniowie poznali hymn, flagę oraz najważniejsze miasta: Rzym, Wenecję, Genuę i Neapol. Wkrótce kolejny kraj: Francja. Przygotowali: Aneta Dębek, Arkadiusz Jarosiewicz i Agnieszka Wróblewska.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego. Z tej okazji w świetlicy dzieci obejrzały filmy edukacyjne, dzięki którym przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rozwiązywały również krzyżówki oraz w wykreślankach odszukiwały hasła związane ze światem multimediów. Przygotowały: Paulina Hałasa, Paulina Matysek

,,Góra Grosza

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły z sercem podeszli do sprawy. Chętnie przynosiliśmy każdą monetę, która może pomóc dzieciom będącym w trudnej sytuacji rodzinnej. Uzbieraliśmy 63 KG groszy co dało nam 1441 zł. Dziękujemy, do zobaczenia za rok! Realizatorzy: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Monika Mużacz, Magdalena Szwed

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,MÓWI ZAJĄC DO BARANKA, JAKA PIĘKNA TA PISANKA”

Nauczyciele świetlicy zapraszają uczniów klas I-III do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”. Szczegóły konkursu zamieszczone w regulaminie. Zapraszamy! Organizatorzy konkursu: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Paulina Hałasa

Zbiórka dla zwierząt w świetlicy

W świetlicy szkolnej organizowana jest zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Zwierzaki potrzebują: • profesjonalnej karmy z atestem (sucha, mokra, puszki, saszetki); • kaszy, ryżu; • kocy, pościeli, ręczników, ubranek; • smyczy, obroży; • zabawek; • podkładów higienicznych, posłań. Zachęcamy do udziału w akcji! Zbiórka trwa do 31.03.2023 r. we wszystkich salach świetlicowych.

Konkurs na europejską budowlę z klocków Lego

Zapraszamy do udziału w konkursie na europejską budowlę z klocków. Do 1 marca czekamy na zdjęcia Waszych prac. Wykonajcie je w domu z mamą, tatą, bratem, siostrą, babcią, dziadkiem! Z kim chcecie! Podpisane prace należy dostarczyć do organizatorów konkursu - nauczycieli świetlicy.

Konkurs Fotograficzny "Zimowy Pejzaż”

Zima to najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.

Spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy szaleństwa na podwórku, a także akrobacje na lodowisku. Z związku ze zbliżającym się zimowym odpoczynkiem 3 stycznia 2023 roku odwiedził naszą szkołę pracownik Straży Miejskiej w Lublinie, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, jakie należy stosować podczas odpoczynku i nie tylko!

¡Feliz Navidad!

W grudniu dzieci z sali świetlicowej numer 6 miały okazję poznać tradycje i zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Hiszpanii.

Wyniki Rodzinnego Konkursu Plastycznego Świąteczny Aniołek

Informujemy, że Rodzinny Konkurs Plastyczny Świąteczny Aniołek dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ogromne zainteresowanie oraz udział w konkursie. Prace zgodnie z regulaminem konkursu zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Kalina. Zwycięzcom składamy gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Akcja - Podaruj grę świetlicy

W szkole z inicjatywy Rady Rodziców została zorganizowana Akcja ,,Podaruj grę świetlicy”. Pragniemy podziękować zarówno pomysłodawcom, jak i wszystkim darczyńcom za aktywny udział i hojność.

Dzieci Listy Piszą

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową w Zielonej Górze. Naszym wspólnym celem jest wymiana listów między uczniami. Pisanie tradycyjnych listów zostało już dawno zapomniane, a jest to doskonała forma komunikacji. Dzięki pisaniu nasi uczniowie kształtują poprawne budowanie zdań, uczą się stosowania różnych form grzecznościowych, potrafią formułować swoje myśli w składne zdania i wyrażają swoje emocje.

Szopka Bożonarodzeniowa

W nastrój świąteczny wprowadza nas Szopka Bożonarodzeniowa, którą wraz z życzeniami dedykujemy całej społeczności szkolnej.

Tydzień eTwinning w świetlicy

Świetlica aktywnie włączyła się w działania z programu eTwinning w naszej szkole.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Na Jagody”

Uczennica kl. 2 d Maja Godula zajęła 1 miejsce w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym pt. " Na Jagody". Praca została wykonana pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Ksiądz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Kredki

Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Kredki. Rysowanie, malowanie wiąże się z myśleniem twórczym i rozwijaniem wyobraźni. Uczniowie świetlicy szkolnej wyrazili swoje przeżycia, nastroje i myśli przy użyciu kolorów. Dzieci postanowiły stworzyć formy przestrzenne- kredkobus oraz kredkową fotobudkę.

Rodzinny Konkurs Plastyczny „ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele świetlicy szkolnej zapraszają uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 58 wraz z rodzinami do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym „Świąteczny Aniołek”.

Dzień Czarnego Kota

Szare, bure i pstrokate, a dzisiejszego dnia pierwszeństwo mają czarne. W wielu miejscach uznawany za symbol pecha oraz nieszczęścia, jednak w niektórych krajach szczególnie doceniany. W Szkocji czarny kot, który schroni się na dachu domostwa przynosi jego mieszkańcom szczęście oraz dobrobyt, natomiast w Belgii i Luksemburgu czarny kot, to najlepszy z kotów i największy wśród nich pogromca gryzoni.

Góra Grosza rośnie!

Cieszy Wasza hojność i wrażliwość na potrzeby dzieci i rodzin w trudnej sytuacji. Zachęcamy do dalszego zbierania grosików. Akcja trwa do 16.01.2023 r.

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada to wspaniała okazja do wspominania postaci z bajek nowszych i tych trochę starszych, ale również poznawania nowych.  Z tej okazji, w tym tygodniu, w świetlicy dzieci miały okazje uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach, quizach oraz rozwijały swoje talenty plastyczne rysując ulubione postaci z bajek.   Miło było odwiedzić bajkowe światy ponownie! 

Dzień Miłośników Pluszaków

28 października obchodzony jest Dzień Miłośników Pluszaków. Tego dnia dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione zabawki pluszowe oraz opowiedziały ich historie. I zaczęły się zabawy! W zabawach uczestniczyły wszystkie dzieci przebywające w świetlicy ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi 🙂

Akcja „Góra Grosza”

W dniach 2.11.2022 do 16.01.2022 odbędzie się w naszej szkole zbiórka w ramach XXIII edycji: „Góra Grosza”.  Zachęcamy do udziału w akcji!

Planszówkowy zawrót głowy

10 października jest obchodzony jako dzień gier planszowych. Dzieci wzięły aktywny udział w grach przy stolikach. Zapoznały nas ze swoimi ulubionymi planszówkami oraz grały w nowe, dopiero poznane. Dobry humor oraz zabawa towarzyszyły nam przez cały dzień.

Europejski Tydzień Kodowania w świetlicy

Europejski Tydzień Kodowania, trwający od 5 do 20 października, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Dzień Kundelka

25 października na świecie obchodzony jest jako Dzień Kundelka. W tym dniu dzieci świętują razem z czworonożnymi przyjaciółmi, których nie można przyprowadzić do szkoły. To nasi przyjaciele, nie zawsze reprezentanci różnych ras, ale każdy z nich jest jedyny i niepowtarzalny. Wnoszą w nasze życie dużo radości i ciepła. Zawsze gotowe, aby wyjść na spacer, pocieszyć, a w zimowe wieczory któż lepiej ogrzeje nasze stopy 🐕🐕🐕

Światowy Dzień Ptaków

1 października obchodzimy Światowy Dzień Ptaków. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę.

Światowy Dzień Origami

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Technika składania papieru, uważana jest za tradycyjną sztukę japońską, rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk to wydarzenie obchodzone 19 września.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mysia w Europie"

W świetlicy szkolnej realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mysia w Europie".

Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15 września dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały Dzień Kropki. Uczniowie cieszyli się tym dniem od samego rana, efekty swoich prac dumnie prezentują w galerii.

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

Składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, poświęcenie oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. 

Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Na Jagody”

Nauczyciele świetlicy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Na Jagody”.

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca 2022 roku w Auli w naszej szkoły odbył się Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej, organizowany przez świetlicę szkolną. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Życzymy udanych wakacji! Przygotowały: Agnieszka Wróblewska, Anna Wąsak, Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Letni pokaz mody przy Berylowej

21 czerwca 2022 roku w Auli w naszej szkole odbędzie się Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej, organizowany przez świetlice szkolną. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami do uczestnictwa w wydarzeniu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Drzewa czasu"

Maciej Kłak uczeń klasy 2D zajął pierwsze miejsce i Julia Jędruszczak otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Drzewa czasu”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli świetlicy: Ilony Buczek i Małgorzaty Ksiądz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Międzynarodowy Dzień Muzeów

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji dzieci z klas 1e, 1a oraz 2f miały możliwość poznać kilka z najciekawszych muzeów, jakie znajdują się w Hiszpanii.

Dzień pielęgniarki

12 Maja obchodzimy Dzień Pielęgniarek, w świetlicy nasi uczniowie upamiętnili ten dzień. Poznaliśmy trud pracy jaki wykonują pielęgniarki, dowiedzieliśmy jak wiele znaczy ten zawód i jak ważny jest dla ludzi . Z okazji obchodzonego dnia nasi uczniowie odwiedzili gabinet Pani Eli i wręczyli kartki z życzeniami wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność. Przygotowała Małgorzata Ksiądz

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasi uczniowie kontynuują projekt edukacyjny Akademii Bezpiecznego Puchatka trwający cały rok szkolny. Dzisiaj każdy z uczniów z klas pierwszych przystąpił do ogólnopolskiego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w szkole, domu oraz w internecie.

MegaMisja dla szkół podstawowych

Uczniowie z klasy 2f wzięli udział w rekrutacji do programu edukacyjnego Fundacji Orange i wykonali pracę zgłoszeniową pod tytułem: Zaproś MegaMisję do swojej szkoły, przedstaw swój zespół i uzasadnij, dlaczego chcecie być w naszym programie. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a efekty ich pracy można podziwiać oglądając animację.

Serdeczna Karteczka

Nasi uczniowie kontynuują ogólnopolski projekt edukacyjny ,, Serdeczna karteczka". Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy kartki dla cukierników i weterynarzy. Zapoznaliśmy się z pracą i zawodem jaki wykonuje cukiernik i weterynarz. Poznaliśmy trud i odpowiedzialność pracy lekarzy weterynarii. Obejrzeliśmy również film edukacyjny. Uwieńczeniem było samodzielne wykonanie serdecznych karteczek oraz dostarczenie ich do cukierni i gabinetu weterynaryjnego.

Dzień marchewki w świetlicy szkolnej

Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi marchewki, poznaliśmy jej kształt, kolor oraz potrawy, które możemy z niej przygotować. Uczniowie obejrzeli film dotyczący uprawy tego warzywa. Na końcu dzieci rozwiązały test sprawdzający uzyskaną wiedzę oraz wykonały wspólnie fotobudkę marchewkową.

12 kwietnia Dzień Czekolady w świetlicy

Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy dowiedzieli się, skąd się bierze czekolada, jak powstaje czekolada w fabryce oraz wykonali pracę plastyczną tworząc babeczki swoich marzeń.

Świetlicowy konkurs recytatorski

Z przyjemnością informujemy, że w poprzednim tygodniu odbył się w dwóch terminach (4 kwietnia oraz 8 kwietnia) Świetlicowy Konkurs Recytatorski pt.”O WIĘKSZEGO TRUDNO ZUCHA”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz wzbudzenie u dzieci zainteresowania poezją polskich autorów. Uczniowie wykazali się rewelacyjną znajomością tekstu i bardzo dobrym doborem repertuaru.

Konkurs "Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków” rozstrzygnięty!

Komisja konkursowa dokonała oceny dostarczonych prac i podjęła decyzję o przyznaniu: I miejsca Leonowi Jankowskiemu z klasy 1e za rekonstrukcję Tower Bridge w Londynie, II miejsca Julii Żak z klasy 2a za rekonstrukcję Mostu Karola w Pradze, III miejsca Oliwierowi Karpińskiemu z klasy 2b za rekonstrukcję Krzywej Wieży w Pizie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca zakładamy dwie różne skarpetki, by pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego. Ponadto poprzez kolorowe skarpetki nie do pary szerzymy świadomość społeczeństwa na temat zespołu Downa. Bardzo ważne jest to, aby uświadamiać, że ten drobny, ale wymowny i dodający otuchy gest jest ważny. Przygotowały: Paulina Matysek, Anna Juźwiak, Karolina Długosz-Borkowska

Kornelia Pochwatka - 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Kornelia Pochwatka uczennica klasy 1e zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Śniegiem prószy". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno - przedszkolny w Gierałtowicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Żaby

Światowy Dzień Żaby obchodzimy 20 marca To idealny czas na to, aby poznać je bliżej. Kilka informacji sprawi, że Dzień Żaby będziecie traktować jako coś więcej niż jedynie ciekawostkę: - te zwierzęta są niezwykle skuteczne jako naturalny środek owadobójczy. - czy wiesz, że niektóre gatunki żab potrafią dorastać nawet do 30 cm długości? Z kolei najmniejsze mają zaledwie 1,5 cm. - te zwierzaki kojarzą się głównie ze skakaniem, ale w rzeczywistości nie wszystkie gatunki potrafią to robić

„Dziedzictwo UNESCO- Parki Narodowe i rezerwaty przyrody”

Michał Winiarczyk uczeń klasy 2F otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dziedzictwo UNESCO - Parki Narodowe i rezerwaty przyrody”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Dinozaura

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. W Polsce Dzień Dinozaura jest obchodzony 26 lutego. W naszej Świetlicy również obchodzilismy ten dzień. Uczniowie wykonali prace plastyczne oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat dinozaurów. Przygotowały: Katarzyna Bil i Paulina Kowalczyk

Akademia Kubusia Puchatka

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego " Akademia Kubusia Puchatka". Program ten dotyczy bezpieczeństwa dzieci w szkole, w drodze do domu, w Internecie oraz w relacji z rówieśnikami. Uczniowie realizują go poprzez udział w pogadankach, oglądanie filmów edukacyjnych, wykonywanie ćwiczeń praktycznych i rozwiązywanie zadań w kartach pracy. Udział uczniów w projekcie trwa przez cały rok szkolny i jest realizowany przez wychowawców w świetlicy szkolnej.

"Koziołek Matołek sportowcem"

Maciej Kłak z kl.2d uzyskał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym " Koziołek Matołek sportowcem" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs na budowlę z klocków lego

Nudzi Ci się? Zapraszamy do wspólnej zabawy z najbliższymi w długie zimowe wieczory. Po powrocie z sanek, łyżew, nart proponujemy zbudowanie z klocków jakiegoś znanego europejskiego obiektu architektonicznego oraz wzięcie udział w szkolnym konkursie.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania o nim opowiadań, dlatego wspólnie na świetlicy poznaliśmy historię tego wyjątkowego misia i jego przyjaciół.

Dzień Pingwina w świetlicy

20 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjne związane z obchodami Dnia Pingwina. W tym dniu uczniowie świetlicy przenieśli się na Antarktydę, gdzie poznali bliżej życie pingwinów. Informacje przygotowali – wychowawcy świetlicy nr 1 oraz nr 4.

Światowy Dzień Wegetarian

Wegetarianie mają swój dzień 11 stycznia. Szacuje się, że w Polsce wegetarian jest już około 2 milionów. Dzieci w świetlicy szkolnej wykonały wegetariańską pizzę oraz ulepiły zwierzęta z plasteliny. Na rysunkach przedstawiły takie zwierzęta jak: króliki, krowy, prosiaki, kury i kurczaki. Przygotowały - Katarzyna Bil, Anna Wiertel

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Świąteczny renifer

Informujemy, że rodzinny konkurs plastyczny pt. ,, Renifer Świętego Mikołaja" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom i rodzicom za udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje. Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej, a prace zostaną zwrócone ich autorom. Lista osób nagrodzonych : 1 miejsce Alicja Skórka kl. 3 b 2 miejsce Gabriela Grzelak kl. 1 e 3 miejsce Oliwia Flejmer kl. 2 f Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs na budowlę z klocków Lego

Nudzi Ci się? Zapraszamy do wspólnej zabawy z najbliższymi w długie zimowe wieczory. Po powrocie z sanek, łyżew, nart proponujemy zbudowanie z klocków jakiegoś znanego europejskiego obiektu architektonicznego oraz wzięcie udział w szkolnym konkursie.

Serdeczna Karteczka

Uczniowie ze świetlicy szkolnej wykonali swoje trzecie zadanie z ogólnopolskiego programu ,, Serdeczna karteczka" dla osób starszych i seniorów. Nasze karteczki wraz z życzeniami świątecznymi trafiły do klubu seniora " Radość życia".

Dzień Telewizji dla Dzieci

Z okazji Dnia Telewizji dla Dzieci uczniowie świetlicy szkolnej przygotowali przedstawienie, podczas którego można było obejrzeć Polskie filmy animowane oraz ilustracje bohaterów animacji. Konferansjerkę w kilku językach prowadzili uczniowie klasy 3D. Telewizor również został skonstruowany przez dzieci. Przygotowały - Katarzyna Bil, Anna Wiertel

Dzień Piłki Nożnej

Światowy Dzień Piłki Nożnej to dzień, który stanowi święto zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony co roku 10 grudnia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich, nie tylko zagorzałych kibiców piłki nożnej, do obejrzenia poniższych zdjęć z zajęć z uczniami.

Dzień Geparda

4 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Geparda. Ten kot to niekwestionowany król szybkości, osiągający maksymalną prędkość 120km na godzinę. Dzieci w świetlicy szkolnej przedstawiły geparda w pracach plastycznych i technicznych. Przygotowała Katarzyna Bil

Karteczka dla seniora

Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie zaangażowały się w tworzenie kartek świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Lublinie. Podczas tworzenia karteczek rozmawialiśmy o tym, skąd wzięła się tradycja wysyłania pozdrowień świątecznych za pośrednictwem pocztówek oraz dlaczego tak ważna jest pamięć i potrzebujących, szczególnie w okresie okołobożonarodzeniowym.

Zabawy andrzejkowe w Świetlicy

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. W dniu św. Andrzeja świętowaliśmy w naszej świetlicy magiczny dzień wróżb andrzejkowych. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić… Zapraszamy do galerii:)

Dzień Praw Dziecka

20 listopada jest Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to święto szczególne, wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę. Nasza świetlica przyłączyła się do tego święta realizując prace plastyczne oraz rozmawiając z dziećmi o ich prawach.

Tydzień eTwinning w świetlicy

W minionym tygodniu tj. 22.XI. – 26.XI.21, uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w działaniach projektowych „Tydzień eTwinningu – kierunek Europa”.

Konkurs - renifer świętego Mikołaja

Ważnym elementem Świąt jest zaprzęg reniferów, które ciągną sanie, pomagając Mikołajowi dostarczyć prezenty na czas.Tegoroczna edycja konkursu ma zachęcić dzieci do wspólnego – rodzinnego wykonania renifera z zaprzęgu Świętego Mikołaja. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu!

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Zajęcia, w których tego dnia uczestniczyły dzieci miały na celu uwrażliwienie na wzajemną pomoc, wzbudzenie pozytywnych emocji i zwrócenie uwagi na potrzebę bycia życzliwym dla koleżanek i kolegów. Uczestnicy przygotowali "dobre słowa" które zapisali własnoręcznie na kolorowych serduszkach i wspólnie udekorowaliśmy nimi naszą świetlicową salę, by każde dnia patrząc na nie pamiętać o nich i jak najczęściej ich używać.

Dzień Kredki

Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Kredki. Rysowanie, malowanie wiąże się z myśleniem twórczym i rozwijaniem wyobraźni. Uczniowie świetlicy szkolnej wyrazili swoje przeżycia, nastroje i myśli przy użyciu kolorów. Dzieci postanowiły stworzyć formy przestrzenne- kredkobus oraz kredkową fotobudkę. Przygotowały - Katarzyna Bil, Anna Wiertel

Dzień indiański

Uczniowe klas IE, IG i IIA wspólnie z wychawcami świetlicy zorganizowali dzień indiański. To niezwykle kolorowe wydarzenie rozpoczęło się od zapoznania dzieci ze strojami, niepowtarzalną muzyką indiańską i zwyczajami różnych plemion. Uczestnicy opracowali i doskonalili kroki tańca indiańskiego, udekorowali swoje własne indiańskie totemy i własnoręcznie wykonali pióropusze. Młodzi Indianie doskonalili też swoją sprawność fizyczną i bystrość.

Akademia bezpiecznego Puchatka

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu pt. ,, Akademia bezpiecznego Puchatka" . Jest to pogram edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole i w internecie. Dzieci wraz z nauczycielami poprzez pogadanki, karty pracy i ćwiczenia praktyczne będą zapoznawać się z zasadami bezpieczeństwa w każdej z tych sfer.

Dzień jeża

10 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Jeża. Z tej okazji dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat życia i zwyczajów jeży. Wychowankowie świetlicy obejrzeli prezentację multimedialną oraz film edukacyjny o ciekawostkach dotyczących tych zwierząt.

8 listopada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Celem święta jest promowanie wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dzień kodowania

Programowanie, kodowanie, szyfrowanie... Wszystko to sprawia dzieciom ogromną frajdę, a co najważniejsze uczy ich bardzo ważnych umiejętności, takich jak myślenie analityczne, rozwiązywanie problemów, samodzielność, kreatywność, cierpliwość czy dokładność.

Świetlicowe puzzle - październik

Zapraszamy do październikowej galerii!

Serdeczna karteczka

Uczniowie ze świetlicy szkolnej wykonali swoje pierwsze zadanie z ogólnopolskiego projektu "Serdeczna karteczka". Zapraszamy na stronę internetową, gdzie można obejrzeć i polubić prace dzieci: https://www.facebook.com/SerdecznaKarteczka Koordynatorki projektu: Małgorzata Ksiądz, Agnieszka Wróblewska

Dzień kundelka

Dzieci w świetlicy szkolnej 25 października obchodziły Dzień Kundelka, który stał się okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do wzbogacenia wiadomości na temat pielęgnacji, żywienia i obowiązków wynikających z posiadania zwierzaka. Podczas zajęć uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia psa. Dzieci słuchały opowiadań i wierszy oraz wykonały prace plastyczne, które dumnie prezentują w poniższej galerii. Przygotowała Katarzyna Bil

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

Origami to sztuka składania papieru, która uczy wytrwałości i cierpliwości. Obchody Światowych Dni Origami przypadają na okres 24 października do 11 listopada. Sztuka ta ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Szeroki wybór literatury, rysunków, instrukcji, czy filmików instruktażowych w Internecie, pozwoli Wam stworzyć, każdy, wymarzony kształt.

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci w świetlicy szkolnej wykonały upominki dla wszystkich pracowników szkoły, aby podziękować im za pracę i zaangażowanie. Wychowankowie świetlicy prężnie działali przez cały tydzień, aby zdążyć z upominkami na czas. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz poczuciem estetyki. Organizatorkami akcji były p. Paulina Matysek, p. Paulina Hałasa, Katarzyna Bil oraz p. Agnieszka Wróblewska - wychowawcy świetlicy.

"Serdeczna karteczka"

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Serdeczna karteczka", którego celem jest wykonywanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dzieciach postawy społeczne. Nasze kartki będą przekazem życzliwości, empatii i szacunku dla różnych grup społecznych. Poprzez przekazywanie różnych technik będziemy rozwijać aktywność twórczą dzieci. Organizatorem projektu jest Przedszkole nr 4 w Elblągu. Projekt realizują wychowawcy świetlic Małgorzata Ksiądz i Agnieszka Wróblewska.

Światowy Dzień Muzyki w świetlicy szkolnej

Dnia 01.01.2021 odbył się w naszej szkole "Światowy Dzień Muzyki". Uczniowie wspólnie muzykowali i prezentowali swoje talenty.

Światowy Dzień Królika

Światowy Dzień Królika - 26 września.

Powitanie jesieni

22 września to początek astronomicznej Jesieni. Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała wiele atrakcji: rozwiązywanie zagadek, zabawy z chustą animacyjną, projektowanie sukni dla Pani Jesieni, nauka piosenek o Jesieni, jesienne zajęcia plastyczne. Na koniec świetlicę szkolną odwiedziła Pani Jesień - witamy serdecznie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za miłą atmosferę podczas zajęć, życzymy pogodnej Jesieni. Wychowawcy świetlicy

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to wyjątkowy dzień, w którym zostaje nadane odznaczenie za działania przynoszące dzieciom radość.

Konkurs "W maju jak w gaju"

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły zdobyły 2 miejsce i 2 wyróżnienia w XI edycji konkursu plastycznego pt. " W maju jak w gaju" organizowanego przez SP nr 23 w Lublinie. 2 miejsce zdobyły Ola Urbańska i Helenka Jakubowska z kl. 2e Wyróżnienia zdobyły: Natalia Misztal, Inga Sobstyl, Zuzia Nater z kl.1c oraz Zosia Zinkiewicz, Kornelia Kratiuk, Nicol Tarłowska z kl. 2 d

Igłą i nitką

W bieżącym roku szkolnym w ramach innowacji odbyły się zajęcia "Igłą i nitką", w których uczestniczyły dziewczynki z klas 1 - 3. Zapraszam do obejrzenia prezentacji będącej fotorelacją z naszych zajęć. Dziękuję dzieciom za udział i niepowtarzalną atmosferę na moich zajęciach. Wszystkim dzieciom życzę udanych i słonecznych wakacji😉 Agnieszka Wróblewska

Pełna miska dla zwierzaczka ze schroniska

Kontakt ze zwierzętami daje nam często wiele przyjemności, troska jaką okazujemy naszym pupilom jest odwzajemniana niezwykłą bliską relacją, będącą źródłem wielu przyjemnych uczuć. Zadbajmy wspólnie o los zwierząt, porzuconych.

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Międzynarodowy Dzień Muzeów obchodzimy 18 maja. Święto ogłoszone zostało w 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM), działającą przy UNESCO. Celem obchodów jest ukazanie roli i podkreślenie wartości muzeów w rozwoju społeczeństwa, a także zachęcanie do wspierania muzealnictwa. W Międzynarodowym Dniu Muzeów do wspólnych obchodów przyłączają się muzea na całym świecie. Organizują one wydarzenia promujące kulturę oraz sztukę - festyny, odczyty, wystawy, ekspozycje oraz konferencje. I my również pragniemy zachęcić Was do wirtualnego spaceru po zagranicznych oraz polskich muzeach. Dobrej zabawy!

Kiermasz Wielkanocny!

Pierwszy kiermasz Wielkanocny został zorganizowany przy współpracy z Radą Rodziców. Ozdoby przygotowane przez uczniów i nauczycieli świetlicy cieszyły się wielkim uznaniem mieszkańców osiedla. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Wiosenne pomysły na nudę w domu

Zapraszamy do zapoznania się i realizacji pomysłów na wiosenne domowe aktywności.

Światowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej

Dzieci ze świetlicy szkolnej, podczas zajęć ekologicznych włączyły się w obchody Światowego Dnia Wody. W trakcie zajęć zgłębiły zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia wód, nadmiernego ich zużycia przez poszczególne sektory przemysłu oraz indywidualne gospodarstwa domowe. Uczniowie wskazali również zasady gospodarowania wodami i sposoby ich ochrony. Omówione zagadnienia zostały przedstawione przez dzieci w formie plakatów i rysunków.

Wyniki konkursu świetlicowego na maskę karnawałową.

Jest nam miło poinformować, że konkurs plastyczno-techniczny na najpiękniejszą maskę karnawałową dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało mnóstwo ciekawych i pięknych prac.

Harmonogram zajęć w świetlicy szkolnej

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć w świetlicy szkolnej i ofertą zajęć edukacyjnych.

Swietlicowy karnawał

Zapraszamy do karnawałowej galerii!

Ogólnopolski konkurs plastyczny: Wigilijne życzenia

Uczennica klasy II e Hania Pietrynko zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,, Wigilijne życzenia" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siemiatyczach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzyszkolny konkurs plastyczny: świąteczny prezent dla Profesora Einsteina

Uczennica klasy 2b, Dominika Zieńkowska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym: Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina organizowanym przez Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Rodzinnego Konkursu Plastycznego Świąteczny Aniołek

Informujemy, że rodzinny konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ogromne zainteresowanie i udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje. Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej, a prace zwrócone autorom.

Konkurs karnawałowy w świetlicy szkolnej

Karnawał to czas na szaleństwa, radości, tańce, zabawy, a także idealny czas na karnawałowy konkurs. Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastyczno - technicznym ,,MASKA KARNAWAŁOWA’’.

„ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK” konkurs rodzinny dla uczniów klas I - III

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 58 wraz z rodzinami do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Świąteczny Aniołek”.

Świetlicowe pomysły na długie jesienne wieczory

Zapraszamy do zapoznania się i realizacji pomysłów na jesienną nudę.

Świetlicowe puzzle - październik

Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele jesiennych prac plastycznych, poznały tajniki funkcjonowania biblioteki szkolnej i tradycje związane z dniem Wszystkich Świętych.

Wyniki konkursu plastycznego "Jesień widziana oczami dziecka"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego "Jesień widziana oczami dziecka"

Świetlicowe puzzle - wrzesień

Pierwszy miesiąc zabawy i pracy minął bardzo szybko. Zapraszamy do wrześniowej galerii!

#pomagam

W ramach wsparcia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych świetlica szkolna zorganizowała akcję #pomagam. Celem akcji było przygotowanie laurek z podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. Akcję zainicjowały uczennice kl. 3c Julia i Blanka, a udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Zapraszamy do galerii!

Świetlica szkolna

Funkcjonowanie świetlicy szkolnej.