Aktualności

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA ZAJĘCIA DODATKOWE

Ogłaszamy nabór uzupełniający na zajęcia dodatkowe.

Sukces naszej szkoły w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Uczniowie klas 1-3 wykonali zadanie konkursowe polegające na zrealizowaniu kursu e-learningowego „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, a następnie przygotowali projekt kolorowanki w oparciu o zdobytą wiedzę.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

XIX Lubelski Festiwal Nauki

Uczniowie klas 2 i 3 przyjęli zaproszenie na XIX Lubelski Festiwal Nauki, który odbywał się 18-24 września 2023 r. pod hasłem „Nauka dla przyszłości”. Organizacji tegorocznej edycji przewodniczył Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Warsztaty w projekcie edukacyjnym "Uczeń i uczennica przyszłości"

Uczennice i uczniowie naszej szkoły na warsztatach z autoprezentacji.

Plan pracy szkoły w roku 2023_2024

Prezentujemy ramowy plan pracy szkoły w roku szkolnym 2023/2024

Projekt Cambridge English – Nabór poziom Pre-A1 Starters dla uczniów klas IV

Zespół Szkół nr 13 w Lublinie ogłasza nabór uczniów z klas IV na dodatkowe, bezpłatne zajęcia językowe przygotowujące do międzynarodowych egzaminów Cambridge English: Young Learners - Pre-A1 Starters.

CONGRATULATIONS! Wyniki egzaminów YLE (Pre-A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers)

58 uczniów od kilku tygodni z niecierpliwością czekało na wyniki EGZAMINU CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24

5 września bieżącego roku w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024.

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia

Dnia 5 września 2023 r. pierwszoklasiści naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Tak rozpoczęła się ich wielka przygoda ze szkołą, a jej początkiem była Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024, w której mieli okazję uczestniczyć.

Zebrania z rodzicami uczniów klas I - VIII

W dniach 13.09.2023 r. i 14.09.2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - VIII.

Pierwsze logowanie do Office365 i dziennika elektronicznego Vulcan

oraz scalanie kont w dzienniku elektronicznym - instrukcje i praktyczne porady

Informacja dla uczniów klas czwartych

Informujemy, że w dniu 4 września 2023 roku uczniowie klas czwartych rozpoczynają zajęcia od spotkania organizacyjnego z wychowawcą klasy.

Wyprawki uczniów klas I-III

Szanowni Państwo, wychowawcy klas I - III przekazują informację dotyczącą wyprawki ucznia.

Rozpoczynamy naukę w nowym roku szkolnym 2023/2024. Organizacja pracy szkoły w dniu 4 września 2023 roku

Ze względu na uroczystość Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024, która odbędzie się w naszej szkole w dniu 5 września 2023 r., zmieniamy organizację pracy szkoły w dniu 4 września 2023 r.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024. Organizacja pracy szkoły w dniu 5 września 2023 r.

Informujemy, że 5 września 2023 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Informujemy, że 5 września 2023 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024.

Talent muzyczny w naszej szkole

Miło nam przedstawić nasz talent muzyczny.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach III. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Z życia klas czwartych

Wydarzenia, wycieczki edukacyjne i aktywności realizowane w klasach czwartych.

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca w auli naszej szkoły odbył się ,,Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej”, organizowany przez świetlicę szkolną. Podczas wydarzenia wystąpili uczestnicy zajęć ,,Igłą i nitką” oraz ,,Survival kreatywności”. Całość ubarwili uczniowie z zajęć umuzykalniający oraz szkolny chór wykonując utwory ,,Piosenka o Lublinie” i ,,Dyrygent”

Zakładki poświęcone rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Menu boczne: Rekrutacja przedszkole / Rekrutacja szkoła podstawowa / Rekrutacja szkoła ponadpodstawowa

Przedsiębiorcze dzieciaki - podsumowanie tegorocznego projektu

W tym roku szkolnym przedsiębiorczości uczyli się uczniowie klasy 2a, którym gratulujemy zdobytych umiejętności i życzymy sukcesów. Prezentujemy galę finałową projektu.

Uczeń i uczennica przyszłości

Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym.

Koncert "Piosenka jest dobra na wszystko"

W piątek 16 czerwca 2023 r. odbył się koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”, który był zwieńczeniem całorocznej pracy chórów: Berylio i Berylnutki oraz dzieci uczęszczających na zajęcia umuzykalniające.

Konkurs "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna" - rozstrzygnięty!

Z radością informujemy, że rodzinny konkurs "Moja własna gra edukacyjna i logopedyczna" został rozstrzygnięty.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Majówka na sportowo"

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego "Majówka na sportowo". Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i zaprezentowali różnorodne formy aktywnego spędzania czasu, przy okazji zgłębiając tajniki fotografowania wspólnie ze swoimi bliskimi.

Ogólnopolski program edukacyjny MegaMijsja w świetlicy

Uczniowie klas 3f i 2i przez cały rok szkolny aktywnie brali udział w zajęciach z MegaMisji zdobywając wiedzę, liczne kompetencje cyfrowe oraz nagrody. Zapraszamy do obejrzenia ich przygody z programem edukacyjnym! To była ciekawa i pełna wyzwań misja! Przygotowały: Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca 2023 roku w auli naszej szkoły odbędzie się ,,Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej”, organizowany przez świetlicę szkolną. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami do uczestnictwa w wydarzeniu.

Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0 w edukacji wczesnoszkolnej

Narodowy program rozwoju czytelnictwa 2.0 - podsumowanie działań w ramach realizacji projekt promujący czytelnictwo w edukacji wczesnoszkolnej w roku szkolnym 2022/2023

Kultura niemiecka i kultura hiszpańska na talerzu

Zakończyliśmy projekt integrujący klasę 7a wokół kuchni hiszpańskiej i niemieckiej.

III edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką"

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Zabawa sztuką dzieci ze świetlicy szkolnej eksperymentowały kreską, plamą i kropką. Każde działanie plastyczne dostarczało dzieciom wiele radości, satysfakcji i umożliwiało dzieciom wyrażenie ekspresji plastycznej. Wszystkie dzieci czują się artystami. Program realizowały: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel.

"Mysia w Europie" z wizytą na Węgrzech - Szia eger!

W maju uczniowie ze świetlicy nr 1 i nr 6 kontynuowali projekt " Mysia w Europie", tym razem dotarliśmy do Węgier. Dzieci poznały stolicę kraju, hymn, taniec narodowy oraz węgierskie przysmaki. Zachwyciły nas lawendowe pola nad Jeziorem Balaton oraz malownicze miasteczko Szentendre. Wizytą na Węgrzech zakończyliśmy projekt "Mysia w Europie".

Konkurs Recytatorski ,,O większego trudno zucha”

W dniu 26 maja w sali teatralnej odbył się Konkurs Recytatorski ,,O większego trudno zucha” będący częścią wydarzenia artystycznego pt. Benefis Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do recytacji wierszy znanych polskich autorów przed jury konkursowym. Występ recytatorów ubarwili uczniowie klasy 1b wykonując piosenkę ,,Abecadło” oraz klasy 2f ,,Na wyspach Bergamutach” i ,,Kaczka dziwaczka”.

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Jest to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów. Z tej okazji dzieci w świetlicy dowiedziały się wielu ciekawostek o pszczołach, a także wykonały prace plastyczne – ule. Wychowawcy świetlicy nr 5 i 6

Wyniki konkursu biblioteczno-fotograficznego "Z książką w obiektywie"

Miło nam poinformować, że konkurs biblioteczno - fotograficzny pod hasłem „Z książką w obiektywie” został rozstrzygnięty!

Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce - Znam swój kraj

Dnia 16 maja w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce - Znam swój kraj, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Prezentujemy laureatów konkursu.

Koncerty Chóru Berylio i Chóru klas I-III

W piątek 26 maja 2023 r. Chóry Berylio i klas I-III pod dyrekcją Anny Wąsak wzięły udział w koncercie „Dla Ciebie, Mamo”.

Egzamin ósmoklasisty

Jesteśmy na finiszu. Dziś język angielski.

Zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII

W dniu 25 maja 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII.

Dołączyliśmy do FITSCHOOL - ćwiczymy z wirtualnym trenerem

W ramach współpracy z Fundacją Medicover nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu prozdrowotnego – FITSCHOOL – ćwiczenia z wirtualnym trenerem. Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego projekt.

Zmiana terminu egzaminu na kartę rowerową

Szczegóły egzaminu na kartę rowerową. Harmonogram

Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej

Z radością informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły w 56. Wojewódzkim Turnieju Poezji Dziecięcej organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

Szkolny Konkurs Matematyczny „Na Logikę” dla uczniów kl. 1-3

Dnia 9 maja w naszej szkole odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „Na Logikę” dla uczniów klas 1-3. W wyniku eliminacji klasowych do szkolnego konkursu przystąpiło 48 uczniów. Prezentujemy laureatów konkursu.

Laureaci szkolnego Konkursu Pięknego Pisania w klasach pierwszych

Dnia 20.04.2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów klas pierwszych. Prezentujemy laureatów konkursu.

Miejski Aktywator Młodzieżowy

- program grantowy w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023

Międzynarodowy Dzień Tańca w świetlicy

Święto to ustanowione zostało w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georgesa.

Sukcesy naszych uczniów w konkursie informatycznym

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki IV edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego Instalogik. Konkursowi patronują Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Warszawski.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023

Zakończyły się już wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane w bieżącym roku szkolnym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wielu naszych uczniów osiągnęło w nich sukces.

Laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Jeden z dziesięciu”

27 kwietnia w naszej szkole odbył się teleturniej sprawdzający wiedzę uczestników z zakresu ekologii. Prezentujemy laureatów konkursu.

Dzień Ziemi w edukacji wczesnoszkolnej - Zainwestuj w naszą planetę

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, któremu towarzyszy hasło przewodnie „Zainwestuj w naszą planetę”. Nasza szkoła również przystąpiła do działań na rzecz naszej planety.

Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja 2023 r. obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

Wyniki szkolnego konkursu języka hiszpańskiego ESPcampeón

W ramach obchodów Dnia Języka Hiszpańskiego, który przypada na 23 kwietnia i został ustanowiony w hołdzie pisarzowi Miguelowi de Cervantesowi Saavedrze, uczniowie z klas VII i VIII zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi kompetencje językowe podczas szkolnego konkursu języka hiszpańskiego ESPcampeón.

Przedsiębiorcze dzieciaki w akcji

Kolejnym zadaniem dla przedsiębiorczych dzieciaków z naszej szkoły był pokaz talentów. Uczniowie w krótkich występach zaprezentowali swoje zainteresowania oraz mocne strony pracy zespołowej przed wyjątkowymi gośćmi - Panią Prezydent miasta Lublin Beatą Stepaniuk – Kuśmierzak oraz aktorką Katarzyną Bujakiewicz.

Debiut szkolnego teatru

27 kwietnia br. szkolny zespół teatralny zadebiutował na scenie w spektaklu pt. „Krzywa bajka” na podstawie scenariusza Grzegorza Śmiałka.

Lekcja biblioteczna z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

24 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z sal świetlicowych nr 5 i 6 udały się pod opieką wychowawców świetlicy do biblioteki szkolnej. Panie pracujące w bibliotece zapoznały je z naszym księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek i innych pomocy naukowych oraz pozostałymi możliwościami, jakie oferuje biblioteka. Na zakończenie panie przeczytały dzieciom fragment książki G. Kasdepke „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”.

Dzień Języka Hiszpańskiego w świetlicy szkolnej

W ramach obchodów Dnia Języka Hiszpańskiego dzieci uczęszczające do sali świetlicowej nr 6, w formie zabawy i przy energicznych rytmach muzyki hiszpańskiej i latynoskiej, poznały wybrane symbole Hiszpanii i słowa w tym języku obcym oraz wykonały wspólnie tematyczny plakat, jako dekorację naszej sali. Zapraszamy do galerii. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

Laureaci ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Ekowyzwanie.

W ramach II. ogólnopolskiej edycji programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury, zakończył się konkurs ekologiczny Ekowyzwanie do którego przystąpiła nasza szkoła.

Złote Pasmo i wyróżnienie specjalne dla Berylio

Cieszymy się, że chór Berylio tworzy swoją historię i tradycję artystyczną naszej szkoły, idąc drogą wielu nagród i wyróżnień.

KONKURS FOTOGRAFICZNY: “Majówka na sportowo

Podczas długiego weekendu majowego warto postawić na aktywny wypoczynek. Jak mówi znane powiedzenie, sport to zdrowie, a do tego idealny sposób, aby wzmocnić ciało i naładować się pozytywną energią. Majowa pogoda zazwyczaj sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc zachęcamy do wykorzystania tego czasu, aby złapać trochę promieni słonecznych po długiej zimie oraz zrobić ciekawe zdjęcia: w lesie, nad jeziorem, na hulajnodze, na rowerze. Wybierzcie to, co lubicie najbardziej.

Świetlicowy Pokaz Eko Mody

W naszej szkole odbył się Świetlicowy Pokaz Eko Mody. Uczniowie z klas I-III zaprezentowali na wybiegu stroje ekologiczne wykonane z pomocą nauczycieli świetlicy oraz rodziców. Wyjątkowymi gośćmi pokazu były ,,Modelki z Mediolanu", w rolę których wcieliły się Panie z Obsługi. Z szykiem i elegancją przedstawiły one stroje wykonane z materiałów recyklingowych. Pokaz uświetnili swoją obecnością Pani Dyrektor Jolanta Włodarczyk oraz Pan Dyrektor Marek Błaszczak.

Wyniki rodzinnego konkursu ekologicznego

Miło nam poinformować, ze rodzinny konkurs ekologiczny na grę planszową został rozstrzygnięty!

Kolejne trofea na koncie uczestników kursu DSD!

W międzynarodowym konkursie językowo -plastycznym mamy cztery tytuły laureatów!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - konkurs fotograficzny!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa, organizowane od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dzień Czekolady

14 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci w świetlicy dowiedziały się, jak przebiega proces produkcji czekolady od ziarenek do smakowitej tabliczki. Dzieci wykonały również prace plastyczną, tworząc wspólnie ogromną babeczkę, a także zatańczyły czekoladowy taniec. Przygotowały: Paulina Hałasa, Monika Sadlej, Anna Wiertel

Laury w konkursie "Przysłowia niemieckie"

Lubelski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego ogłosił wyniki konkursu plastycznego dla szkół podstawowych „Przysłowia niemieckie”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka”

Z radością informujemy, że uczniowie świetlicy zostali docenieni w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Między zimą a wiosną. Przedwiośnie oczami dziecka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie. Emilia Palczewska z kl. 2f zdobyła III miejsce, natomiast Michał Winiarczyk z kl. 3f otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Informację przygotowała: Paulina Hałasa

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3 kwietnia w świetlicy nr 6 obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak jedności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem dzieci pomalowały swoje dłonie na niebiesko. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu, a przede wszystkim zrozumienie jak ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji dla takich osób. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer i Agata Ożóg.

Konkurs recytatorski "O większego trudno zucha"

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu recytatorskiego "O większego trudno zucha". Szczegóły w regulaminie.

Warsztaty językowo- kulturowe w Berlinie

W dniach 12 – 15 marca 2023r. grupa 45 uczniów uczestniczących w kursie przygotowującym do certyfikatu Deutsches Sprachdiplom I wyjechała w celach edukacyjnych do Berlina i Poczdamu.

Wyniki szkolnego konkursu English Spelling Competition

W czwartek 30 marca odbył się szkolny konkurs literowania w języku angielskim dla klas czwartych. Prezentujemy laureatów konkursu.

Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów kl. 2 i 3 „Ortografek”

23 marca 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym pod nazwą „Ortografek”. Prezentujemy laureatów konkursu.

Zbiórka dla zwierząt zakończona!

W lutym oraz marcu w świetlicy trwała zbiórka a rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w pomoc zwierzakom. Dziękujemy za hojność i okazane serce! Organizatorzy: Nauczyciele świetlicy: K. Bil, P. Hałasa, A. Juźwiak, M. Ksiądz, M. Sadlej, A. Wiertel oraz wolontariat szkoły - M. Szwed

Rozstrzygnięcie konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”

Jest nam bardzo miło poinformować o wynikach konkursu „Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków”.

Zebrania z rodzicami

W dniach 12.04.2023 r. i 13.04.2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Świąteczne życzenia...

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość (Św. Jan Paweł II)

Konkurs biblioteczny "Czytanie uszlachetnia!"

Miło nam poinformować, że konkurs biblioteczny pod hasłem „Czytanie uszlachetnia!” został rozstrzygnięty!

RODZINNY KONKURS EKOLOGICZNY NA GRĘ PLANSZOWĄ

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy Was drodzy uczniowie klas I-III do udziału w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym na grę planszową.

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Wyniki Konkursu "Rodzinna Palma Wielkanocna"

Miło nam poinformować, że szkolny konkurs plastyczny ,,Rodzinna Palma Wielkanocna” został rozstrzygnięty. Komisja konkursu postanowiła nagrodzić następujące prace: I miejsce: • Natalia Krzos II miejsce: • Aniela Gregorowicz III miejsce: • Dominik Adamski Wyróżnienie: • Gabriela Brodacka Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

Międzynarodowy Dzień DJ-a 9 marca

W dniu 9 marca obchodziliśmy Międzynarodowy dzień DJ-a. Tego dnia w świetlicy dzieci mogły przekonać się, jak to jest tworzyć, puszczać, oraz miksować muzykę na żywo. Za pomocą profesjonalnego sprzętu DJ-skiego i podszeptom Pana Arka, każde dziecko mógło sprawdzić na czym polega ta niezwykle trudna praca. Zamieszczone zdjęcia pomogą wejść w klimat tego, co wydarzyło się w świetlicy. Serdecznie zapraszamy.

Wizyta Strażnika Miejskiego w świetlicy szkolnej

W ostatnim czasie świetlicę szkolną odwiedził Pan ze Straży Miejskiej UM w Lublinie. Zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się na hulajnodze oraz na rowerze w ruchu drogowym. Pobocza, przejścia dla pieszych, a nawet osiedlowe uliczki, to miejsca, po których dzieci powinny umieć się poruszać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przestrzeganie tych zasad może uratować życie. Na zakończenie Pan przeczytał dzieciom fragmenty książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa".

„Razem możemy więcej” - spotkanie z koordynatorem projektów misyjnych

W środę 22 marca odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z ks. Mariuszem Skakujem, dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu, współautorem książki „Fasola, kukurydza i hakuna matata. Czyli jak pokochałem Afrykę”, pomysłodawcą i koordynatorem wielu projektów misyjnych oraz budowniczego szkół na Madagaskarze i w Kenii.

Piątoklasiści w akcji!

Za oknem pojawiają się już pierwsze promienie wiosennego słońca, a za naszymi piątoklasistami zima pełna wrażeń!

Konkurs na Logo szkoły!

Znamy zwycięzców konkursu na Logo szkoły.

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECIAKI

Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” to kolejna inicjatywa wpisująca się w serię wydarzeń związanych z otrzymaniem przez Miasto Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Projekt kierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat, które poprzez udział w nim mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

Dzień świętego Patryka

17 marca w świetlicy świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Na początku dzieci wysłuchały legendy o irlandzkim patronie, a następnie uczniowie wzięli udział w sesji fotograficznej. Zielony kolor towarzyszył nam cały dzień. Zapraszamy do galerii! Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer i Agata Ożóg.

Wiosenny Festiwal Talentów

Nadejście wiosny w naszej szkole łączy się z prezentacją umiejętności uczniów oraz świetną zabawą, czyli Festiwalem Talentów.

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”

Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka” dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, powstało mnóstwo ciekawych i pięknych prac.

Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - warsztaty dla uczniów klas 3

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego w ramach realizowanego Programu „ JESTEM BEZPIECZNY- WIEM, UMIEM I STOSUJĘ” uczniowie klas I - III w miesiącu marcu mówią o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pokaz podstaw pierwszej pomocy

W tym tygodniu świetlicę szkolną odwiedzili studenci pielęgniarstwa z krótkim wykładem na temat podstaw pierwszej pomocy. Zapraszamy do galerii!

Konkurs świetlicowy - Eko moda

zaprasza uczniów do udziału w: Zapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem „Eko -moda”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.

KARTKA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA

- konkurs plastyczny dla uczniów klas V - VIII

BARANEK WIELKANOCNY

- konkurs plastyczny dla uczniów klas I - IV

"Logopedyczne zagadki" - podsumowanie konkursu

W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs "Logopedyczne zagadki" organizowany z okazji "Dnia Logopedy".

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w kl. 1-3

W dniach 23- 24 lutego odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który na stałe wpisał się w tradycje naszej szkoły. Motto przewodnie brzmiało: „Słowa zwiewne jak motyle”.

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII

2 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII.

Konkurs na LOGO naszej szkoły rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że komisja konkursowa po wnikliwym zapoznaniu się z wszystkimi pracami zgłoszonymi na konkurs wybrała dwa projekty. Autorzy najwyżej ocenionych projektów zostaną nagrodzeni podczas Wiosennego Festiwalu Talentów. W tym dniu także wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane całej społeczności szkolnej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

Dobra Książka Dobry Prezent

Książka – mimo, że jest rzeczą - to jednak jest niczym przedmiot z duszą, ma wartość bezcenną, uniwersalną i ponadczasową. Można ją czytać wiele razy, pożyczać, postawić w domowej biblioteczce (wtedy może nam o kimś lub o czymś ważnym przypominać), a nawet, jeśli lubimy się dzielić - nic nie stoi na przeszkodzie, by ją przekazać dalej: znajomemu albo bibliotece.

Valentine’s Day challenge

Na całym świecie Dzień Zakochanych (14 lutego) obchodzony jest na różne sposoby. Na pewno nie brakuje pięknych gestów, romantycznych piosenek oraz upominków. Słowo “miłość” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, o czym przekonali się nasi uczniowie, którzy wzięli udział w wyzwaniu dotyczącym tłumaczenia angielskich przysłów właśnie o miłości.

Światowy Dzień Dinozaurów

Dnia 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaurów. Z tej okazji dzieci z sali świetlicowej nr 6 wykonały liczne podobizny tych prehistorycznych stworzeń, od najmniejszych aż po bardzo pokaźne, wykorzystując przy tym różnorodne materiały i wykazując się dużą kreatywnością. W międzyczasie wymieniały się ciekawostkami na temat znanych im dinozaurów i miały wielką frajdę ze wspólnego realizowania projektów. Zapraszamy do galerii. Przygotowały: Aneta Dębek, Marlena Ojer, Agata Ożóg

Konkurs literacko-czytelniczy - podsumowanie projektu czytelniczego w kl. 1-3

W dniu 16 lutego 2023 r. odbyły się konkursy kończące część historyczną Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkursy miały na celu rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do literatury związanej z historią Polski i dedykowane były uczniom edukacji wczesnoszkolnej.

Harmonogram wydawania obiadów w stołówce szkolnej

w roku szkolnym 2022/2023 (obowiązujący od dn. 01.03.2023 r.)

Logopedyczne zagadki

W ramach odchodów Dnia Logopedy ( 6 marca) zapraszamy Was – drodzy uczniowie klas I-III – do udziału w konkursie pod hasłem „Logopedyczne zagadki”.

Spotkanie z podróżnikiem-Kenia

20 lutego 2023 r. gościliśmy w naszej szkole p. Grzegorza Chachurę podróżnika z grupy Trzask, który zaprosił uczniów z klas 1-3 na wirtualną podróż po Czarnym Lądzie. Była to egzotyczna Kenia, państwo położone po obu stronach równika.

Wyniki Konkursu Fotograficznego ,,Zimowy Pejzaż”

Informujemy, że Konkurs Fotograficzny ,,Zimowy Pejzaż” dla uczniów klas I –IV został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie oraz udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Ogólnopolski Program Edukacyjny MegaMisja w świetlicy trwa!

Od września dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach z ogólnopolskiego programu Fundacji Orange MegaMisja. Podczas zajęć towarzyszą im bohaterowie MegaMisji: Julka, Kuba oraz Psotnik, którzy pomagają im zdobywać kompetencje cyfrowe oraz poszerzać swoją wiedze o świecie multimediów. Uczniowie tworzą plakaty, rysunki, komiksy, odgrywają scenki, a wszystko po to, aby zdobyć nowe umiejętności oraz pomóc bohaterom w ich wyjątkowych przygodach. Za swoją aktywność i zaangażowanie zdobywają nagrody.

Z życia klas 4

W listopadzie i grudniu uczniowie klas 4, poza pilną nauką, wyjeżdżali na wycieczki, bywali w teatrze, odwiedzał ich Mikołaj z pięknymi prezentami, brali udział w przedstawieniach teatralnych i występach chóru Berylio, zorganizowali klasowe spotkania opłatkowe ......DZIAŁO SIĘ .........

Zapraszamy do fantastycznego świata!

W lutym na korytarzu szkolnym można było podziwiać wystawę prac uczniów klasy 6c.

Konkurs biblioteczny pod hasłem "Czytanie uszlachetnia!"

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chcemy Was zaprosić do udziału w kolejnym konkursie bibliotecznym pod hasłem „Czytanie uszlachetnia!”

Projekt edukacyjny "Mysia w Europie"

W ramach kontynuacji projektu dzieci ze świetlicy nr 1 i nr 6 odwiedziły kolejny kraj- Włochy.   Uczniowie poznali hymn, flagę oraz najważniejsze miasta: Rzym, Wenecję, Genuę i Neapol. Wkrótce kolejny kraj: Francja. Przygotowali: Aneta Dębek, Arkadiusz Jarosiewicz i Agnieszka Wróblewska.

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego. Z tej okazji w świetlicy dzieci obejrzały filmy edukacyjne, dzięki którym przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rozwiązywały również krzyżówki oraz w wykreślankach odszukiwały hasła związane ze światem multimediów. Przygotowały: Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Szef kuchni poleca!

W ramach realizacji zagadnień- żywność i żywienie zapisanych w programie edukacji zdrowotnej w klasach 1-3, szef kuchni szkolnej pan Piotr Huszcz przeprowadził warsztaty kulinarne „Szef kuchni poleca…, czyli zrób to sam” z udziałem uczniów z klasy 1.

Koncert "Grając skocznie Dzieciąteczku"

W niedzielę 5 lutego 2023 r. odbył się koncert "Grając skocznie Dzieciąteczku".

Przyrodnicy z pasją na wakacjach - konferencja

Szkolna konferencja "Przyrodnicy z pasją na wakacjach".

,,Góra Grosza

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły z sercem podeszli do sprawy. Chętnie przynosiliśmy każdą monetę, która może pomóc dzieciom będącym w trudnej sytuacji rodzinnej. Uzbieraliśmy 63 KG groszy co dało nam 1441 zł. Dziękujemy, do zobaczenia za rok! Realizatorzy: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Monika Mużacz, Magdalena Szwed

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,MÓWI ZAJĄC DO BARANKA, JAKA PIĘKNA TA PISANKA”

Nauczyciele świetlicy zapraszają uczniów klas I-III do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Mówi zając do baranka, jaka piękna ta pisanka”. Szczegóły konkursu zamieszczone w regulaminie. Zapraszamy! Organizatorzy konkursu: Katarzyna Bil, Anna Juźwiak, Anna Wiertel, Paulina Hałasa

Zbiórka dla zwierząt w świetlicy

W świetlicy szkolnej organizowana jest zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Lubelski Animals. Zwierzaki potrzebują: • profesjonalnej karmy z atestem (sucha, mokra, puszki, saszetki); • kaszy, ryżu; • kocy, pościeli, ręczników, ubranek; • smyczy, obroży; • zabawek; • podkładów higienicznych, posłań. Zachęcamy do udziału w akcji! Zbiórka trwa do 31.03.2023 r. we wszystkich salach świetlicowych.

Puls życia klas 8

Wydarzenia, wycieczki edukacyjne i aktywności realizowane w klasach ósmych.

Wycieczki z klasą

Za nami połowa roku szkolnego w tym czasie uczniowie z klas 1-3 poznawali najbliższą okolicę, zwiedzali swoje miasto i spacerowali szlakiem legend lubelskich oraz uliczkami Warszawy. Wszystko to za sprawą wycieczek jedną z najskuteczniejszych metod oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych w edukacji wczesnoszkolnej.

Występ chóru Berylio

- fotorelacja z 29 stycznia 2023 r.

Zebrania z rodzicami

W dniach 01.02.2023 r. i 02.02.2023 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Sukces Mileny Pawłowskiej

Z radością informujemy o sukcesie uczennicy klasy IV F Mileny Pawłowskiej w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Wszyscy Święci Europy”.

Kolejny sukces chóru Berylio

podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Ogłaszamy konkurs na LOGO naszej szkoły!

Dyrekcja oraz Nauczyciele Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na LOGO naszej szkoły. Konkurs kierowany jest do całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników.

Mistrz Pięknego Pisania

W pierwszym tygodniu grudnia 2022 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w szkolnym konkursie pod nazwą ”Mistrz Pięknego Pisania”.

Spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy szaleństwa na podwórku, a także akrobacje na lodowisku. Z związku ze zbliżającym się zimowym odpoczynkiem 3 stycznia 2023 roku odwiedził naszą szkołę pracownik Straży Miejskiej w Lublinie, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, jakie należy stosować podczas odpoczynku i nie tylko!

Zima w bibliotece

Informujemy naszych czytelników, którzy wiedzą jak magicznym miejscem może być biblioteka, że będą mogli przeżyć równie niezwykłe przygody oraz ciekawie spędzić czas w trakcie zbliżających się ferii zimowych.

Zebrania z rodzicami

W dniach 04 stycznia 2023 r. i 05 stycznia 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Świąteczne życzenia...

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć całej Społeczności Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie oraz Przyjaciołom i Instytucjom, z którymi na co dzień współpracuje nasza placówka, najserdeczniejsze życzenia.

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniach 21 i 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Szkolny konkurs plastyczny „Świąteczny Czar – ilustracja do kolędy polskiej” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że zakończyła się kolejna edycja szkolnego konkursu plastycznego „Świąteczny Czar”.

Wyniki konkursu biblioteczno - plastycznego na plakat promujący ideę bookcrossingu

Głównym celem konkursu było stworzenie plakatu, który zachęci do "uwalniania" książek.

Wyniki Rodzinnego Konkursu Plastycznego Świąteczny Aniołek

Informujemy, że Rodzinny Konkurs Plastyczny Świąteczny Aniołek dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ogromne zainteresowanie oraz udział w konkursie. Prace zgodnie z regulaminem konkursu zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Kalina. Zwycięzcom składamy gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Wyniki szkolnego konkursu English Spelling Competition

W czwartek 15 grudnia odbył się konkurs literowania w języku angielskim dla klas czwartych. Prezentujemy listę laureatów.

Akcja - Podaruj grę świetlicy

W szkole z inicjatywy Rady Rodziców została zorganizowana Akcja ,,Podaruj grę świetlicy”. Pragniemy podziękować zarówno pomysłodawcom, jak i wszystkim darczyńcom za aktywny udział i hojność.

Logopedyczny kalendarz adwentowy

Uczniowie z klas I, którzy uczestniczą w zajęciach logopedycznych mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Logopedyczny kalendarz adwentowy". Spotkanie odbyło się 1.12.2022 w godzinach popołudniowych.

Dzieci Listy Piszą

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową w Zielonej Górze. Naszym wspólnym celem jest wymiana listów między uczniami. Pisanie tradycyjnych listów zostało już dawno zapomniane, a jest to doskonała forma komunikacji. Dzięki pisaniu nasi uczniowie kształtują poprawne budowanie zdań, uczą się stosowania różnych form grzecznościowych, potrafią formułować swoje myśli w składne zdania i wyrażają swoje emocje.

Szopka Bożonarodzeniowa

W nastrój świąteczny wprowadza nas Szopka Bożonarodzeniowa, którą wraz z życzeniami dedykujemy całej społeczności szkolnej.

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Od 5 stycznia 2023 roku przystępujemy do eliminacji drugiego stopnia konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Sukces Zosi Jabłońskiej

Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” jest organizowany przez Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Konkurs honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Klasy szóste w szkole!

Minęły trzy miesiące nauki nowego roku szkolnego, a u naszych szóstoklasistów wiele się działo. Było naukowo, sportowo, wycieczkowo i rozrywkowo!

Sukces Marty Tkaczyk

Miejski Konkurs Recytatorski organizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie jest ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym naszego miasta.

III Przegląd Kolęd i Pastorałek - regulamin

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia.” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie.

DEUTSCHES SPRACHDIPLOM

Grupy przygotowujące się do egzaminu DSD pracują intensywnie nad poszerzaniem swojej wiedzy i pogłębianiem umiejętności z zakresu języka niemieckiego.

SP58 dla Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Wielkie serca naszych uczniów pomogą zorganizować mikołajki w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia!

Koncert patriotyczny w edukacji wczesnoszkolnej

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny.

Koncert patriotyczny w naszej szkole

W naszej szkole obchody Święta Odzyskania Niepodległości uroczyście zakończyły się 24 listopada 2022r. koncertem patriotycznym Tutaj wrastam po wiek wieków.

Wizyta uczniów pierwszych klas w bibliotece szkolnej

"Nie ma dzieci, które nie lubią czytać. Są dzieci, które nie znalazły jeszcze odpowiedniej książki." Frank Serafini

Galeria 58

W Galerii 58 możemy podziwiać obrazy utalentowanej Amelii Koczan, uczennicy klasy 5a

Puls życia klas 8

Wydarzenia, wycieczki edukacyjne i aktywności realizowane w klasach ósmych.

Egzamin próbny

W dniach od 28.11.2022 r. do 30.11.2022 r. organizujemy egzamin próbny.

Dzień Czarnego Kota

Szare, bure i pstrokate, a dzisiejszego dnia pierwszeństwo mają czarne. W wielu miejscach uznawany za symbol pecha oraz nieszczęścia, jednak w niektórych krajach szczególnie doceniany. W Szkocji czarny kot, który schroni się na dachu domostwa przynosi jego mieszkańcom szczęście oraz dobrobyt, natomiast w Belgii i Luksemburgu czarny kot, to najlepszy z kotów i największy wśród nich pogromca gryzoni.

Piątoklasiści w akcji!

Już prawie trzy miesiące nauki za naszymi piątoklasistami!

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu muzyczno-plastycznego dla uczniów klas 1-3 „Jesień w utworach Vivaldiego”

Dnia 7 listopada 2022 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczno-plastyczny „Jesień w utworach Vivaldiego”. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów z klas 1-3, którzy wykonali przepiękne, oryginalne, pomysłowe prace, pełne niesamowitych barw jesieni.

Góra Grosza rośnie!

Cieszy Wasza hojność i wrażliwość na potrzeby dzieci i rodzin w trudnej sytuacji. Zachęcamy do dalszego zbierania grosików. Akcja trwa do 16.01.2023 r.

Jesteśmy szkołą partnerską UMCS.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie p. Marek Błaszczak i Jego Magnificencja prof. dr hab. Radosław Dobrowolski - rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zawarli porozumienie dotyczące przystąpienia naszej szkoły do udziału w projekcie Szkoły Partnerskie UMCS.

Rodzinna gra miejska

Rodzinna gra miejska z okazji obchodów Narodowego Dnia Niepodległości

Koncert patriotyczny "Tutaj wrastam po wieki wieków"

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 24 listopada śpiewamy patriotyczne piosenki i recytujemy patriotyczne utwory poetyckie, które są trwałym elementem naszej kultury narodowej.

Zebrania z rodzicami

W dniach 16 listopada 2022 r. i 17 listopada 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada to wspaniała okazja do wspominania postaci z bajek nowszych i tych trochę starszych, ale również poznawania nowych.  Z tej okazji, w tym tygodniu, w świetlicy dzieci miały okazje uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach, quizach oraz rozwijały swoje talenty plastyczne rysując ulubione postaci z bajek.   Miło było odwiedzić bajkowe światy ponownie! 

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego pt. „Jesienny krajobraz"

Szkolny konkurs fotograficzny został zorganizowany przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięło udział 74 autorów zdjęć, byli to uczniowie wraz z rodzicami.

Konferencja dyrektorów szkół DSD!

Uczniowie z programu DSD pokazali naszą szkołę całej Polsce podczas konferencji dyrektorów szkół DSD!

Szkoła do hymnu

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2022.

Rodzinna gra miejska

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości organizujemy rodzinną grę miejską.

Dzień Miłośników Pluszaków

28 października obchodzony jest Dzień Miłośników Pluszaków. Tego dnia dzieci przyniosły do świetlicy swoje ulubione zabawki pluszowe oraz opowiedziały ich historie. I zaczęły się zabawy! W zabawach uczestniczyły wszystkie dzieci przebywające w świetlicy ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi 🙂

Akcja „Góra Grosza”

W dniach 2.11.2022 do 16.01.2022 odbędzie się w naszej szkole zbiórka w ramach XXIII edycji: „Góra Grosza”.  Zachęcamy do udziału w akcji!

Planszówkowy zawrót głowy

10 października jest obchodzony jako dzień gier planszowych. Dzieci wzięły aktywny udział w grach przy stolikach. Zapoznały nas ze swoimi ulubionymi planszówkami oraz grały w nowe, dopiero poznane. Dobry humor oraz zabawa towarzyszyły nam przez cały dzień.

Europejski Tydzień Kodowania w świetlicy

Europejski Tydzień Kodowania, trwający od 5 do 20 października, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Dzień Kundelka

25 października na świecie obchodzony jest jako Dzień Kundelka. W tym dniu dzieci świętują razem z czworonożnymi przyjaciółmi, których nie można przyprowadzić do szkoły. To nasi przyjaciele, nie zawsze reprezentanci różnych ras, ale każdy z nich jest jedyny i niepowtarzalny. Wnoszą w nasze życie dużo radości i ciepła. Zawsze gotowe, aby wyjść na spacer, pocieszyć, a w zimowe wieczory któż lepiej ogrzeje nasze stopy 🐕🐕🐕

Światowy Dzień Ptaków

1 października obchodzimy Światowy Dzień Ptaków. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę.

Światowy Dzień Origami

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Technika składania papieru, uważana jest za tradycyjną sztukę japońską, rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Projekt promujący czytelnictwo w klasach 1 - 8

Prezentujemy wykaz działań realizowanych w klasach 1 - 8 w ramach projektu czytelniczego promującego czytelnictwo w roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole.

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk

Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk to wydarzenie obchodzone 19 września.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mysia w Europie"

W świetlicy szkolnej realizowany jest Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mysia w Europie".

Europejski Dzień Języków w klasach starszych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas starszych mieli okazję wykazać się umiejętnościami informatycznymi i językowymi. Ich zadanie polegało na stworzeniu gry, testu lub quizu w aplikacji Wordwall, Kahoot, Quizziz lub Learning Apps na temat wybranych państw Europy.

Projekt czytelniczy realizowany w SP 58

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dzień Kropki w świetlicy

Dnia 15 września dzieci ze świetlicy szkolnej świętowały Dzień Kropki. Uczniowie cieszyli się tym dniem od samego rana, efekty swoich prac dumnie prezentują w galerii.

Szkoła Pełna Aktywności

12 października 2022 roku reprezentacje klas 6a i 6b wzięły udział w wyjątkowych zawodach sportowych organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

Szkolny konkurs literacko-plastyczny „Moje zdrowie w mojej głowie”

Zapraszamy uczniów z klas 1-3 do udziału w szkolnym konkursie literacko-plastycznym „Moje zdrowie w mojej głowie". Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

Składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, poświęcenie oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. 

Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Na Jagody”

Nauczyciele świetlicy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Na Jagody”.

Z życia klasy 7A

Rok szkolny już w pełni, a dopiero co witaliśmy się po wakacyjnej przerwie...

Tego jeszcze nie było!

Czy można być na wycieczce, nie ruszając się ze szkoły? Okazuje się, że tak.

Szkolny konkurs fotograficzny dla uczniów kl. 1-3 „Jesienny krajobraz”

Zapraszamy uczniów z klas 1-3 oraz opiekunów do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Jesienny krajobraz". Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Wybory do władz samorządu uczniowskiego

W dniu 13.10.2022r. odbędą się wybory do władz samorządu uczniowskiego, które poprzedza trwająca kampania wyborcza, prezentująca sylwetki kandydatów oraz ich programy wyborcze.

ZAPISY UZUPEŁNIAJĄCE NA ZAJĘCIA DODATKOWE W SZKOLE

Otwieramy zapisy uzupełniające na zajęcia dodatkowe w szkole.

Zajęcia dodatkowe w szkole

Informacja o ofercie zajęć dodatkowych w szkole

Spotkanie z Sofią Ennaoui

9 września 2020 roku gościliśmy w naszej szkolę wybitną lekkoatletkę, brązową medalistkę tegorocznych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 m, Sofię Ennaoui.

Zajęcia sportowe

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas 4-8 na pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia

Dnia 1 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Harmonogram wydawania obiadów w stołówce szkolnej

w roku szkolnym 2022/2023 (obowiązujący do dn. 28.02.2023 r.)

XVIII Lubelski Festiwal Nauki

Tegoroczna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki, której głównym organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, odbyła się w dniach 10-16 września 2022 r. pod hasłem Ogrody Nauki. Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w tym wydarzeniu.

Ramowy plan pracy szkoły w roku szkolnym 2022/2023

Ramowy plan pracy szkoły w roku szkolnym 2022/2023.

Zebrania z rodzicami

W dniach 14 września 2022 r. i 15 września 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III oraz IV - VIII.

Komunikat organizacyjny dla Rodziców

- prosimy o zapoznanie się z jego treścią

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2022_2023

Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego, uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego określoną w rozporządzeniu z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz. U. poz. 356) obowiązujący w Szkole Podstawowej nr 58 w roku szkolnym 2022/2023.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach I - III

Uczniowie klas I - III pożegnali rok szkolny 2021/2022 w piękne piątkowe przedpołudnie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach IV - VIII

W piątek 24 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022.

Letni Pokaz Mody przy Berylowej

21 czerwca 2022 roku w Auli w naszej szkoły odbył się Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej, organizowany przez świetlicę szkolną. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. Życzymy udanych wakacji! Przygotowały: Agnieszka Wróblewska, Anna Wąsak, Paulina Hałasa, Paulina Matysek

Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii letnich

Drodzy Rodzice w poniedziałek 04 lipca 2022 r . rozpoczynamy w naszej szkole półkolonie letnie „Radosne wakacje przy Berylowej”

Ich und meine Welt

Projekt multimedialny z języka niemieckiego w klasach siódmych

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W najbliższy piątek, czyli 24 czerwca witamy wakacje, a żegnamy rok szkolny 2021/2022.

Ich in Dachländern

Konkurs z języka niemieckiego na zakończenie edukacji w klasach ósmych

Kółko teatralne SP58

W Szkole Podstawowej nr 58 działa kółko teatralne, którego członkowie to kreatywni młodzi ludzie z głowami pełnymi pomysłów. Nie brakuje tu talentów muzycznych, aktorskich, sportowych czy recytatorskich. Zapraszamy do obejrzenia naszego spotu reklamowego.

SPOTKANIE AUTORSKIE - podsumowanie projektu czytelniczego w kl. 1-3

Dnia 3 czerwca w naszej szkole odbyło się zakończenie projektu czytelniczego MOJE ULUBIONE LEKTURY. CZYTAM MAMIE, CZYTAM Z MAMĄ. Uczniowie biorący udział w projekcie nie tylko rozwijali swoje zainteresowania czytelnicze, ale również wzbogacali swoją wiedzę na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

Letni pokaz mody przy Berylowej

21 czerwca 2022 roku w Auli w naszej szkole odbędzie się Letni Pokaz Mody, Elegancji i Urody przy Berylowej, organizowany przez świetlice szkolną. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z nauczycielami do uczestnictwa w wydarzeniu.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Drzewa czasu"

Maciej Kłak uczeń klasy 2D zajął pierwsze miejsce i Julia Jędruszczak otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Drzewa czasu”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu. Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli świetlicy: Ilony Buczek i Małgorzaty Ksiądz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„RADOSNE WAKACJE PRZY BERYLOWEJ” REKRUTACJA

W dniach 04.07.2022 r. – 15.07.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie organizowane będą półkolonie letnie dla uczniów naszej szkoły kl. I – IV.

Konkursy przyrodnicze i geograficzne w naszej szkole

Nasza szkoła buduje tradycję konkursową, która ma poszerzać zainteresowania przyrodnicze uczniów i rozbudzać ich ciekawość świata.

Ważne wydarzenie

Chór naszej szkoły wyróżnia się szczególną aktywnością. Chociaż istnieje krótko, uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych i kulturalnych naszego miasta.

Po zdrowe serce dla Olusia ♥

- informacje na temat prowadzonej zbiórki

Zwrot książek i podręczników do biblioteki szkolnej

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej.

Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w kl. 1-3

Mamy zaszczyt poinformować o wynikach drugiej edycji szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którego motto przewodnie brzmiało „Słowa zwiewne jak motyle”.

Czwartoklasiści w akcji!

Trzy zimowo-wiosenne miesiące upłynęły naszym czwartoklasistom w mgnieniu oka. Zapraszamy do GALERII.

Certyfikat DSD1 przy Berylowej

11 maja 2022r. w klasie 5b, w grupie DSD, miała miejsce lekcja pokazowa z języka niemieckiego "Wywiad z gościem"

XVI Wojewódzki Konkurs Chórów Szkolnych Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska

Dnia 28.05.2022r. chór szkolny pod dyrekcją Anny Wąsak wziął udział w XVI Wojewódzkim konkursie Chórów Szkolnych Regionu Lubelskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

Międzynarodowy Dzień Muzeów

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji dzieci z klas 1e, 1a oraz 2f miały możliwość poznać kilka z najciekawszych muzeów, jakie znajdują się w Hiszpanii.

Szkolny Konkurs Matematyczny „Na Logikę” dla uczniów kl. 1-3

Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Na Logikę” dla uczniów klas 1-3. W wyniku eliminacji klasowych do szkolnego konkursu przystąpiło 44 uczniów. Prezentujemy laureatów.

Szkolny konkurs recytatorski rozstrzygnięty!

Znamy już wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego „A to Polska właśnie”, w którym wzięło udział dwadzieścioro sześcioro uczniów z klas czwartych i piątych.

55. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej

12 i 13 maja w MDK "Pod Akacją" w Lublinie odbył się 55. Wojewódzki Turniej Poezji Dziecięcej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione.

Dzień pielęgniarki

12 Maja obchodzimy Dzień Pielęgniarek, w świetlicy nasi uczniowie upamiętnili ten dzień. Poznaliśmy trud pracy jaki wykonują pielęgniarki, dowiedzieliśmy jak wiele znaczy ten zawód i jak ważny jest dla ludzi . Z okazji obchodzonego dnia nasi uczniowie odwiedzili gabinet Pani Eli i wręczyli kartki z życzeniami wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność. Przygotowała Małgorzata Ksiądz

Zebrania z rodzicami

W dniach 18 maja 2022 r. i 19 maja 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - II oraz IV - VIII. Na zebrania z rodzicami uczniów klas trzecich zapraszamy w dniu 23 maja 2022 r. Harmonogram zebrań znajduje się w załączniku.

Ekoplakat - laureaci konkursu plastycznego w klasach I

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów i talentu!

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Nasi uczniowie kontynuują projekt edukacyjny Akademii Bezpiecznego Puchatka trwający cały rok szkolny. Dzisiaj każdy z uczniów z klas pierwszych przystąpił do ogólnopolskiego testu sprawdzającego wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w szkole, domu oraz w internecie.

Szkolny konkurs ortograficzny – puchary rozdane!

Znamy już wyniki szkolnego konkursu ortograficznego „O puchar wiosennej jaskółki” zorganizowanego dla uczniów klas czwartych.

Fotogaleria zdjęć „Ziemia w obiektywie”

Dziękujemy za wszystkie piękne zdjęcia. Wielkie gratulacje za odkrywanie piękna naszej Ziemi. Zapraszamy do fotogalerii.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nasza szkoła przeszła pozytywną weryfikację wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0".

MegaMisja dla szkół podstawowych

Uczniowie z klasy 2f wzięli udział w rekrutacji do programu edukacyjnego Fundacji Orange i wykonali pracę zgłoszeniową pod tytułem: Zaproś MegaMisję do swojej szkoły, przedstaw swój zespół i uzasadnij, dlaczego chcecie być w naszym programie. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem, a efekty ich pracy można podziwiać oglądając animację.

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka to przedsięwzięcie, które powstało w USA. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przystąpiliśmy do jego realizacji w naszej szkole, dziś mogliście zobaczyć swoich kolegów i koleżanki z nietypowymi przedmiotami, które pełniły funkcję szkolnych plecaków.

Serdeczna Karteczka

Nasi uczniowie kontynuują ogólnopolski projekt edukacyjny ,, Serdeczna karteczka". Podczas zajęć świetlicowych wykonaliśmy kartki dla cukierników i weterynarzy. Zapoznaliśmy się z pracą i zawodem jaki wykonuje cukiernik i weterynarz. Poznaliśmy trud i odpowiedzialność pracy lekarzy weterynarii. Obejrzeliśmy również film edukacyjny. Uwieńczeniem było samodzielne wykonanie serdecznych karteczek oraz dostarczenie ich do cukierni i gabinetu weterynaryjnego.

Dzień marchewki w świetlicy szkolnej

Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej zapoznali się z właściwościami zdrowotnymi marchewki, poznaliśmy jej kształt, kolor oraz potrawy, które możemy z niej przygotować. Uczniowie obejrzeli film dotyczący uprawy tego warzywa. Na końcu dzieci rozwiązały test sprawdzający uzyskaną wiedzę oraz wykonały wspólnie fotobudkę marchewkową.

Osiągnięcia w konkursach plastycznych

Uprzejmie informujemy o sukcesach uczennic naszej szkoły w konkursach plastycznych.

Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim

W załączeniu przedstawiamy treść tegorocznej Odezwy w związku z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Jeden z trzynastu”

22 kwietnia podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Jeden z trzynastu” dla uczniów kl. 2 i 3.

Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej

Chór i soliści naszej szkoły 21 kwietnia 2022 r. wzięli udział w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie.

Podziękowania dla Restauracji Bombardino Trattoria

Serdecznie dziękujemy właścicielom Restauracji Bombardino Trattoria w Lublinie za wielokrotnie okazane serce, życzliwość, otwartość na potrzeby i problemy drugiego człowieka.

12 kwietnia Dzień Czekolady w świetlicy

Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy dowiedzieli się, skąd się bierze czekolada, jak powstaje czekolada w fabryce oraz wykonali pracę plastyczną tworząc babeczki swoich marzeń.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo! Przesyłam Wam najserdeczniejsze świąteczne życzenia...

Osiągnięcia naszych uczniów w konkursach LKO i ogólnopolskich olimpiadach

Zakończyły się konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej prezentujemy listę laureatów i finalistów naszej szkoły.

Konkurs recytatorski "A to Polska właśnie..."

Drodzy Uczniowie! Zapraszamy Was do udziału w Konkursie Recytatorskim „A to Polska właśnie…”.

Wyniki konkursu czytelniczego „Książka nie gryzie… Pochłania w całości!” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną

W marcu w naszej szkole przeprowadzony został konkurs czytelniczy pod hasłem „Książka nie gryzie… Pochłania w całości!”.

Świetlicowy konkurs recytatorski

Z przyjemnością informujemy, że w poprzednim tygodniu odbył się w dwóch terminach (4 kwietnia oraz 8 kwietnia) Świetlicowy Konkurs Recytatorski pt.”O WIĘKSZEGO TRUDNO ZUCHA”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz wzbudzenie u dzieci zainteresowania poezją polskich autorów. Uczniowie wykazali się rewelacyjną znajomością tekstu i bardzo dobrym doborem repertuaru.

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka w naszej szkole

Spotkanie Rzecznika Praw Dziecka z uczniami naszej szkoły

EKOWYZWANIE „PIĄTKA DLA NATURY” - podsumowanie konkursu

Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 58 znalazła się w gronie 160 nagrodzonych prac w konkursie edukacyjnym – „Ekowyzwanie - Velvet. Piątka dla Natury”, zajmując 14 miejsce ze wszystkich szkół w Polsce biorących udział w głosowaniu!

Nasi uczniowie w projektach historycznych

Uprzejmie informujemy o zaangażowaniu uczniów naszej szkoły w projekty o tematyce historycznej.

Zima i wiosna w klasie ósmej.

Czas zimy i wiosny w klasie ósmej obfitował w wiele wydarzeń

Szósta A, jakiej nie znacie

Marzec upłynął uczniom 6a pod znakiem nagród i świętowania.

Zarządzenie nr 110/3/2022 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 25 marca 2022 r.

w sprawie utworzenia oddziałów przygotowawczych w XI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie wchodzącym w skład Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Konkurs "Znane obiekty naszych europejskich sąsiadów zbudowane z klocków” rozstrzygnięty!

Komisja konkursowa dokonała oceny dostarczonych prac i podjęła decyzję o przyznaniu: I miejsca Leonowi Jankowskiemu z klasy 1e za rekonstrukcję Tower Bridge w Londynie, II miejsca Julii Żak z klasy 2a za rekonstrukcję Mostu Karola w Pradze, III miejsca Oliwierowi Karpińskiemu z klasy 2b za rekonstrukcję Krzywej Wieży w Pizie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Charytatywny mecz dla Ukrainy

1 Kwietnia w naszej szkole odbył się wyjątkowy mecz, w którym udział wzięli uczniowie i nauczyciele.

Sukcesy uczniów w konkursach historycznych

Uprzejmie informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły w konkursach o tematyce historycznej.

Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów z kl. I - III

Udział uczniów z klas I - III w konkursie plastycznym „Okładka mojej ulubionej baśni” dał możliwość stworzenia własnej okładki do książki.

Kapelusz Leprikona - laureaci konkursu

Z okazji Dnia Świętego Patryka w naszej szkole odbył się konkurs na najbardziej oryginalny Kapelusz Leprikona – legendarnego irlandzkiego skrzata. Spośród wszystkich dostarczonych prac jury wyłoniło nagrodzone kapelusze. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

Sukces naszych uczniów w Lubelskim Konkursie Samorządowym

Uprzejmie informujemy o sukcesie uczennic klasy 8b w II Lubelskim Konkursie Samorządowym.

Zebrania z rodzicami

W dniach 6 kwietnia 2022 r. i 7 kwietnia 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - VIII.

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca zakładamy dwie różne skarpetki, by pokazać, że bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego. Ponadto poprzez kolorowe skarpetki nie do pary szerzymy świadomość społeczeństwa na temat zespołu Downa. Bardzo ważne jest to, aby uświadamiać, że ten drobny, ale wymowny i dodający otuchy gest jest ważny. Przygotowały: Paulina Matysek, Anna Juźwiak, Karolina Długosz-Borkowska

Kornelia Pochwatka - 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Kornelia Pochwatka uczennica klasy 1e zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,,Śniegiem prószy". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno - przedszkolny w Gierałtowicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Żaby

Światowy Dzień Żaby obchodzimy 20 marca To idealny czas na to, aby poznać je bliżej. Kilka informacji sprawi, że Dzień Żaby będziecie traktować jako coś więcej niż jedynie ciekawostkę: - te zwierzęta są niezwykle skuteczne jako naturalny środek owadobójczy. - czy wiesz, że niektóre gatunki żab potrafią dorastać nawet do 30 cm długości? Z kolei najmniejsze mają zaledwie 1,5 cm. - te zwierzaki kojarzą się głównie ze skakaniem, ale w rzeczywistości nie wszystkie gatunki potrafią to robić

Zarządzenie nr 57/3/2022 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 15 marca 2022 r.

w sprawie utworzenia oddziałów przygotowawczych w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie oraz w XVI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie

Dzień kolorowej skarpetki

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu wszyscy okażmy solidarność z osobami z trisomią 21. Włączmy się w szkolną akcję wyrażającą naszą akceptację, zrozumienie i przychylność.

„Dziedzictwo UNESCO- Parki Narodowe i rezerwaty przyrody”

Michał Winiarczyk uczeń klasy 2F otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dziedzictwo UNESCO - Parki Narodowe i rezerwaty przyrody”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapisy uzupełniające na zajęcia dodatkowe w szkole

Otwieramy zapisy uzupełniające na zajęcia dodatkowe.

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA ZAJĘCIA DODATKOWE

Ogłaszamy nabór uzupełniający na zajęcia dodatkowe.

ROZSTRZYGNIĘCIE II Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Jesienna przyroda przy Berylowej"

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy pięknej, artystycznej pasji fotografowania. Prezentujemy laureatów konkursu.

Powrót do przeszłości w klasach piątych

Koniec roku dla klas piątych był czasem intensywnym, pełnym życzliwości i przepełniony świąteczną atmosferą.

Komunikat w sprawie pomocy Ukrainie - AKTUALIZACJA

Społeczność Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie włącza się w pomoc Ukrainie, organizując kolejną zbiórkę darów rzeczowych.

Informacja w sprawie karty rowerowej

adresowana do uczniów, którzy ukończyli 10 lat

Dzień Dinozaura

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. W Polsce Dzień Dinozaura jest obchodzony 26 lutego. W naszej Świetlicy również obchodzilismy ten dzień. Uczniowie wykonali prace plastyczne oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat dinozaurów. Przygotowały: Katarzyna Bil i Paulina Kowalczyk

Akademia Kubusia Puchatka

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego " Akademia Kubusia Puchatka". Program ten dotyczy bezpieczeństwa dzieci w szkole, w drodze do domu, w Internecie oraz w relacji z rówieśnikami. Uczniowie realizują go poprzez udział w pogadankach, oglądanie filmów edukacyjnych, wykonywanie ćwiczeń praktycznych i rozwiązywanie zadań w kartach pracy. Udział uczniów w projekcie trwa przez cały rok szkolny i jest realizowany przez wychowawców w świetlicy szkolnej.

Projekt Cambridge English

Here we go! – Zaczynamy! Zajęcia projektowe Cambridge English dla uczniów klas III, IV, V SP

Festiwal Talentów

- zgłoszenia do 16 marca 2022 r.

Komunikat w sprawie pomocy Ukrainie

Społeczność Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie włącza się w pomoc Ukrainie, organizując zbiórkę darów rzeczowych.

„Bezpieczni z Kubusiem Puchatkiem”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły, pod opieką wychowawczyń, realizują XIII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

ZIMA PRZY BERYLOWEJ

Podsumowanie zimowego wypoczynku zorganizowanego na półkoloniach w naszej szkole.

Konkurs plastyczny - Piramida Żywieniowa

Stołówka szkolna ogłasza konkurs plastyczny pt. "Piramida Żywieniowa", dla dzieci uczestniczących w półkoloniach zimowych w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie.

„Tydzień dla zdrowia – UCZNIAK OFF-LINE” - podsumowanie działań projektowych

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w projekcie „Tydzień dla zdrowia – UCZNIAK OFF-LINE”, którego głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa młodych internautów, jak również przygotowanie uczniów do świadomego, odpowiedzialnego i bezpiecznego funkcjonowania w wirtualnym świecie.

Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii zimowych

Drodzy rodzice, półkolonie zimowe "Zima przy Berylowej" odbywają się w terminie 14.02 - 25.02.2022 r. w godz. 7.30 - 15.30.

"Koziołek Matołek sportowcem"

Maciej Kłak z kl.2d uzyskał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym " Koziołek Matołek sportowcem" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs na budowlę z klocków lego

Nudzi Ci się? Zapraszamy do wspólnej zabawy z najbliższymi w długie zimowe wieczory. Po powrocie z sanek, łyżew, nart proponujemy zbudowanie z klocków jakiegoś znanego europejskiego obiektu architektonicznego oraz wzięcie udział w szkolnym konkursie.

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Projekt „Tydzień dla zdrowia - UCZNIAK OFF-LINE”

W tym roku również postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów, dlatego przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu oraz przeprowadzimy Projekt edukacyjny Tydzień dla zdrowia” – UCZNIAK OFF-LINE”.

Edukacja zdrowotna w klasach 1 – 3 - podsumowanie działań projektowych

Uczniowie z klas I-III w ramach edukacji zdrowotnej wzięli udział w naszym autorskim projekcie pt. "Stop Cukier!" oraz w akcji "Zdrowa śniadaniówka". Szczegółowe informacje oraz fotorelacja w artykule.

Koncert chóru

Hola, hola! Pasterze z pola!!!

Konkurs czytelniczy

Miło nam poinformować, że pod koniec marca w naszej szkole odbędzie się konkurs czytelniczy pod hasłem „Książka nie gryzie… Pochłania w całości!”, organizowany przez bibliotekę szkolną. W tym roku skierowany jest on do uczniów klas trzecich i piątych.

Szósta A, jakiej nie znacie!

Ostatnie tygodnie roku 2021 w klasie 6A obfitowały w miłe niespodzianki.

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie chętnie prezentują swoje umiejętności literackie i artystyczne, uczestnicząc w różnych konkursach. Gratulujemy Lenie, Mai, Eli oraz nauczycielowi prowadzącemu dziewczynki do sukcesu, p. Barbarze Drożdż-Żytyńskiej.

Zima w mieście 2022

Ferie zimowe tuż, tuż... Dla dzieci i młodzieży pozostających w tym czasie w domu, Miasto Lublin, we współpracy z wieloma lubelskimi Instytucjami, przygotowało ofertę różnorodnych atrakcji i wydarzeń, pod nazwą "Zima w mieście 2022"

"Zima przy Berylowej" - REKRUTACJA

,,Zima przy Berylowej” - Półkolonie współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin Wydział Zdrowia i Profilaktyki. Informacje dotyczące rekrutacji.

Dzień Pingwina w świetlicy

20 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjne związane z obchodami Dnia Pingwina. W tym dniu uczniowie świetlicy przenieśli się na Antarktydę, gdzie poznali bliżej życie pingwinów. Informacje przygotowali – wychowawcy świetlicy nr 1 oraz nr 4.

Czwartoklasiści w akcji!

Listopadowy i grudniowy czas przyniósł naszym czwartoklasistom wiele wyzwań i atrakcji. Zapraszamy do GALERII.

Automatyczne odliczanie obiadów - aktualizacja

Dzieci objęte kwarantanną oraz przebywające na zdalnym nauczaniu są z automatu odpisane z obiadów przez kierownika stołówki, nie ma konieczności wysyłania wiadomości e-mail i sms-ów z ich nieobecnościami.

Półkolonie! Zima przy Berylowej!

W dniach 14.02–25.02.2022 r. w naszej szkole organizowane będą półkolonie zimowe współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin dla uczniów klas I–IV. Więcej informacji ukaże się wkrótce na stronie internetowej.

Światowy Dzień Wegetarian

Wegetarianie mają swój dzień 11 stycznia. Szacuje się, że w Polsce wegetarian jest już około 2 milionów. Dzieci w świetlicy szkolnej wykonały wegetariańską pizzę oraz ulepiły zwierzęta z plasteliny. Na rysunkach przedstawiły takie zwierzęta jak: króliki, krowy, prosiaki, kury i kurczaki. Przygotowały - Katarzyna Bil, Anna Wiertel

Puls życia w klasach siódmych

Grudzień to wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Informacja o zajęciach językowych Cambridge English dla uczniów klas III, IV, V SP

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół nr 13 w Lublinie ogłasza nabór uczniów na dodatkowe, bezpłatne zajęcia językowe przygotowujące uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English: Young Learners (Pre-A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers)– najbardziej uznawanych, prestiżowych i najstarszych egzaminów z języka angielskiego na świecie.

Jest moc! Dziękujemy!

W grudniu uczniowie klas czwartych zorganizowali zbiórkę karmy i koców dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Dzięki hojności całej społeczności naszej szkoły udało się zebrać aż 218 kg karmy, 15 kg żwirku, 84 koce oraz mnóstwo przysmaków i zabawek dla opuszczonych psów i kotów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i włączyli się do akcji!

„Świąteczny czar – Gwiazda Betlejemska” – wyniki szkolnego konkursu plastycznego

Informujemy, że szkolny konkurs plastyczny „Świąteczny czas – Gwiazda Betlejemska” został rozstrzygnięty.

II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie w formie on-line. Zapraszamy na koncert świąteczny.

„Jasełka u górali” - montaż słowno - taneczny

Zapraszamy do obejrzenia montażu słowno- tanecznego "Jasełka u górali" w wykonaniu uczniów klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Mużacz.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Świąteczny renifer

Informujemy, że rodzinny konkurs plastyczny pt. ,, Renifer Świętego Mikołaja" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom i rodzicom za udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje. Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej, a prace zostaną zwrócone ich autorom. Lista osób nagrodzonych : 1 miejsce Alicja Skórka kl. 3 b 2 miejsce Gabriela Grzelak kl. 1 e 3 miejsce Oliwia Flejmer kl. 2 f Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie zbiórki w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Od 1 do 15 grudnia w szkole odbywała się zbiórka darów w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zebrać 255,43 kg darów.

Wyniki szkolnego konkursu English Spelling Competition

W czwartek 16 grudnia odbył się konkurs literowania w języku angielskim dla klas czwartych.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Drogie Dzieci! Szanowni Państwo! Przesyłam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niechaj te wyjątkowe dni upłyną Wam w rodzinnej atmosferze i w dobrym zdrowiu.

Konkurs na budowlę z klocków Lego

Nudzi Ci się? Zapraszamy do wspólnej zabawy z najbliższymi w długie zimowe wieczory. Po powrocie z sanek, łyżew, nart proponujemy zbudowanie z klocków jakiegoś znanego europejskiego obiektu architektonicznego oraz wzięcie udział w szkolnym konkursie.

Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska

Chór szkolny ZS 13 pod dyrekcją Anny Wąsak dostał się do ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska, realizowanego przez Narodowe Forum Muzyki im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdrowa śniadaniówka

Zdrowa śniadaniówka to projekt, który towarzyszy nam każdego dnia od momentu rozpoczęcia szkoły, aż do jej zakończenia. Dziecko potrzebuje pożywnego śniadania, które będzie źródłem energii, dostarczy witamin i minerałów.

Puls życia klas siódmych

Z wielką nadzieją na naukę w trybie stacjonarnym klasy siódme rozpoczęły 1 września 2021 r. nowy rok szkolny.

II Przegląd Kolęd i Pastorałek - regulamin

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia.” organizowanym on-line przez Szkołę Podstawową nr 58 w Lublinie.

Dzień Sherlocka Holmesa w naszej szkole

1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sherlocka Holmesa. Z tej okazji panie z biblioteki przygotowały dla uczniów klas 4-8 nietypowe, detektywistyczne zmagania.

Dzień Geparda

4 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Geparda. Ten kot to niekwestionowany król szybkości, osiągający maksymalną prędkość 120km na godzinę. Dzieci w świetlicy szkolnej przedstawiły geparda w pracach plastycznych i technicznych. Przygotowała Katarzyna Bil

Karteczka dla seniora

Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie zaangażowały się w tworzenie kartek świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Lublinie. Podczas tworzenia karteczek rozmawialiśmy o tym, skąd wzięła się tradycja wysyłania pozdrowień świątecznych za pośrednictwem pocztówek oraz dlaczego tak ważna jest pamięć i potrzebujących, szczególnie w okresie okołobożonarodzeniowym.

Wyniki konkursu biblioteczno-plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

W związku z obchodami Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole panie: Anna Borowska-Sala, Ewelina Mazurek i Agnieszka Kucharczyk zorganizowały konkurs biblioteczno-plastyczny adresowany do wszystkich uczniów szkoły. Dzieci miały za zadanie stworzyć prace plastyczne przedstawiające ulubione postacie z bajek oraz opisać bohaterów i krótko polecić książki, z których pochodzą. Zainteresowanie (zwłaszcza w klasach młodszych) było bardzo duże! Do biblioteki spłynęło wiele niezwykle ciekawych prac.

Osiem jesiennych tygodni ósmoklasistów

1 września uczniowie klas ósmych z radością wrócili do szkoły po wakacyjnej przerwie.

Szósta A, jakiej nie znacie!

Klasa 6A rozpoczęła rok szkolny od stworzenia drzewka DOBRYCH SŁÓW, aby towarzyszyły nam do końca roku szkolnego. Każde z dzieci zapisało słowa-życzenia na jabłuszku i umieściło je na drzewku,

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2021/2022. Zmiany w terminarzu i regulaminie.

Od 30 listopada 2021 r. szkoła przystępuje do organizacji szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zbiórka darów w ramach akcji ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę‘’ Zbieramy dary do 15 grudnia!!

Informacja ZUS w sprawie zasiłku opiekuńczego dla rodziców

Dotyczy m. in. opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do lat 8 w przypadku zamknięcia placówki lub zawieszenia zajęć stacjonarnych klasy/grupy przedszkolnej.

Interaktywny kalendarz adwentowy

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przygotowałyśmy dla Was interaktywny kalendarz adwentowy. Znajdziecie w nim wiele ciekawych propozycji aktywności na każdy dzień. Okienka aktywowane są zgodnie z aktualną datą (1 grudnia - okienko z numerem 1 itd.). Kalendarz udostępniamy w kafelku po prawej stronie:). Zapraszamy!

Pierwsza Szkolna Konferencja Przyrodnicza

Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się I Szkolna Konferencja Przyrodnicza "Najważniejsze zagadnienia ochrony środowiska na świecie".

Konkurs "NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA“ - edycja II

Z wielką radością zapraszamy do udziału w II edycji konkursu.

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych - harmonogram

Od 30 listopada w naszej szkole rozpoczęły się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Sukces Sebastiana

Sebastian Smyk z 8A uzyskał wyróżnienie za udział w I Konkursie Recytatorskim Poezji Romskiej im. Bronisławy Wajs „Papuszy” w Lublinie.

Szkolny konkurs plastyczny ,,Świąteczny czar – Gwiazda Betlejemska”

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przed wieczerzą wigilijną wszyscy wypatrujemy pierwszej gwiazdki, a my chcemy zachęcić Was do udziału w szkolnym konkursie plastycznym i do stworzenia swojej Gwiazdy Betlejemskiej. Więcej informacji znajdziecie w załączniku.

Konsultacje dla rodziców

W dniach od 23 listopada do 25 listopada są prowadzone konsultacje dla rodzićów.

Brawo, Maja!

Z radością informujemy, że Maja Kajak, uczennica klasy 5A, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach projektu Rok Lema w CDT.

Casting do Koła Teatralnego

Lubisz recytować wiersze? Masz dobrą pamięć? Dobrze czujesz się na scenie? Masz inne talenty artystyczne? Uwielbiasz dobrą zabawę? Jesteś uczniem klas 4 – 8? Zgłoś się na casting do Koła Teatralnego!

Czwartoklasiści w akcji!

Dwa pierwsze miesiące nauki były dla naszych czwartoklasistów pełne emocji i wyzwań. Na początku września poznali swoje wychowawczynie – 4A – p. Barbarę Drożdż-Żytyńską, 4B – p. Magdalenę Szwed, 4c – p. Teresę Marczewską i 4d – p. Agnieszkę Kucharczyk. Potem przyszła kolej na zapoznanie się z innymi nauczycielami i nowymi przedmiotami szkolnymi.

Przedświąteczna aktywność z matematyką

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zapraszamy uczniów do przygotowania bożonarodzeniowej ozdoby, która w swej formie, treści, kształcie będzie nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do matematyki.

Szkoła do hymnu

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2021.

Nietypowa kartka z kalendarza - 5 listopada

Każdy z nas (dorosłych i dzieci) ma swoje ukochane bajki i baśnie. Dziś swój dzień obchodzą ich bohaterowie - 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek!

Zbuduj swój własny przyrząd meteorologiczny

Jak zrobić wiatromierz (wiatrowskaz lub czasem używa się nazwy anemometr) szkolny? Poniżej instrukcja wykonania i użytkowania wiatromierza przeznaczona dla ucznia szkoły podstawowej, który chciałby sam prowadzić obserwacje meteorologiczne w najbliższym otoczeniu.

Kontynuacja projektu: "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy".

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie, który jest kontynuacją ubiegłorocznej edycji.

Projekt czytelniczy „Moje ulubione lektury. Czytam mamie, czytam z mamą”

W bieżącym roku szkolnym w klasach 1 - 3 zainicjowany został projekt czytelniczy „Moje ulubione lektury. Czytam mamie, czytam z mamą". Jest to projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa oraz zapoznający uczniów z różnymi zawodami.

#SzkołaPamięta

Z okazji 77 rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego, które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej Europie uczniowie klas 7a, 7c i 8b przygotowali listy, kartki i laurki skierowane do uczestniczki tego bohaterskiego zrywu, które zostały przekazana wraz z bukietem kwiatów p. prof. dr hab. Annie Jelinowskiej.

Odżywcze śniadanie w klasach pierwszych

W październiku dzieci z najmłodszych klas z zaangażowaniem przygotowywały dla siebie zdrowe śniadania w ramach akcji "Odżywcze śniadanie w klasach pierwszych”. Było zdrowo, kolorowo i wesoło. Polecamy galerię zdjęć.

Lekcja wychowania obywatelskiego ze Starostą Lubelskim

Uczniowie klasy 7A uczestniczyli w lekcji wychowania obywatelskiego przeprowadzonej przez Starostę Powiatu Lubelskiego p. Zdzisława Antonia.

Funkcjonowanie stołówki szkolnej w dniu 29 października 2021 r.

Dzień 29 października 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Stołówka nie żywi dzieci w tym dniu. 

Projekt "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 biorą udział w projekcie „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy”, który jest kontynuacją ubiegłorocznej edycji.

Zakodowana edukacja wczesnoszkolna

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W tym roku również nasza szkoła włącza się w akcję. W klasach 1-3 będą to działania do wyboru z różnych edukacji - zakodowana edukacja wczesnoszkolna.

Poznaj wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Samorząd jest wspólnotą wszystkich uczniów, to praktyczna i efektywna szkoła demokracji oraz odpowiedzialności obywatelskiej. Poznaj wyniki wyborów i dowiedz się, kto będzie wspierał działania uczniów w roku szkolnym 2021/2022.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Dzieci programują” III edycja – PROGRAMUJMY

Projekt edukacyjny – „Dzieci programują” trzecia edycja PROGRAMUJMY – pokażemy, jak krok po kroku zacząć przygotowanie dzieci do podjęcia nauki programowania w teorii i praktyce. Zaprezentujemy wiele ćwiczeń, zabaw i gier logicznych z wykorzystaniem Darów Froebla i innych materiałów wdrażających do tworzenia strategii i umiejętności przydatnych podczas nauki programowania.

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią Apelu, który znajduje się w załączniku do artykułu.

Zajęcia sportowe dla klas 1-3

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas 1-3 na dodatkowe zajęcia sportowe.

II KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zachęcamy uczniów oraz opiekunów do udziału w II Konkursie Fotograficznym „Jesienna przyroda przy Berylowej 7". Regulamin i oświadczenie znajdują się w załącznikach.

Funkcjonowanie stołówki szkolnej w dniu 14 października 2021 r.

Obiady są przewidziane dla dzieci zgłoszonych na dyżur do świetlicy szkolnej. Szczegóły w artykule.

Informacja w sprawie zamknięcia stołówki szkolnej w dniach 11 - 13 października 2021 r.

W dniach 11, 12 i 13 października 2021 r. stołówka szkolna nie wydaje posiłków. Szczegóły w artykule.

Nietypowa kartka z kalendarza - 8 i 9 października

Choć dziś 8 października - Dzień Pierogów, Ośmiornicy oraz Jajka, większą uwagę pragniemy poświęcić jutrzejszemu Międzynarodowemu Dniowi Pisania Listów. Przyznacie, że jest to święto, o którym warto wiedzieć z wyprzedzeniem, aby odpowiednio się do niego przygotować... :)

Światowy Dzień Muzyki w świetlicy szkolnej

Dnia 01.01.2021 odbył się w naszej szkole "Światowy Dzień Muzyki". Uczniowie wspólnie muzykowali i prezentowali swoje talenty.

Automatyczne odliczanie obiadów - aktualizacja

Dzieci objęte kwarantanną oraz przebywające na zdalnym nauczaniu są z automatu odpisane z obiadów, nie ma konieczności wysyłania wiadomości e-mail i sms-ów z ich nieobecnościami.

Freblowski tydzień kolorów

Dwanaście kolorowych piłeczek w pudełeczku śpi, czerwona piłeczkę obudź teraz Ty. Czerwona piłeczka miękka jest i sprawi, że chętnie się z Tobą pobawi. Freblowski tydzień kolorów zachęca do kreatywnych działań z darami Froebla.

Ramowy plan pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022

Ramowy plan pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022.

Nietypowa kartka z kalendarza - 29 września

Dziś 29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a zarazem Światowy Dzień Serca. Mamy nadzieję, że dzięki naszej nietypowej kartce z kalendarza Wasze serca otworzą się na literaturę, umysły – na wiedzę, a wyobraźnia – na nowe obrazy, pojawiające się w głowie pod wypływem czytania.

Chór szkolny w Zespole Szkół nr 13

Szczegóły dotyczące działalności chóru poniżej

Europejski Dzień Języków

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są wydarzenia, które mają na celu zaakcentowanie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego oraz podkreślenie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zabaw, gier i konkursów związanych właśnie z Europejskim Dniem Języków. Zespół Innowacji

Zajęcia dodatkowe SKS

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas 4-8 na dodatkowe zajęcia sportowe.

Powitanie jesieni

22 września to początek astronomicznej Jesieni. Z tej okazji świetlica szkolna przygotowała wiele atrakcji: rozwiązywanie zagadek, zabawy z chustą animacyjną, projektowanie sukni dla Pani Jesieni, nauka piosenek o Jesieni, jesienne zajęcia plastyczne. Na koniec świetlicę szkolną odwiedziła Pani Jesień - witamy serdecznie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za miłą atmosferę podczas zajęć, życzymy pogodnej Jesieni. Wychowawcy świetlicy

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Jest to wyjątkowy dzień, w którym zostaje nadane odznaczenie za działania przynoszące dzieciom radość.

Automatyczne odliczanie obiadów - aktualizacja

Dzieci objęte kwarantanną w dniach 20 - 24.09.2021 r. są z automatu odpisane z obiadów, nie ma konieczności wysyłania wiadomości e-mail i sms-ów z ich nieobecnościami.

Porady dla rodziców - korzystanie z dziennika elektronicznego oraz innych aplikacji

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poradami dla rodziców udostępnionymi na stronie internetowej lublin.eu (link w treści artykułu).

Zebrania rodziców w dniu 16.09.2021 r.

W dniu 16.09.2021 r. odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas I - VIII.

AKTUALIZACJA - Komunikat w sprawie zgłaszania nieobecności uczniów SP58 na obiedzie

Problemem z przepływem danych między dziennikiem elektronicznym, a zaznaczaniem nieobecności dzieci na obiedzie poprzez dziennik został naprawiony. Awaria została usunięta, więc w tym momencie nie powinno być problemów z nowymi zgłoszeniami nieobecności.

Szczepienia uczniów przeciwko COVID-19

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach dla uczniów od 12 roku życia

Informacja w sprawie opłat za wyżywienie

Od września 2021 r. opłata za obiad dla ucznia wynosi 4,50 zł.

Festyn Rodzinny - 11 września

Dnia 11 września od godziny 9.00, przy Zespole Szkół nr 13, odbędzie się festyn rodzinny, na który serdecznie zapraszamy. Szczegóły poniżej oraz na załączonych plakatach.

Zmiana zasad korzystania z szatni przez pierwszoklasistów

Zmiana zasad korzystania z szatni przez pierwszoklasistów od dnia 6 września 2021

Scalanie kont w Dzienniku Uonet+

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją scalenia kont rodziców kilkorga dzieci.

Harmonogram obiadów dla klas 1 - 3

Wydawanie obiadów w stołówce szkolnej uczniom klas 1 - 3 odbywa się według poniższego harmonogramu:

Dni projektowe przy Berylowej 7.

W dniach od 2 września 2021 do 3 września 2021 r. Zespół Szkół nr 13 pracuje metodą projektów.

Program stypendialny "Lubelska kuźnia talentów 2021-2023"

Zarząd Województwa Lubelskiego zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendium w terminie od 1 do 22 września 2021 r.

1 września 2021 r. w naszej szkole (klasy I)

Witamy naszych pierwszoklasistów w nowym roku szkolnym.

Zestaw podręczników - rok szkolny 2021/2022

Podręczniki obowiązujące w roku szkolnym 2021/2022 w klasach I - VIII.

Listy dzieci przyjętych do klas II - VIII na rok szkolny 2021/2022

W dniu 23 sierpnia 2021 r. o godzinie 12:00, zostaną Państwu udostępnione listy dzieci przyjętych do klas II - VIII na rok szkolny 2021/2022 wraz z przydziałem do poszczególnych oddziałów.

„Radosne wakacje przy Berylowej”

Za nami letnia przygoda na pierwszych półkoloniach w naszej szkole.

Półkolonie letnie na półmetku

Lato, lato, lato czeka… W poniedziałek ze słowami piosenki na ustach, rozpoczęliśmy półkolonie letnie "Radosne wakacje przy Berylowej”

Sukces Magdaleny Nowak

Nasza szkoła łącząca nowoczesność z tradycją wzięła udział w części literackiej konkursu "Klasztor w sercu miasta" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Edycja 2020/2021.

Informacje organizacyjne dotyczące półkolonii letnich

Drodzy rodzice, półkolonie letnie "Radosne wakacje przy Berylowej" odbywają się w terminie 05.07 - 16.07.2021 r. w godz. 7.30 - 15.30. 

PÓŁKOLONIE LETNIE - lista uczestników

W dniu dzisiejszym, w budynku szkoły, przy wejściu głównym zostanie wywieszona lista zakwalifikowanych uczestników półkolonii letnich "Radosne wakacje przy Berylowej".

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2020_2021

W dniu 11 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021.

Budując więzi - zajęcia grupowe

Wrażliwość i responsywność względem potrzeb i emocji dziecka to istotne cechy dorosłego, pozwalające budować bezpieczne przywiązanie. Doświadczeni pandemiczną izolacją, rozumiemy jak istotne jest świadome tworzenie bliskich relacji w społeczności szkolnej.

Pożegnanie roku szkolnego 2020/2021

Zbliża się uroczysty moment zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Organizacja wydarzenia odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami postępowania w sytuacji epidemicznej.

Wolne miejsca - PÓŁKOLONIE LETNIE w SP 58

Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych do pobrania kart na letni wypoczynek. Wydawanie kart odbędzie się w dniu dzisiejszym - 22.06.2021 r. o godzinie 15.00 do wyczerpania miejsc. Miejsce wydawania kart – boczne wejście do sali gimnastycznej (dodatkowo oznaczone).

PÓŁKOLONIE LETNIE w SP 58

W dniach 05.07.2021 r. – 16.07.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie organizowane będą półkolonie letnie dla uczniów kl. I – IV naszej szkoły - "Radosne wakacje przy Berylowej”, w godzinach od 7:30 do 15:30.

Sukces w konkursie z języka niemieckiego!

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Maja Budzyńska z klasy 2c i Oliwier Karpiński z klasy 1b zostali laureatami międzynarodowego konkursu z języka niemieckiego „Begegnung mit Osteuropa” organizowanego przez okręg Muenster w Nadrenii – Westfalii w Niemczech.

Galeria 58

Na głównym holu szkoły możemy podziwiać wyróżnione zdjęcia w Konkursie Fotograficznym Moja Szkoła w Mojej Małej Ojczyźnie 2020 Podróż z obiektywem wśród nowych osiedli Węglinka na tle środowiska naturalnego.

Nietypowa kartka z kalendarza - 15 czerwca

Pewnie większość naszych Czytelników odlicza już dni do wakacji (pozostało ich tylko 10!), mamy jednak nadzieję, że w natłoku końcoworocznych spraw znajdziecie chwilę na przeczytanie naszego wpisu:) A dziś szczególnie ciekawa kartka z kalendarza, gdyż obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek!

„Umiem pływać” - Projekt powszechnej nauki pływania

Informacja dla rodziców/opiekunów prawnych uczniów klas II

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Szczegóły egzaminu na kartę rowerową.

Zwroty książek i podręczników do biblioteki szkolnej

Z związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej.

Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów i pasowania na ucznia

W dniach 31.05, 01.06, 02.06 b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbywa się przez Internet i trwa do 30 września 2021 r.

Pełna miska dla zwierzaczka ze schroniska

Kontakt ze zwierzętami daje nam często wiele przyjemności, troska jaką okazujemy naszym pupilom jest odwzajemniana niezwykłą bliską relacją, będącą źródłem wielu przyjemnych uczuć. Zadbajmy wspólnie o los zwierząt, porzuconych.

Nietypowa kartka z kalendarza - 31 maja

W przeddzień Dnia Dziecka, czyli 31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego. Co wiemy o ptakach będących jednym z symboli naszego kraju?

Informacja w sprawie składania deklaracji do korzystania z obiadów na stołówce szkolnej w roku szkolnym 2021/2022

Termin składania wypełnionych deklaracji upływa 10 czerwca 2021 r.
Deklarację składają wyłącznie rodzice dzieci, które w nowym roku szkolnym korzystać będą z obiadów w stołówce szkolnej.

Giełda innowacyjnych pomysłów

Innowacje pedagogiczne mogą tworzyć nową jakość w edukacji, umożliwiając kształtowanie nowych kompetencji kulturowych czy cech osobowości uczniów. Czynią też proces uczenia się ciekawszym i łatwiejszym dla uczniów. Giełda innowacyjnych pomysłów z ZS 13 w prezentacji. Polecam.

Tydzień Bibliotek

Z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich tydzień od 8 do 15 maja został uznany za XVIII Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest: "Znajdziesz mnie w bibliotece". Z okazji tego niezwykłego czasu proponujemy szereg działań, które poszerzą wiedzę i zapewnią naszym Czytelnikom ciekawą rozrywkę.

Debata "Wartości w życiu szkoły"

W dniu 29.04.2021r odbyła się debata ogólnoszkolna poświęcona wartościom, wokół których pragniemy budować nasze relacje w środowisku szkolnym. Podczas spotkania uczniowie zrelacjonowali przebieg debat w klasach oraz wzięli udział w rozmowie na podstawie pytań kierowanych do dorosłych uczestników dyskursu.

Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim

W załączeniu przedstawiamy treść tegorocznej Odezwy w związku z obchodami 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rok 2021 rokiem Konstytucji 3 Maja

Zgodnie z Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 listopada 2020 r. rok 2021 został ustanowiony Rokiem Konstytucji 3 Maja.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - audycja

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja klasa 5a przygotowała krótką audycję.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - prezentacja

W dniu 3 maja będziemy obchodzić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie.

Informacja o organizacji nauczania hybrydowego w dniach 26.04 - 29.04.2021

Informacja o organizacji nauczania hybrydowego w dniach 26.04 - 29.04.2021

Nietypowa kartka z kalendarza - 23 kwietnia

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaką drogę przechodzi książka zanim trafi w Wasze ręce? Dziś, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zapraszamy Was do wspólnej zabawy, podczas której będziecie mogli dowiedzieć się m.in. jak powstają utwory literackie (zdjęcie wykonane przez Coffee Espresso Machines, link do strony: https://coffeegeek.tv/best-breville-espresso-machine/)

Światowy Dzień Książki - Poczytanki z Belfrem

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO. Święto ma na celu promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Ze względu na zdalne nauczanie proponujemy dzieciom udział w klasowym czytaniu książki, organizując przez cały tydzień – POCZYTANKI Z BELFREM.

Nietypowa kartka z kalendarza - 19 kwietnia

Jedni go uwielbiają i dodają jako przyprawę niemal do wszystkiego. Dla innych jego silny zapach jest wręcz nie do zniesienia. Nikt jednak nie zaprzeczy, że jest to jedno z najzdrowszych warzyw! Dziś 19 kwietnia - Dzień Czosnku :)

Informacja o wynikach konkursu "Tradycyjna Palma Wielkanocna"

Miło nam zaprezentować zwycięzców konkursu "Tradycyjna Palma Wielkanocna"

Nietypowa kartka z kalendarza - 12 kwietnia

12 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych (ang. International Day of Human Space Flight)

Informacja w sprawie zawieszenia wpłat za wyżywienie w miesiącu kwietniu 2021

W związku z funkcjonowaniem szkoły w trybie zdalnym i przedłużeniem obostrzeń do 18 kwietnia 2021 r. informujemy, że nie należy wnosić opłat za wyżywienie uczniów w szkole za kwiecień. Tym samym obowiązujący termin płatności zostanie przesunięty.

Nietypowa kartka z kalendarza - 7 kwietnia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia (ang. World Health Day)

Cykl debat w szkole

Przygotowujemy się do szkolnej debaty na temat: Wartości w życiu naszej szkoły.

Nietypowa kartka z kalendarza - 6 kwietnia

6 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju (ang. International Day of Sport for Development & Peace)

Pozdrowienie wiosenne teatrzyku klasy 7b

Teatrzyk klasy 7b przesyła pozdrowienie wiosenne.

Nietypowa kartka z kalendarza - 2 kwietnia

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data nie jest przypadkowa, ponieważ 2 kwietnia 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie życzy pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Wraz z wiosennymi pozdrowieniami przesyłamy wszystkim świąteczną kartkę z życzeniami (w załączeniu)

LITERACKIE audioRADOSTKI

Z radością zawiadamiamy, że nasza wiosenno-czytelnicza akcja zakończyła się sukcesem!

Nietypowa kartka z kalendarza - 25 marca

25 marca to Dzień Czytania Tolkiena, zachęcamy Was zatem do wyruszenia z nami w podróż pełną niebezpieczeństw, niespodziewanych zwrotów akcji i magii oraz do spotkania niezwykłych postaci, takich jak elfy, krasnoludy, niziołki, trolle czy orkowie! Poznajcie z nami choć fragmencik twórczości J. R. R. Tolkiena oraz nieco ciekawych faktów o samym autorze.

Automatyczne odliczanie obiadów - aktualizacja

Informujemy, że obiady w klasach 1 - 7 zostały automatycznie odpisane na okres nauki zdalnej, tj. w dniach od 22.03. do 16.04.2021 r.

Sukces uczennicy naszej szkoły !

Aurelia Błaszczak - uczennica klasy 6 b - zajęła II miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin - 2021 r.

Galeria 58

Wystawa Eli Peryt - uczennicy klasy 4b - jest kolejną z cyklu wystaw promujących talenty uczniów oraz zainteresowania i pasje pracowników naszej szkoły.

"Europejski Dzień Mózgu" w naszej szkole

18 marca przypada „Europejski Dzień Mózgu". Obchodzony jest od 1998 roku, a jego celem jest propagowanie wiedzy o tym, jak działa jeden z najbardziej tajemniczych i fascynujących organów naszego ciała. Nasi uczniowie mieli dziś okazję zapoznać się z funkcjonowaniem tego zagadkowego narządu, odkrywać jego zdolności poznawcze oraz czynniki wpływające stymulująco na jego rozwój.

Nietypowa kartka z kalendarza - 18 marca

18 marca to Światowy Dzień Recyklingu. Słowo „recykling” kojarzy nam się zazwyczaj z segregacją odpadów – i słusznie, bo od niej często się zaczyna. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę recykling oznacza powtórne wykorzystanie odpadów, do którego wcale nie potrzeba skomplikowanych maszyn i procesów. Może to robić każdy z nas we własnym domu!

Kiermasz Wielkanocny

Z inicjatywy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 oraz w porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 13 i kościołem pw. św. Jana Kantego w Lublinie, chcielibyśmy serdecznie zaprosić na Kiermasz Wielkanocny organizowany w dniu 21 marca 2021 r.

Dzień Matematyki - gry i zabawy matematyczne

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Berylowy Dzień Kobiet

8 marca to od 1910 r. Dzień Kobiet. A że szkoła jest rodzaju żeńskiego...:) Zobaczcie, jak dziś u nas kwieciście!

Konkurs "Tradycyjna palma wielkanocna"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt. "Tradycyjna palma wielkanocna"

Nietypowa kartka z kalendarza - 1 marca

Dziś 1 marca - obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - zabawy literackie w klasach I -III

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione 22 lata temu przez UNESCO. To dobra okazja, aby uświadomić sobie, jak ważne funkcje pełni język, bez którego nie bylibyśmy w stanie się komunikować, tworzyć relacji oraz kultury. Kluczowa jest także dbałość o jego poprawność oraz odpowiednie stosowanie.

Nietypowa kartka z kalendarza - 19 lutego

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii.

Nietypowa kartka z kalendarza - 9 lutego

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Wszystkich pizzowych łasuchów zapraszamy do wspólnego świętowania:)

Poczta walentynkowa

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w poczcie walentynkowej. Wystarczy napisać życzenia dla wybranej osoby i przesłać je nam na maila.

Nietypowa kartka z kalendarza - 5 lutego

Czy wiecie, że dotychczasowy Rekord Guinessa w tworzeniu balonów z gumy do żucia został ustanowiony w 2004 r. i wynosi 50,8 cm?! Może czas go pobić? :) Dziś 5 lutego - Dzień Gumy Balonowej.

Nietypowa kartka z kalendarza - 2 lutego

Świetnie się składa, że dziś mamy taki słoneczny dzień, ponieważ 2 lutego to Dzień Pozytywnego Myślenia, a o wiele łatwiej o szeroki uśmiech na twarzy, gdy na dworze piękna pogoda! Co jeszcze można zrobić, aby stać się optymistą? Zajrzyjcie do nas!

Galeria 58 już otwarta!

Miło mi poinformować, że rozpoczynamy cykl wystaw promujących talenty uczniów oraz zainteresowania i pasje pracowników naszej szkoły.

Biblioteka pięknieje!

Nasza szkoła pięknieje z dnia na dzień. Uruchamiane są nowe pracownie, powstała siłowania, pojawiły się imponujące rośliny, akwarium. Kolejne zmiany zaszły także w bibliotece.

Katalog biblioteczny on-line

Informujemy, że katalog biblioteczny on-line dla czytelników jest dostępny pod adresem: https://molnet.edu.lublin.eu. Można tam sprawdzić zasoby księgozbioru naszej szkoły oraz dostępność wybranych pozycji.

Wyniki konkursu szkolnego English Spelling Competition

W poniedziałek 25 stycznia odbył się konkurs online literowania w języku angielskim dla klas czwartych.

Wyniki drugiego etapu konkursów przedmiotowych

Zakończyły się eliminacje drugiego etapu konkursów przedmiotowych.

Ogólnopolski konkurs plastyczny: Wigilijne życzenia

Uczennica klasy II e Hania Pietrynko zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. ,, Wigilijne życzenia" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siemiatyczach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Międzyszkolny konkurs plastyczny: świąteczny prezent dla Profesora Einsteina

Uczennica klasy 2b, Dominika Zieńkowska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym: Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina organizowanym przez Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nietypowa kartka z kalendarza

Minął okres świąteczny i ferie zimowe, czas wrócić do obowiązków. Szkoła to jednak także wiele przyjemności! Mamy nadzieję, że jedną z nich jest śledzenie wraz z nami niezwykłych świąt i odczytywanie nietypowych kartek z kalendarza.

Nowości w szkole

Informuję, że w szkole zostały utworzone i uruchomione nowe pracownie. Są to pracownie chemiczna, fizyczna, biologiczna oraz informatyczna. Stworzyliśmy również mobilne pracownie informatyczne. Dla potrzeb realizacji wychowania fizycznego powstała siłownia.

Wypożyczenia książek w okresie nauczania zdalnego

W okresie nauczania zdalnego w bibliotece szkolnej działa wypożyczalnia.

Wyniki Rodzinnego Konkursu Plastycznego Świąteczny Aniołek

Informujemy, że rodzinny konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ogromne zainteresowanie i udział w konkursie. Zwycięzcom składamy gratulacje. Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej, a prace zwrócone autorom.

English Spelling Competition (Christmas Edition) – Szkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim – (edycja świąteczna)

Konkursy literowania słów w języku angielskim dla dzieci są niezwykle ważnym wydarzeniem w wielu krajach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii czy Kanadzie. W tak zwanych Spelling Bee Competitions biorą udział dzieci w różnym wieku, a ich zadaniem jest płynne literowanie słów, których nie widzą, a które są jedynie czytane przez jurorów. Zapraszamy również uczniów klas 4 do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w Konkursie Literowania w Języku Angielskim (edycja świąteczna).

Konkurs karnawałowy w świetlicy szkolnej

Karnawał to czas na szaleństwa, radości, tańce, zabawy, a także idealny czas na karnawałowy konkurs. Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastyczno - technicznym ,,MASKA KARNAWAŁOWA’’.

Odbiór legitymacji szkolnych

Informujemy, że pomimo funkcjonowania szkoły w trybie zdalnym, istnieje możliwość odbioru legitymacji szkolnych dla uczniów.

Komunikat Końcowy Wielkiego Turnieju Mikołajkowego

Święty Mikołaj wraz z Nauczycielami WF pragnie serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom oraz ich Rodzicom za udział w Turnieju.

Wyniki konkursu "Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny"

Informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie "Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny" organizowanym przez Zespół Fundacji Dla Przyrody.

Wielki Turniej Mikołajkowy

Drodzy uczniowie klas IV-VII Święty Mikołaj zaprasza Was do wzięcia udziału w Wielkim Turnieju Mikołajkowym Online!

I Przegląd Kolęd i Pastorałek – „ W kręgu tradycji Świat Bożego Narodzenia.”

Po wieczerzy wigilijnej w polskich domach tradycyjnie zaczyna się wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy do wzięcia udziału w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – „ W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia.” organizowanym on-line przez Szkołę Podstawową nr 58 w Lublinie.

Interaktywny kalendarz adwentowy

Zachęcamy do udziału w aktywnościach, które przygotowałyśmy w ramach INTERAKTYWNEGO KALENDARZA ADWENTOWEGO. Czekają tam na Was propozycje ciekawych zadań i zabaw. Mamy nadzieję, że skróci to Wam czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Aplikacja znajduję się w MENU bocznym strony szkoły.

Eliminacje okręgowe konkursów przedmiotowych i olimpiad dla uczniów szkół podstaowych

W grudniu 2020 roku odbędą się eliminacje okręgowe konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ponadto nasza szkoła bierze udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Juniorów.

„ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK” konkurs rodzinny dla uczniów klas I - III

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 58 wraz z rodzinami do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Świąteczny Aniołek”.

Nietypowa kartka z kalendarza - 18 listopada

18 listopada uznawany jest za dzień narodzin jednego z ulubionych bohaterów bajek dla dzieci – Myszki Miki. Aż trudno uwierzyć, że postać ma już 92 lata! Wszystkiego najlepszego, Mickey!

Świetlicowe pomysły na długie jesienne wieczory

Zapraszamy do zapoznania się i realizacji pomysłów na jesienną nudę.

Świetlicowe puzzle - październik

Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele jesiennych prac plastycznych, poznały tajniki funkcjonowania biblioteki szkolnej i tradycje związane z dniem Wszystkich Świętych.

Wyniki konkursu plastycznego "Jesień widziana oczami dziecka"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego "Jesień widziana oczami dziecka"

Wieści wczesnoszkolne 1

Przekazujemy pierwszy numer „Wieści wczesnoszkolnych”. Uczymy się, działamy, doświadczamy.
Zajrzyj…

Nietypowa kartka z kalendarza - 13 listopada

Dziś 13 listopada! I zupełnie nie szkodzi, że piątek - chyba nikt z nas nie jest przesądny? ;) To piękny dzień, mimo że na dworze znowu szaro. Obchodzimy Światowy Dzień Dobroci!

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w tym roku przebiegały nietypowo, ponieważ w znacznym stopniu zdalnie.

Nietypowa kartka z kalendarza - 10 listopada

W związku z panującą pandemią oraz szarawą, listopadową aurą na dworze coraz bardziej potrzebne są nam wszystkim ciepłe promienie słońca i powody do uśmiechu. Mamy nadzieję, że propozycja pań z biblioteki, polegająca na obchodzeniu niektórych nietypowych świąt i dni będzie jednym z nich! :)

Biblioteka szkolna zaprasza

W naszej szkole z dniem 1 września 2020 r. rozpoczęła swoją działalność biblioteka szkolna.

Zmiany w terminarzu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

Ze względu na zawieszenie zajęć stacjonarnych wprowadzono zmiany w Regulaminie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021.

Szkoła do hymnu

Dzień Niepodległości w Zespole Szkół nr 13

Konkurs "Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny"

Zachęcamy do udziału w konkursie "Rzadkie i ginące gatunki zwierząt Lubelszczyzny".

List otwarty do uczniów Szkoły Podstawowej nr 58

Szanowni Uczniowie, kierujemy do Was list otwarty, który dotyczy zagadnień bardzo ważnych w epoce cyfryzacji człowieka XXI wieku.

eTwinnig hello

Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w programie eTwinningu! Podczas zabawy na lekcjach języka angielskiego nauczyli się bardzo przydatnej umiejętności! I to wszystko dzięki wesołej piosence i ciekawej prezentacji!

Automatyczne odliczanie obiadów

Obiady w klasach 1-7 na okres nauki zdalnej zostały automatycznie odpisane. Nie ma potrzeby przesyłania wiadomości SMS lub e-mail.

Świetlicowe puzzle - wrzesień

Pierwszy miesiąc zabawy i pracy minął bardzo szybko. Zapraszamy do wrześniowej galerii!

#pomagam

W ramach wsparcia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych świetlica szkolna zorganizowała akcję #pomagam. Celem akcji było przygotowanie laurek z podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia. Akcję zainicjowały uczennice kl. 3c Julia i Blanka, a udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Zapraszamy do galerii!

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Dzieci programują”
II edycja – ZAGRAJMY

Projekt edukacyjny – „Dzieci programują” druga edycja ZAGRAJMY – jest kontynuacją wdrażania dzieci do nauki programowania czyli wspomagania takich umiejętności jak: logiczne myślenie, kreatywne rozwiązywanie problemów, precyzyjne prezentowanie myśli i pomysłów, współpracy zespołowej i dobrej organizacji pracy poprzez gry, które sami zrobimy.

eTwinning

Czym jest eTwinning?
Program eTwinning – europejska społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.
eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Zmiana w organizacji odbioru uczniów klas drugich

Szanowni Państwo, pragnę poinformować, iż od 19.10.20 r. następuje zmiana miejsca odbioru dzieci klas 2. Uczniowie bezpośrednio wychodzący po zajęciach ze szkoły odprowadzani będą wyjściem południowym szkoły od ul. Jantarowej.

Zasady odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem. Materiał zamieszczamy zgodnie z sugestią Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Konkursy przedmiotowe - eliminacje szkolne

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych w naszej szkole będą organizowane w dniach od 19.10.2020 r. do 27.10.2020 r.

ZESZYT ONLINE „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy”

ZESZYT ONLINE „MATEMATYKA – wstęp do kariery wynalazcy” to projekt realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej, w którym biorą udział uczniowie klas IV, również z naszej szkoły. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji matematycznych uczniów.

Komunikat nr 2 Dyrektora Zespołu Szkół nr 13

Komunikat nr 2 Dyrektora Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie z dnia 12 października 2020 r. dotyczący zawieszenia zajęć w oddziałach Przedszkola nr 88 przy ul. Berylowej 7 w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 58

Pierwsze historyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Zachęcamy uczniów oraz opiekunów do udziału w konkursie fotograficznym „Moja Szkoła w Mojej Małej Ojczyźnie 2020. Podróż z obiektywem wśród nowych osiedli Węglinka na tle środowiska naturalnego". Regulamin i oświadczenie znajdują się w poniższych załącznikach.

Projekt "Kino w szkole"

W naszej szkole zainicjowaliśmy projekt "Kino w szkole". Przedsięwzięcie jest szczególnie ważne w czasie trwania epidemii. Nasi uczniowie mogą uczestniczyć w seansach filmowych, korzystając z wyposażenia sali widowiskowej, która na czas trwania projektu zamienia się w salę kinową.

Zmiana w tygodniowym planie lekcji

Zmiany w czasie trwania przerw obiadowych w tygodniowym planie zajęć.

Witaj szkoło!!!

Początek roku szkolnego to ważny moment dla każdego dziecka, ale najważniejszy dla pierwszoklasisty, który po raz pierwszy przekracza próg szkoły. Dzieci są podekscytowane, mają nadzieję na poznanie nowych kolegów i nauczycieli. Aby odnaleźć się w roli ucznia potrzebują wsparcia i pomocy oraz dobrej atmosfery, wesołej zabawy i twórczych działań.

Zebrania z rodzicami

Szanowni Państwo, w dniach od 28 września do 30 września 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

Klasa siódma B

Informuję, że od 14 września naukę w naszej szkole rozpoczynają uczniowie klasy siódmej B.

Informacja dotycząca procedury składania wniosków o przyznanie stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych dla uczniów

Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin. Wnioski składać można wyłącznie w dniach 16 – 18 września 2020 r.

Organizacja zajęć lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 58

Organizacja zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w okresie pandemii w Szkole Podstawowej nr 58 w Lublinie

Dostęp do dziennika lekcyjnego

Uzyskanie dostępu do dziennika lekcyjnego przez rodziców

O nas

Zespół Szkół nr 13 to Otwarta szkoła kompetencji

Świetlica szkolna

Funkcjonowanie świetlicy szkolnej.

Wyprawki uczniów klas I - III

Szanowi Państwo, wychowawcy klas I - III przekazują informację dotyczącą wyprawki ucznia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach pierwszych - komunikat nr 4

Szanowni Państwo, przekazujemy informację o organizacji pierwszego dnia pierwszoklasisty w szkole.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach II - VII - komunikat nr 3

Szanowni Państwo, zgodnie z zapowiedzią rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w klasach II - VII będzie miało formę spotkań z wychowawcami.

Z budowy szkoły

Kolejne fotografie dokumentujące postępy prac na budowie szkoły

Informacja dotycząca przyjmowania ofert pracy w szkole

Przyjmowanie ofert pracy do Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie

Zapisy do klas 2 - 8

Informacja o zapisach do szkoły

Szkoła Podstawowa nr 58 w Lublinie - zaczynamy działalność

Witamy wszystkich zainteresowanych na portalu Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie. Na stronie naszej szkoły będziemy starali się na bieżąco informować Państwa o wszystkich sprawach dotyczących szkoły