Europejski Dzień Języków

Skrót

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji uczniowie z kl. 1-3 wykazali się znajomością języków oraz umiejętnościami plastycznymi.

Europejski Dzień Języków

 

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.


Ideą promującą wielojęzyczność na terenie całej Europy jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, a różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu 
 
Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej otrzymali ciekawe wyzwanie plastyczno-językowe.
Zadanie polegało na stworzeniu klasowego wielojęzycznego słownika tematycznego. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie!


W wyniku wspólnej pracy powstało 21 słowników, które obejmowały następujące tematy: zawody, sport, miasto, szkoła, dom, ubrania, zwierzęta, jedzenie, przyroda. W pięknie ilustrowanych słownikach można znaleźć wyrazy z danej kategorii tematycznej przetłumaczone na język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, niemiecki oraz ukraiński.
Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy w kolekcji Wakelet


 
https://wakelet.com/wake/ICp3m7Uh3h-kg2D38RdQk 

Ilustrowane słowniki tematyczne wzbogacą zasoby biblioteki szkolnej.
 

 

Magdalena Migdał - Jarosz 
we współpracy z Zespołem Innowacji 

 

Galeria

Zobacz całą galerię