„Przygoda na zamku” - animacja poklatkowa z wykorzystaniem darów Froebla

Skrót

Animacja poklatkowa (ang. stop motion animation) to jeden z rodzajów wizualizacji, który powstaje w wyniku manipulowania obiektami i figurami w trybie „klatka po klatce” (stąd najpewniej polska nazwa), tworząc w ten sposób dla ludzkiego oka iluzję płynnego ruchu. Prezentujemy animację z wykorzystaniem darów Froebla.

„Przygoda na zamku”
- animacja poklatkowa z wykorzystaniem darów Froebla

 
Co to jest animacja poklatkowa?

Animacja poklatkowa (ang. stop motion animation) to jeden z rodzajów wizualizacji, który powstaje w wyniku manipulowania obiektami i figurami w trybie „klatka po klatce” (stąd najpewniej polska nazwa), tworząc w ten sposób dla ludzkiego oka iluzję płynnego ruchu.

Mówiąc więc wprost, poklatkowa forma przedstawiania obrazu polega na pokazaniu wielu ekspozycji konkretnej sceny, która za każdym razem przedstawiona jest z minimalnym przesunięciem głównego obiektu – na tym samym lub adekwatnie zmieniającym się tle – tak, aby po złożeniu wywołać wrażenie nieprzerwanego, ciągłego i spójnego ruchu.
Jak można się więc domyślić, animacja poklatkowa jest efektywną i przyjemną w odbiorze metodą wizualizacji. Odpowiada za to nasz układ nerwowy, który interpretuje błyskawicznie wyświetlane po sobie obrazy jako płynny ruch.

Okazało się, że Dary Froebla mogą stanowić doskonały materiał do stworzenia animacji. Uczniowie klasy 3 wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem w tworzeniu animacji poklatkowej. Towarzyszyła nam dobra zabawa i efektywna nauka.Prezentujemy animację pt. „Przygoda na zamku” – LINK DO ANIMACJI

Materiał przygotowała:
Barbara Bałdyga

 

Galeria

Zobacz całą galerię