Puls życia klas 8

Skrót

Wydarzenia, wycieczki edukacyjne i aktywności realizowane w klasach ósmych.

Druga połowa I semestru to czas niezwykle intensywny, który obfitował w wiele różnych wydarzeń. Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły z pewnością poszerzyli wiedzę i sprawdzili swoje umiejętności, zdobyli nowe doświadczenia, jak również dobrze się bawili.

Najważniejszym wydarzeniem tego okresu był próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. 21, 22 i 23 listopada 2022 roku ósmoklasiści mieli szansę poczuć atmosferę egzaminacyjną i spróbować swoich sił, rozwiązując zadania w arkuszach egzaminacyjnych. ,, Taka próba była niezwykle potrzebna” – stwierdziła jedna z uczennic. W styczniu wszyscy uczniowie otrzymali szczegółowe wskazówki dotyczące dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami z zakresu przedmiotów egzaminacyjnych. Wszyscy - zarówno Nauczyciele, Rodzice jak i sami Uczniowie, są przekonani, że systematyczna praca zaowocuje świetnymi wynikami na egzaminach w maju 2023 roku.

Ósmoklasiści uczą się nie tylko w ławie szkolnej, ale korzystają również z wielu innych ciekawych form nauki. W grudniu uczniowie klasy 8a i 8 c wzięli udział w niezwykłej w prelekcji ,,Nieletni wobec prawa", którą przedstawiła sędzia Sądu Rejonowego w Puławach. 14 grudnia 2022 w auli szkoły miał miejsce wykład wygłoszony przez pracownika naukowo-dydaktycznego UMCS pt. :,,Powstanie warszawskie - geneza i kontrowersje". Spotkania z pewnością poszerzyły wiedzę uczniów w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie.

Mimo zimowej aury, uczniowie razem ze swoimi wychowawcami wybrali się na jednodniowe wycieczki edukacyjne. Pierwsza, zorganizowana dla klasy 8a w ramach projektu „Sądowy uniwersytet dla szkół", wiązała się z wizytą w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi działania sądów i sądownictwa oraz uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej. Druga wycieczka – dla uczniów klasy 8a, 8b i 8c - realizowała założenia projektu ,,Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W ramach spotkania z pracownikami fundacji Arte et Marte odbyła się projekcja dwóch filmów historycznych poprzedzona krótkim wstępem wprowadzającym młodzież w tematykę związaną z filmem i nowoczesnymi technologiami (gogle VR). Dodatkowo, kl. VIII c realizując projekt „Warszawa – Miasto Nieugięte” uczestniczyła w warsztatach dotyczących historii stolicy oraz w pięknym koncercie, który odbył się w Filharmonii Lubelskiej. Wrażenia z tak zorganizowanych lekcji na długo pozostaną w pamięci.

W okresie jesienno-zimowym ósmoklasistom nie brakowało też chwil, które dostarczyły wielu wzruszeń i były powodem do zadumy czy refleksji. W listopadzie z okazji Dnia Niepodległości uczniowie wzięli udział w szkolnej akcji „Do hymnu” i o godzinie 11:11 dumnie zaśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Szkolny Chór Berylio umocnił ducha patriotycznego, śpiewając pieśni zarówno dawne, jak i współczesne o miłości do ojczyzny oraz walce o jej wolność. Koncert patriotyczny ,,Tutaj wzrastam po wiek wieków" to nie jedyne wydarzenie o charakterze muzycznym, w którym uczestniczyli nasi ósmoklasiści. Tuż przed feriami w szkole odbył się występ Chóru Copernicus (IX Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lublinie), który przy akompaniamencie różnych instrumentów zaprezentował polskie kolędy i pastorałki.

W grudniu w klasie 8a, 8b i 8c odbyły się piękne wigilie klasowe, zorganizowane z pomocą Rodziców. Były białe obrusy, opłatek, życzenia i kolędy….. To wspaniała okazja do budowania dobrych relacji z rówieśnikami i obdarzania się wzajemną życzliwością. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 8b wzięli udział w dwóch warsztatach, podczas których wykonywali świąteczne renifery oraz ozdabiali bombki choinkowe.

Koniec roku 2022 roku to czas wielu imprez klasowych i szkolnych. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła zabawa andrzejkowa, która była pierwszą tego typu imprezą w historii szkoły. Najpierw w salach lekcyjnych wszyscy uczestniczyli w zabawach integracyjnych i wróżbach, by potem wspaniałą atmosferę przenieść na salę taneczną i przy dźwiękach muzyki wspaniale się bawić. W grudniu grzecznych ósmoklasistów odwiedził Mikołaj, wręczył prezenty i ćwiczył wspólnie z uczniami podczas Mikołajkowego Turnieju Sportowego.

Dzięki tak różnorodnym inicjatywom ósmoklasiści mimo wytężonej pracy mieli wiele okazji do integracji, współpracy i budowania dobrych relacji.

Aktualnie trwają konkursy przedmiotowe, w których biorą udział nasi ósmoklasiści. Trzymamy kciuki za naszych wychowanków i życzymy im wielu sukcesów.

Wychowawcy klas 8

Galeria

Zobacz całą galerię